Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fogadjam el a testem,...

Hogyan fogadjam el a testem, ahogy kinézek?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. 165 cm vagyok és most éppen 57 kg. Tavaly szeptembertől egészen márciusig fogytam 15-16 kg-ot. Amikor lefogytam, voltam 51 kg. De majdnem mindenki azt mondta, hogy már kórosan sovány vagyok és hízzak vissza. Ezért visszahíztam 5-6 kg-ot. És most vagyok így 57 kg. De amikor fogyókúráztam, akkor is állandóan a kilókon járt az agyam, állandóan ráálltam a mérlegre, reggel, délben és este is. Amikor nem annyit mutatott a mérleg, amennyit én akartam a nap végére, akkor meg nagyon mérges lettem. És másnap már mégjobban figyeltem, hogy mit eszek és hogy mennyit, nehogy visszahízzak. Csak most az a baj, hogy még mindig nem változott a helyzet. Még mindig ezen kattogok állandóan. Nem tudom elfogadni, ahogy kinézek. Mert attól félek, ha olyat eszek, akkor visszahízok, és kövér leszek. De már elegem van ebből, hogy állandóan a kilókon pörgök, de nem tudok vele leállni valamiért. És hiába mondják hogy hízzak még egy kicsit, mert én meg akkor rosszul érezném már magamat. Van valami tanácsotok erre? Legyetek szívesek értelmes válaszokat adni! És köszönöm ha végigolvastad.

2020. szept. 9. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Képet.
2020. szept. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Esetleg sportolsz valamit?

Amúgy a 165/57kg az teljessen jó lehet.

2020. szept. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugy kell elfogadni a tested, mint mondjuk a fizetesedet:


- vagy megelegszel vele

- vagy teszel azert, hogy javuljon a helyzet

2020. szept. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Itt nem a tested elfogadásával van a probléma, hanem azzal, hogy kialakulóban van, vagy már ki is alakult nálad az anorexia. Anorexiások nem csak kórosan sovány emberek lehetnek, ez egy tévhit. A lényeg a fejben van. Ha már annyira függővé váltál, hogy nem tudsz másra gondolni, csak arra, hogy mit eszel, mennyit eszel, és hány kiló vagy, az már anorexia, függetlenül attól, hogy milyen a testalkatod. Már most el kellene kezdened ezt a betegséget kezeltetni, nem szabadna megvárnod, amíg a testeden is látszani kezd.
2020. szept. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb lenne meglátogatni egy pszichológust, mert sajnos van reáció abban, amit az előttem szóló mondott. Sok sikert, kitartást kívánok, és ne feledd, így látatlanban is, de gyönyörű vagy. Nem kell sanyargatnod magadat ahhoz, hogy az legyél. A telt nők is csodaszépek, de attól még, hogy te hízol, nem leszel az.


Szóval kitartást!

2020. szept. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt a két kiló pluszt talán szakértő látja meg a nőknél magasság-10, (165/55) férfiaknál magasság+10 165/75, Ha 75 kiló lennél még akkor sem illenél bele a kövér kategóriá. A súlyodat mozgással (kocogás) tudod hosszútávon megőrizni, nem pedig éhezéssel.
2020. szept. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%

165-höz az 51 egyáltalán nem kórosan sovány. A párom 168/44, és ő is legfeljebb csinos vékonynak mondható.


Érd el azt az alakot, amivel megelégedsz, és utána igyekezz fenntartani helyes életmóddal, ez másképpen nem megy.

2020. szept. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!