Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy minden...

Miért van az, hogy minden tanévben elkötelezem magam, hogy jól fogok tanulni de a második héten már fel is adom?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, idén érettségizem. 5 éves gimibe jelentkeztem, kb a nulladik évfolyam volt az egyetlen év amikor majdnem kitűnő tanuló voltam, de azt sem szabad elfelejteni, hogy akkor a nyelveken kívül másra nem kellett tanulni.

Onnantól kezdve minden tanév úgy kezdődik, hogy elhatározom magam, hogy kihozom magamból a maximumot, de a második héten ez a fellángolás elmúlik és eldobom a tanulnivalót.

Most is elkezdődött a tanév, elhatároztam, hogy most nem hagyom annyiban, hirtelen még úgy is éreztem, hogy most sikerülhet, de ma tanulni kellett volna irodalmat, nyelvtant, németet és bioszt is faktra de ebből annyi lett, hogy a nyelvtant elolvastam kétszer majd eldobtam és elmentem sportolni.

Egyszerűen azt érzem, hogy nincs az a motiváció ami odaragaszt a könyvhöz.

Egyébként átlagosan 3-as tanuló vagyok. Pedig ha tanulnék 4-esre is képes lennék, de nem megy.

Vagy nem lennék képes rá, csak én hiszem azt és előfordulhat, hogy az én maximumom a 3-as lenne?


Mi erre a logikus magyarázat?



2020. szept. 7. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
"A könnyebb utat akarod választani, mert félsz. Félsz, mert ha elbuksz, akkor nem tudsz mást hibáztatni. De hadd mondjak valamit: az élet ijesztő, szokj hozzá! Nincsenek varázsos megoldások, minden tőlünk függ, úgyhogy állj talpra, menj és tegyél érte valamit! (...) Az értékes dolgokat sohasem könnyű megszerezni." (Dokik)
2020. szept. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván egyszerűen nem érdekel eléggé. Ha érdekelne, akár ötös is lehetnél. De én azt mondom neked, hogy nem érdemes emiatt túl sokat agyalnod. A hármas is tökéletes. Az életben nem igazán fogsz hasznosítani a most megszerzett tudásból szinte semmit sem.

Ha tudod, hogy melyik egyetemre szeretnél menni, vagy mit szeretnél majd csinálni az iskola után, akkor azokat a tárgyakat nyomd meg, amik kellenek majd a céljaid eléréséhez, de a többiből a hármas is pont jó. Ne hagyd, hogy a jövőd szempontjából lényegtelen tárgyak miatti aggódás uralja az életed. Inkább a jövődön gondolkozz és haladj a céljaid felé.

2020. szept. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Természetesen tudom hova szeretnék menni, azt is tudom, hogy nem egyetemre szeretnék menni, hanem szakmát szeretnék tanulni ami nem lesz könnyű, mert seggelős és tanulni kellesz.


De akkor azt mondod, hogy hagyjam a picsába az ilyen irodalom, nyelvtan, törit és foglalkozzak többet a számomra legszükségesebb tantárggyal?

2020. szept. 8. 13:27
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Én így gondolom igen. (Már ha a "hagyd a picsába" azt jelenti, hogy a lényeg, hogy görbüljön.)

A jövőben pedig nem hiszem, hogy gondot fog okozni a "seggelés és tanulás", hisz az a szakma a te választásod és ha azt tanulja az ember, ami érdekli, az fele annyira sem megterhelő. Illetve ott a motiváció sem hiányzik.

Én 30 éves vagyok és elégedett az életemmel (van egy saját házam, egy komoly párkapcsolatom, biztos keresetem és elegendő tartalékom, szinte bármilyen helyzetre.....) És 18 éves korom óta egyszer sem jött fel sem Ady Endre életútja, se az, hogy egy magánhangzó mély-e vagy magas, de a hidegháború sem.

Egyáltalán nem azt mondom, hogy ezek haszontalan információk. Sőt! De annyit nem ér, hogy aggódj valamiért, ami a "való életben" ennyire fölösleges és haszontalan információ.

2020. szept. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2020. szept. 8. 19:56
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Az, hogy kamasz vagy. :))))
2020. szept. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És mert nem kotelezed el magad eléggé (pont mint én... 😜).
2020. szept. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert te magad is látod, hogy semmi értelme
2020. szept. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!