Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mitől lesz szimpat...

Szerintetek mitől lesz szimpatikus valaki első találkozáskor?

Figyelt kérdés

(akár általánosságban, akár állásinterjún vagy bármiféle értelemben)


1. Ha szép arca van

2. Ha mosolygós

3. Ha okos

4. Ha nyílt, érdeklődő

5. Ha beszélgetés közben végig a szemedbe néz

6. Egyéb (ha egyéb akkor mi?)



2020. szept. 12. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a mosolygás az egy pozitívum. Hiába van szép arca valakinek, ha folyton komor. Az okosság pedig szerintemnem feltétlen vált ki másból szimpátiát szerintem. Inkább lehet, hogy valaki vonzónak gondolja. Ha valaki nyílt, érdeklődő, az is plusz pont, sokkal jobb egy ilyen emberrel beszélgetni, mint aki nem kérdez semmit. A beszélgetés közben végig a szemedbe néz pedig mikor hogy. Én zavarba lennék tőle, ha egy ismeretlen rögtön mindig a szemembe néz.
2020. szept. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Nehéz pontos választ adni rá.Előre nehéz megmondani ki kinek,illetve miért lesz szimpatikus első találkozáskor.Csak úgy nagyjából leírom mik lehetnek a tényezők. A külső az első benyomás(akár ellenkező neműek esetében,akár barátkozás céljából,akár állásinterjún részt vevő ember esetében),ehhez tartozik hozzá a személyes higiénia,az öltözködés,stílus/divatérzék,természetes szépség.A nyílt,érdeklődő,de nem túl a cringe kategóriáig tartó kezdeményezőképesség.Beszéd közben.Igen,a szemkontaktus fontosságáról sokat olvastam,ezt is belehet vetni.Egyébként intelligensnek kell tűnni minél inkább.Egyrészt jól artikulálni,érthető tempóban beszélni,minél választékosabb kifejezéseket/szinonimákat bedobni.Ez a műveltségre/olvasottságra utal.Másrészt normális témákat bedobni.Én falra mászok attól,ha elfogy a téma,és a másik belekezd ebbe a tipikus "éhes vagyok,szomjas vagyok,mikor lesz már vége a napnak?"szintű beszédtémákba.Akkor már jobb,ha nem mond semmit.Nagyon fontos,hogy látszódjon rajtad az önbizalom.Ez az élet minden terén hasznos,bár én a csajozás kapcsán tapasztaltam meg. XD Ne tüntesd fel magad negatív színben sosem.Ne panaszkodj az életre,ne mondj semmiképp se olyat,hogy pl. "szerencsétlen vagyok,nem sikerül nekem úgyse semmi,mert buta vagyok".Nagyon kiábrándító volt,amikor valaki a saját sanyarú sorsáról beszélt nekem.Szánalmat vált ki,és inkább menekülök az ilyenektől. XD Egyszóval iszonyat fontos a pozitív önkép.Nem feltétlenül az egoizmus.



Persze az egészet árnyalja az is,hogy az ember,akivel először beszélsz,épp milyen hangulatban van.Lehet meg van fázva,rossz vizsgán ment keresztül,meghalt a nagyanyja kedvenc tyúkja pont aznap stb. Szóval a személy önmaga is befolyásolja kicsit.Nagyjából enyi.Fhuu,rövid kérdés,hosszú válasz.XD

2020. szept. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
2,3,4.
2020. szept. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha foglalkozik a másikkal és érdekli a másik.


Valahol olvastam a karizma kapcsán, hogy vannak azok az emberek, akiknek elhiszed, hogy ők bármire képesek és van a karizmatikus ember, aki mellett elhiszed, hogy te bármire képes vagy.


Belegondolva nekem is az imponált a legjobban, mikor a másik felvette a ritmusom és érdekelte a téma, amiről beszélek, tudott hozzá kapcsolódni és tudott rám aktívan figyelni.

2020. szept. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Ha cuki, őszinte, kedves, lágy, barátságos tekintete van, nincs benne gőg és sunyiság, nem beképzelt, hanem belenézel a szemébe, és olyan tisztaságot, tiszta, letisztult kedvességet látsz benne; meg még ahogy beszél, úgyis kedveseket mond.
2020. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Egy hullamhossz. Gördülekeny es jolesö kommunikaciotol.
2020. szept. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

A felsoroltak közül: mosolygós, nyílt és érdeklődő.

A plusz: könnyű és érdekes vele beszélgetni, és nem csap át erőltetettbe.

2020. szept. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,segítettetek. A legtöbb válasszal egyet is értek.
2020. szept. 12. 20:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
1,3,4
2020. szept. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jajj nem 1, hanem 2!!!
2020. szept. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!