Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan vagy ismertek...

Travis83 kérdése:

Van itt olyan vagy ismertek olyan személyt, aki rossz embernek tartja magát és egyáltalán nem zavarja?

Figyelt kérdés
Azt is megköszönném, ha valaki mondjuk részleteket is írna, például miért tartja magát rossz embernek és miért büszke rá vagy miért nem zavarja. Ugyanezeket,ha nem magáról írja, hanem valaki másról van szó.

2020. szept. 7. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Matektanár vagyok, remélem nem kell többet indokolnom! :)
2020. szept. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én nem tartom magamat egy talpig becsületes embernek, követtem el eleg csúfos hibákat szép számmal, amiknek mái napig iszom a levét! Szerencsére felnőttem utána és már 22 évesen nemcsinálok butaságot. De mai napig bánom..és nemtudok magamnak megbocsájtani!

És igen..én egy szar alak tartom magam!

2020. szept. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2: Jó de te megváltoztál és most már nem vagy sz*r alak, ráadásul megbánás is van benned. Sokan követtünk el hibákat a múltban és mai napig bánjuk, de én nem ezt kérdeztem.
2020. szept. 8. 00:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha van is ilyen ember, az nagyon ritka, hisz az ember mindig megmagyarázza saját magának, hogy miért épp olyan, amilyen. Nem gondol magára rossz emberként. Egy erőszakos szülő, egy bántalmazó pár, sőt, még egy gyilkos is okkal tette, amit tett. A szülő "nevel", a bántalmazó pár úgy vélte valamilyen sérelem érte és ezért bántotta a párját, még akkor is ha ezek mondva csinált sérelmek. De pl.: tudom, hogy megcsaltál...pofon, tudom, hogy el akarsz hagyni...pofon....szóval volt egy tett (a saját fejében), ami okozta azt a cselekedetet. A gyilkos pedig esetleg bosszút állt. De ott is, nem ő a gonosz és nem ok nélkül gyilkolászik, hanem valamiért (szerinte) az az ember megérdemelte a halált.

Szóval, azt gondolom, hogy az igazán rossz emberek, ezt elég jól lerendezik magukban és nem gondolják magukat alapvetően rossznak. Csak a körülmények áldozatai, hisz meg kellett tenniük, azt amit tettek, ezért vagy azért.

Sok esetben olyan emberek érzik magukat rossznak, akik nem is tettek semmi rosszat, csak valaki, vagy néhány esetben önmaguk, elhitetik velük, hogy rosszak, mert véletlen egyszer a saját érdeküket vették előbbre másénál.

2020. szept. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tothzsuzsi:


A rossz emberek valóban úgy vélik, hogy okkal tették azt, amit tettek, így a saját szemükben ők nem is rossz emberek, ergo nem zavarja őket. Épp ezért fogalmaztam úgy a kérdést, hogy van-e olyan ember, aki tudatában van annak, hogy a tettei rossz tettek és így sem zavarja őt. Még a gyilkosok is sokszor értik azt, hogy nagyon rossz az amit csinálnak, és zavarja is őket, de nem tudnak tenni ellene vagy nem is akarnak.


A lényeg, hogy kíváncsi voltam lesz-e olyan ember, aki magát rossz embernek mondja, de ugyanakkor nem lesz megbánás vagy lelkiismeret a tetteiben. Szerencsére nem jött ilyen komment. :)

2020. szept. 8. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!