Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Teljesen depresszív hangulatom...

Teljesen depresszív hangulatom van, elmúlik talán magától?

Figyelt kérdés

Nagy dolgok nem történtek velem, volt egy két családi balhém, 1-2 héttel ezelőtt, az iskolában is életvidám voltam, egyik nap arra keltem hogy teljesen depresszív hangulatom van, nincs kedvem semmihez nagyon rosszul alszom, általában csak zenét hallgatok, nem figyelek senkire. A barátaimmal már rég nagyon rossz a kapcsolatom, talán megvan már fél éve hogy nagyon sok barátom otthagytam, mert rossz társaság voltak, a bajba kevertek állandóan. Talán 3-4 barátom maradt abból már kettő maradt szinte, akikkel néha beszélgetek, osztálytársakkal jóban vagyok, egyszerűen úgy érzem lefelé megyek teljesen, egy időben eléggé egoista voltam vagy mi, pár hónapja ez változott és egyre rosszabb lett, ha idegenek körében vagyok aligha szólalok meg, csak egyedül akarok lenni. Nem tudok konkrétan semmivel azonosulni, a kedvemet nem tudom változtatni semmivel, próbálkoztam sok dologgal de nem jutottam messzire. Orvost nem nagyon szeretnék látogatni, hiszen nem akarok ezzel terhelni sem családtagot sem senkit, próbáltam ismerkedni de sajnos csak rátett a dologra hiszen már konkrétan gyűlölöm a társadalmat, az embereket amiért a másikat csak úgy leszólják mert egy kicsit is más, és nem tömeg. Még csak 17 éves vagyok, előttem az élet még is úgy érzem mint aki 80 éves.

Kaptam már olyan tanácsot hogy keressek barátnőt, úgyahogy régebben sok emberrel nagyon jól kijöttem, viszont az utolsó barátnőm akivel tavaly jártam csak kihasznált, azóta törekedtem arra hogy legyen más, sikerült is volna viszont valamiért már nem érdekelt, már úgy veszem hogy mindenki egyenlő és távolodom inkább. Hiába próbálkozom más lenni nem megy, nehéz megbízzak bárkiben, nagyon sokan nem is értenek meg és kaptam már megjegyzéseket hogy fura vagyok, drogozom, vagy valami rosszba keveredtem. Ezt már megkaptam családtagtól, ismerősöktől, régi barátoktól, azért is vettem erőt magamon hogy talán tud valaki egy hasznos tanáccsal el látni, mert már azon vagyok hogy beletőrödök az egészbe és szépen mondva leszarom, nem próbálkozom semmivel és mintha nem is léteznék úgy teszek.



2020. szept. 8. 00:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Fekudj ki a napra. Napozz furdonadragban. A napozas jot tesz depresszio ellen.

Jarj futni. Ez is jo depresszio ellen. Vagy barmelyik test kontakt kuzdosport. Mas emberekkel valo fizikai erintkezes nagyon emeli a hangulatot. Kozombositi a stresszt. Akar tancolni is jarhatnal.

Csokkentsd a gabonat az etrendedben. Vagy hagy el teljesen.

Egyel minden nap minimum egyszer nyers vagy vhogy elkeszitett tengeri halat.

2020. szept. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy "csak" annyiról van szó, hogy megváltoztál, elhagytad a régi barátokat, régi szokásokat. Már nem az vagy, aki régen voltál, de még nem tudod, hogy akkor ki vagy jelenleg. Mi az, ami az új énedet érdekli, boldoggá teszi. Ne a régi dolgokkal próbálkozz, hisz azok a régi éned tették boldoggá, a mai énedet nem tennék boldoggá már ugyan azok.

Én azt javaslom, gondolkodj ezen sokat, hogy ki vagy, ki akarsz lenni, milyen akarsz lenni, hogy szeretnéd élni az életed. És ha már tudod, hogy mi azok, amit szeretnél, akkor már van egy konkrét dolog, ami felé lehet haladni, amiért lehet tenni.

Szerintem mindenki átmegy az életében minimum egy ilyen időszakon, mikor nem tudja pontosan, ki is ő valójában, vagy mit akar kezdeni az életével.

2020. szept. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igaza van az egyesnek és a kettesnek. Nálad is lehet csak ez van, hogy változtál, de még nem tudod pontosan ki vagy. Magam is átmentem már több ilyenen, merthogy bizony nem csak egyszer változhat nagyot az ember személyisége. Ilyenkor van akinél ez az átmenet ilyen depresszív hangulatot eredményez. Valóban érdemes most ezen jobban elgondolkodni, hogy minél előbb átlépj ezen a szakaszon.
2020. szept. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!