Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért hazudoznak...

Az emberek miért hazudoznak életvitelszerűen?

Figyelt kérdés

Igazából a hazudozást lehet többféleképp értelmezni: színjáték, valóság elferdítése, túlszínezés, tusolás, titkolózás, stb, stb, értelmezze mindenki ahogy akarja. Mire jó ez?

- Mi értelme letagadni a gyengeségeinket?

- Mi értelme letagadni az életkort?

- Mi értelme letagadni a fizetést?

- Mi értelme annak a kijelentésnek hogy "magánügy"? Meg "nem tartozik másra"? Miért, mi változik akkor, ha más is megtudja az IGAZSÁGOT? Attól kevésbé lesz igaz?

- Mi értelme letagadni a kinézetet? (smink)

- Mi értelme letagadni az igazi életünket? (közösségi média illúziókeltés)

- Mi értelme letagadni a múltat?

- Mi értelme megjátszani magát az embernek mások előtt?


- Miért nem lehet kimondani mindig őszintén a dolgokat? Sokan nem is kíváncsiak az igazságra, és még ők jönnek zavarba ha őszinte vagy hozzájuk. Miért?


Az emberiség kb a hazudozásról, a megjátszásról szól. Mindenki, aki a fent felsorolt dolgok akár egyetlen pontján is magára ismer, részese ennek az egész pöcegödörnek. Miért kell így élni?


Egyetlen választ nem fogadok el: "Azért mert mindenki ezt csinálja." Ez nem válasz. Nem hangyák vagyunk, akiknek előre be van programozva hogy hogy éljen, mit gondoljon. Mindenkinek hatalmában áll őszintének lenni. És még egy kérdés. Az ilyen emberek, akik tusolnak, hazudoznak, mit akarnak elérni? Hogy másoknak jobb véleménye legyen róluk? De az miért jó? Egy hazug illúzió? Az ilyen embereknek van önbecsülésük?


Csak az számít, te mit gondolsz saját magadról. Magadhoz megy úgyis kénytelen vagy őszinte lenni. Másokat félrevezetni, ez mégis mennyi önbecsülést ad?



2020. szept. 9. 02:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hali, hát figyelj, én így látom:


- Mi értelme letagadni a gyengeségeinket?

Benne van a kérdésben. Mivel a gyengeségeink, és azokra nem vagyunk büszkék ezért lehetőleg nem is fedjük fel akárkinek.


- Mi értelme letagadni az életkort?

Sosem tagadtam le az enyémet, szóval nem tudom mi értelme van én sem. Valszeg azért csinálják, mert szégyenlik azt, hogy öregszenek és nem akarják elfogadni. Persze ha hazudnak róla nem változik, de legalább mások fiatalabbnak, ergó "jobb"-nak hiszik őket (ez hülyén hangzik, de egyszerűen így fogalmaznám meg), és a legtöbb embernek ez számít.


- Mi értelme letagadni a fizetést?

Gondolom, hogy ne nézzenek le emiatt vagy nem tudom. Itt is közrejátszik az, hogy megakar az ember felelni mindenkinek.


- Mi értelme annak a kijelentésnek hogy "magánügy"? Meg "nem tartozik másra"? Miért, mi változik akkor, ha más is megtudja az IGAZSÁGOT? Attól kevésbé lesz igaz?

Szerintem nem feltétlen arról szól, hogy kevésbé lesz igaz. Ez egy természetes emberi "igény", hogy legyen egy magánszféránk, amihez csakis, kizárólag mi férünk hozzá.


- Mi értelme letagadni a kinézetet? (smink)

Az emberek szeretnek jobban kinézni...egyszerűen jobban érzik így magukat a bőrükben. Önbizalommal telibb, magabiztosabb lehet az ember, ha eltakar bizonyos bőrhibákat,pattanásokat, stb. És ez a magabiztos kisugárzás sokat segít majd az embernek.


- Mi értelme letagadni az igazi életünket? (közösségi média illúziókeltés)

Szerintem ez is azért van, mert minden áron megakarnak felelni a tömegnek, és beolvadni közéjük, hogy elfogadják őket a mai világban. (szerintem ez nem helyes, én nem ilyen vagyok például, ezekből lesznek az egyéniség nélküli emberek, ergó könnyen felejthetőek)


- Mi értelme letagadni a múltat?

Őszíntén, semmi. Néhány ember szégyelli a múltját, ezért inkább ferdít rajta, ennyi.


- Mi értelme megjátszani magát az embernek mások előtt?

Hogy megfeleljen.


- Miért nem lehet kimondani mindig őszintén a dolgokat? Sokan nem is kíváncsiak az igazságra, és még ők jönnek zavarba ha őszinte vagy hozzájuk. Miért?

Félnek, hogy megbántanak valakit, vagy szimplán nincs annyi önbizalmuk(talán), hogy egyenesen őszíntén kifejtsék saját véleményüket.


