Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintem diszlexiás vagyok.Le...

Szerintem diszlexiás vagyok.Lehet valamivel orvosolni a prombémát?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és elég nehezen megy az olvasás,utálok nagyobb közösségekben/osztály előtt olvasni.Sokszor össze keverem a betűket.A szüleimnek szégyellek szolni,lenne valami otthon modszer amivel tudnám javitani az olvasásom.A sok olvasással az a baj ha itthon magamnak olvasok,úgy ha senki nem hallja akkor jól megy,vagy nem veszem észre és nem javít ki senki
2020. szept. 16. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Vedd föl magad a telefonoddal, ahogy olvasol, és akkor visszahallgatáskor kiderül, hogy hibáztál-e. Így megtudod, hogy tényleg az olvasás a nehéz, vagy inkább lámpaláz vagy szorongásos jellegű a probléma. Vagy valami tökmás, hogyha csak hangos olvasáskor jelentkezik, és magadban olvasva értelmesnek tűnik a szöveg.


Ha tényleg diszlexiás vagy, annak is vannak azért fokozatai. Teljesen elmúlni nem fog, de azért idővel és gyakorlással javul. Diszlexia esetén szoktak spéci olvasástanítási módszert használni, de most már az nyilván nem játszik. Súlyos esetben ezzel a módszerrel újratanítják az olvasást, de szerintem neked erre sincs már szükséged. De azért jó lenne fejlesztőpedagógus véleményét is hallani.


Esetleg ha tudod, melyik betűket téveszted, akkor ragaszd ki magadnak őket az asztalodra hívóképpel. Tudom, dedós, de ha mindig előtted van, hogy melyik melyik, talán gyorsabban sikerül megjegyezni. Senkinek nem kell megmondanod, mi az, mondhatod, hogy megtetszettek a képek, ennyi. Az elsős tanítónénim ezt csinálta, és hatékony módszernek bizonyult, segített rögzíteni azt a pár problémás betűt.


Egy diszlexiás ismerősömnél annyi maradt, hogy lassabban olvas. Viszont a tanulásban ez nem akadályozza, mert szerencsére szinte minden meg tud jegyezni első olvasásra. Egy másik ismerősömnek a helyesírással vannak gondjai.


Szégyellni pedig ezt nem kell. Gondolom, azt se szégyelled, milyen színű a szemed. Ez ugyanolyan adottság.

2020. szept. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Üdv 2020-ból.


[link]


Nincs mit.

2020. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Miért nem nézeted meg magad szakemberrel, hogy diszlexiás vagy-e?

Ez így csak a te tipped.

Ha nem vagy, akkor csak szorongsz.

2020. szept. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!