Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nincsenek érzéseim?

Miért nincsenek érzéseim?

Figyelt kérdés

12-13 éves korom óta nincsenek érzéseim. Most 18 vagyok.


Nem tudom mi van velem, talán már nincsenek érzéseim.


Úgy értem, hogy kb. 20 vígjátékonként talán egyszer ha sikerül mosolyognom. Van talán 3 film, aminél engedtem pár könnycseppet, de azt is kisebb koromban, azóta semmi. Hiába nézek bármit nem tudok izgulni rajta. Nagyon sok horrorfilmet láttam már, de egyiktől sem féltem, még csak meg sem ijedek az olyan jeleneteknél.

Még a gusztustalanságot, undorítóságot sem érzékelem.


Hogy mondjak egy konkrét példát: A fűrész filmsorozat közben, az Emberi százlábú filmek közben, Szerb film közben, Cannibal holocaust közben, Motel filmek közben olyan jó ízűeket kajáltam, semmit nem váltottak ki belőlem.


Az életben viszont vannak érzéseim, de nem túl sok. Szüleimet, barátnőmet és a kisállataimat mindennél jobban szeretem és féltem őket. Ezen kívül még van egy érzésem: nagyon sokat izgulok, minden apróságon, de csak olyanokon ami rám nézve hat valahogy. Viszont ennyi. Senki mást nem vagyok képes szeretni, nem érzek senkivel együtt, nem tudom sajnálni, nincs bennem empátia, nem tudok együttérezni. Nem tudok örülni sem és ki se tudom nyilvánítani.


Ez lehet azért van mert rengeteg filmet néztem életem során és kiölte belőlem az érzéseket? Vagy mitől lehet? Netán pszichopata lennék?



2020. szept. 12. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én nem tudom, de én is ugyanilyen vagyok...
2020. szept. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kedves 1-es és Kérdező! Keressetek fel egy pszichológust, ő néhány ülés után fel tud állítani egy diagnózist. Lehet valamilyen személyiségzavar. Ezt ismeretlenül senki nem fogja tudni nektek megmondani.
2020. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ha még is vannak érzéseim, azok is a lehető legrosszabbak... idegesség, düh, feszültség, letargia, üresség, stb.. :(
2020. szept. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Megint első vagyok, nekem vannak diagnózisaim, de eddig még semmi sem segített. Se terápia, se gyógyszer, se egészséges életmód :(
2020. szept. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én még szeretetet se érzek, csak dühöt, szorongást, idegességet stb. Szomorú is csak akkor vagyok, amikor pl egy filmben egy férfi szomorú/sír... Nevetni szoktam, de kiskorom óta bennem van az, hogy miért nevetek, mosolygok, ha hamarosan úgyis történik valami rossz, akkor meg már bánni fogom, hogy boldog voltam.
2020. szept. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!