Összegezve, röviden: szerintem a legnagyobb hiba az emberekben az a megfelelési kényszer. Majdnem az összes kérdésre rá lehetett húzni.


Megjegyezném, hogy ez az én meglátásom, illetve remélem kielégítő választ adtam. Ez van, ha hajnali 4-kor nem álmos az ember.

2020. szept. 9. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tapasztaltad még az öszinteség mit okoz?

- ha bevallod a gyengesègeidet, felhatalnazva erzik magukat arra hogy még egyszer beled rugjanak

-az életkorodat, leöregeznek/vagy lekezelnek

- fizetést, elkezdenek abban turkalni hogy mire költesz miert kapsz annyit, miert mész el nyaralni,miert nem sporolsz, vagy irigyek lesznek

-életet, multat, mert vagy szànnak szerencsetlennek néznek le vagy megint irigykedni kezdenek (empatiat vagy veled örülest neked drukkolast ne vàrj)

-külsö, az alapjàn es elsö benyomas alapjàn beskatulyàznak

2020. szept. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Mert valójában mindenki tudja, hogy kamuzik a másik, a mi népünk megélhetési kamuregekből áll. Nem tudunk már civilizált nép lenni.
2020. szept. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Azt gondolom, hogy elég csúnyán össze kevered a szezont a fazonnal. Számos olyan dolgot mosol össze a tét nélküli, ill. érdek vezérelt hazudozással, amely igenis magánügy - és csak a neveletlen ember ellen szokták bevetni, ráadásul nem is hazugság. A neveletlen embereket sajnos rá kell ébreszteni időközönként, hogy szükségtelen mélységig próbálnak a magánszféránkba hatolni, - aki nem veszi észre magát, azzal bizony megeshet és meg is esik időközönként, hogy nem olyan választ kap a szükségtelen kérdéseire, mint ő elvár. Hazugság, ha azt mondom a 200000 forintos fizetésem tudatában valakinek, hogy 120000, ugyanakkor közel sem hazugság az, ha azt a választ kapod, hogy semmi közöd hozzá, mert tényleg semmi közöd hozzá. alapvető fogalmi különbségekkel nem vagy tisztában, miközben elvárod a környezeteddel szemben, hogy nyitott könyv legyen irányodba az életük. Van egy szint, amin túl ez már a súlyos neveletlenség kategóriát meríti ki.


Én döntöm el, hogy beszélek-e neked bármilyen "gyengeségemről", - nem kell, hogy bármiért is megfeleljek neked.


Én döntöm el, hogy megosztom-e veled az életkoromat, - esetleg a kölcsönösség elve lehet az, ami módosítja ezt valamilyen szinten, a fennálló bizalom szintjén.


A fizetésemről akkor beszélek veled összegszerűen, ha elkövetem azt a hibát, hogy "véletlenül" bele túrtam előtte könyékig a zsebedbe, - azaz soha.


Már az is magánügy, hogy ki, mire tekint magánügyként és ha valaki magánügyként tekint valamilyen körülményre, ami kihat szerinte az életére, akkor semmi közöd hozzá, - még ha dühöngsz ezért, akkor sincs.


A smink a nők egyik legféltettebb titka, - semmi közöd hozzá, hogy milyen eszközparkkal érik el a külső összhatást, - mondjuk módosíthat ezen egy keveset, ha te teljesíted egy nő megrendeléseit, de ebben az esetben pontosan tudod, hogy miket használ.


Az emberek élete a sajátjuk, remélem nem gondolod komolyan, hogy mindenki be fog számolni a részleteiről a külön bejáratú elvárásaid szerint - és a múlttal is pontosan ez a helyzet, bármennyire is fájó pont neked esetleg ez.


Az emberek közül kevesen vannak, akik nem szerepet játszanak az életük folyamán, - ezeket az embereket szokták megbélyegezni, ill. kiközösíteni. Megpróbálhatod eljátszani most azt a szerepet, hogy te bizony sosem játszol szerepet, de már a kérdés kiírása is alapból az volt.

