Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó embernek tartod magad?...

Jó embernek tartod magad? Miért (vagy miért nem)?

Figyelt kérdés

2020. szept. 16. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy idobe tul jonak es naivnak tartottam magam. Tudatosan probaltam torekedni, hogy kicsit legalabb gyanakvo g*ci legyek, talan mostanra egalba kerultem a regi onmagammal. Ugyhogy nem, nem tartom magam jo embernek, de rossznak sem.
2020. szept. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem gonosz, de közelebb a rosszhoz, mint a jóhoz. A jó tulajdonságaimat elnyomja a lustaság, sértődékenység, gyengeség és sok más rossz.
2020. szept. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy a rossz ember az, aki rossz szándékú, kötöszködő, gyűlölködő, másnak szándákosan ártó és hazug emberek.

Vagyis a saját fogalmam szerint, nem tartom magam rossz embernek, mert én magamat egy segítő szándékú, elfogadó, nyitott gondolkozású, őszinte embernek gondolom.

2020. szept. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én valahol a kettő között vagyok. Nem vagyok egy jó lelkű, mindenkivel empatikus, altruista, másokat magam elé helyező jellem, a szeretteimen, barátaimon és magamon kívül nem igazán érdekel a többi ember. Viszont nem is ártok senkinek, nem taposok el senkit a céljaim élérése érdekében, nem hazudok, nem bántok direkt másokat. Vannak jó és rossz tulajdonságaim is, mint mindenkinek.
2020. szept. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8%

Igen.

Spirituális vagyok, egyék legnagyobb része az életcélomnak, a mások szolgálata.

2020. szept. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem. Hogyha mondjuk a "jóra való restség" az egyik bibliai főbűn, akkor én igen bűnös vagyok, mert nem igyekszek segíteni. Ha olyan helyzetbe kerülök, hogy segítenem kell, mosolyogva megteszem, mert nem akarok szar embernek látszani. Elsősorban saját magam kényelme és ideje érdekel viszont.
2020. szept. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok az, mert a gondolkodásom nagyon nem jó, és az emberekkel sem vagyok nagyon jó kapcsolatban.
2020. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elég rossz ember vagyok,de talán nincs is fekete és fehér. (Vanak jó tulajdonságaim, de most a rosszakat fogom elmondani többnyire . Ismeretlenekkel nagyon jóindulatú és naív vagyok,de ha úgyvélem valaki megbántott kifejezetten rosszszándékú tudok lenni. Arra is rájöttem, hogy segíteni is azért szeretek, mert nekem jó érzés.

Van egy ilyen mondás, hogy "Egy önző világban csak az önzés hozhat sikert." Vagy valami ilyesmi nem biztos, hogy pontosan így van. Fájdalmasan naív vagyok, mindenkiről azt feltételezem, hogy jó ember hozzám képest és nagyon csúnyán kihasználtak már emiatt,úgyhogy egy ideje hiszek ebben a mondásban. Ha valaki a terhemre van azt mostmár kigyomlálom az életemből. Pl. egy "barátnőm"aki először nagyon mézes mázos arcát mutatta aztán a végletekig kiszipolyozta belőlem a "barátságot." Na ő azért ilyen, mert alkoholista és a szülei is azok. Nem tehet róla, de a haragom sokkal nagyobb volt iránta, nagyon negatívan folyásolta be az életemet, már nem tartjuk a kapcsolatot.

Én tapintatos vagyok és emiatt sokszor kegyesen hazudok. Magamról nem,csak nehezen kritizálok nagyon óvatosan fogalmazok és ezt visszafele is

szeretném.Mondhatni nem szeretem az őszínteségnek bizonyos formáját. Inkább beszéljen ki, de ne bántson meg. Tudom ez egy nagyon fura felfogás.

2020. szept. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!