2020. szept. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A 4. válasz még kiegészíteném azzal, hogy a rosszindulatú emberek minden apró részletbe belekapaszkodnak, amikor kifejtik nem túl áldásos hatásukat 360 fokos szögben. Minél több részletet kötsz a környezetedben kíváncsiskodók orrára, annál inkább támadhatóvá teszed magad - és ezek a szemétládák még azt is támadják, aki a galamboknak sem ártott, mert attól érzik magukat valakinek. Intrikákat, fantazmagorákat gyártanak és terjesztik a f.szságaikat, mert erre élveznek...
2020. szept. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4-es, az elején leírtam, mit értek hazudozás alatt. Nem vagyok fogalmi zavarban, csak nem akartam mind a 214 szinonimáját kigyűjteni annak a kifejezésnek, mikor valaki egyszerűen nem mer őszinte lenni. De ez az a tipikus emberi gondolkodásmód, ami ezt az egészet generálja. Ez a "semmi közöd hozzá" habitus. Amikor már egy kérdés feltevésekor meg van sértődve az alany, akihez a kérdést intéztük. Ez igazából már azonnal felfedi a kisebbségi komplexust. Mert ha valaki megsértődik egy kérdéstől, abból kiderül, hogy azt a témát kerüli, szégyenli. Mert valószínűleg ha valami olyasmit kérdeznék tőle, amire büszke, arról széles mosollyal beszélni kezdene. Ez a ma élő ember igazi arca. A hibáinkat, a hiányosságainkat nemcsak hogy tagadjuk le, de még háborodjunk is fel azon, ha valaki esetleg szóvá teszi. Attól neveletlen egy ember, mert őszintén érdeklődik? Mit jelent neveltnek lenni akkor? Hogy éljünk álszent világban, és csak álszent kérdéseket intézhetünk mások felé? De alapból ez a dolog sántít. Akit szeretsz, aki neked szimpatikus, attól nem lesz neveletlen egy személyesebb kérdés. Akit meg utálsz, attól még egy felszínesebb kérdés is neveletlen lesz. Ilyenkor emberek egymás közti viszonya a döntő tényező. De attól még egy neveletlen, utált emberhez is lehetsz őszinte, ha van hozzá elég önbecsülésed. Én nem azt kértem, hogy mindenki most azonnal árulja el a titkait. Én le**arom az emberek titkait, nem érdekel. Nem nekem kell megfelelnie senkinek, hanem saját magának. Kérdés, hogy ez sikerül e neki lelke mélyén? Aki mások előtt elfedi igazi lényét, az vagy szégyenli magát valami miatt, vagy nem is ismeri. Ha valakinek kisebbségi komplexusa van, és fél tőle hogy mit gondolnak majd róla mások, ezért ferdít, ezért köpködi magából a "semmi közöz hozzá" és hasonló mondatokat, az talán sosem találja meg az igazi lelki békét. Akinek tiszta a lelkiismerete, tiszta szívvel él, annak az égvilágon nincs semmi rejtegetnivalója. Vagyok, aki vagyok. Aki elfogad ilyennek, az igazán szeret. Aki bántani akar a "gyengeségek" miatt, azt egyszerűen ki kell kerülni az életben, mint a kátyút. Egyetlen dologban tudom elfogadni ha valaki rejtegeti az igazi személyiségét: állásinterjún. Az az egyetlen hely, ahol tényleg hazudozni kell, mert ez egy romlott világ. Bár én ott se hazudtam soha, nem is vettek fel mindenhova, de legalább ahova felvettek, ott normálisan a helyemen kezelnek. Máshol, magánéletben semmi értelme megjátszani magát az embernek. De ezt úgyse értheti senki, aki nem így él. Az átlag ember megszokta hogy ő is tusolja az igazi valóját, meg mások is tusolják magukat. Színészként élik életüket a többi színész közt. Ha valaki így megtalálja az élet igazi esszenciáját, a lelki tökéletességet, ám tegye. Csak lássa tisztán magát, és másokat.
2020. szept. 9. 13:57
 7/8 anonim ***** válasza:

A sminkkel vagy a gyengeségek letagadásával az emberek nem csak másoknak hazudnak, hanem maguknak is. Szembenézni az embernek a hibáival eléggé fájdalmas dolog és ezzel nem hibáztatni akarom azokat, akik nem merik megtenni.


Másrészt félnek a másik véleményétől. Sokszor én is hazudok ilyesmiről, mert hiába akarok, egyszerűen nem jön ki a számon az igazság. Valamennyire mindenkiben van egy természetes félelem a másik véleményétől. Meg nagyrészt ezek nem is mindig 100% hazugságok, hanem 80% igazságok. Például sokan nem tudatosan játsszák meg magukat mások előtt.

2020. szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Általában azért,mert félnek.A probléma ott kezdődik,hogy az emberek állandóan ítélkeznek egymás fölött(és maguk fölött is)


- Mi értelme letagadni a gyengeségeinket?


Férfi létedre nem az erősséged a műszaki dolgok?

Nincs jogsid?

Te nem vagy igazi férfi....

Ha nem voltál katona,akkor ember sem vagy.

Nő létedre nem szereted a gyerekeket?

Nem tudsz főzni?

Te nem vagy igazi nő....


- Mi értelme letagadni az életkort?


Elmúltál 60?

Vén hülye vagy készülj a temetőbe,mire vagy még jó?


- Mi értelme letagadni a fizetést?


Saját példám:

-Segédmunkásként nagyon túl vagy fizetve(mondja nekem ezt egy informatikus)

-Igen,és végeznéd azt a munkát amit én?

-Háááát azt nem....


Szóval vannak ilyen idegesítő emberek is,és nincs kedvem minden sz4rt megmagyarázni.

2020. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!