Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emiatt van, hogy sok ember...

Emiatt van, hogy sok ember nem kedvel engem?

Figyelt kérdés
Azonnal ugrok ha beszólnak, rögtön kiállok magamért. Nem félek beleállni a vitákba, valamint ha ok nélkül bunkóznak, azt sem tűröm el. Észrevettem, hogy nagyon megosztó személyiség vagyok, és vagy szeretnek az emberek, vagy ki nem állhatnak. Összességében sok barátom és haverom van, mert szociális típus vagyok, viszont tudom, hogy sokan nem kedvelnek (szépen szólva). Szerintetek a fent leírt tulajdonságom miatt?

2020. szept. 17. 01:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt is megkaptam már, hogy nagypofám van.
2020. szept. 17. 01:26
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Mit foglalkozol ezzel? Nem lehet mindenkinek megfelelni. Ezt meg mindenkire rá lehet húzni hogy valaki kedveli valaki nem. Jobb lenne ha eltűrnél mindent és a fejedre nőnének?
2020. szept. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Argloss ***** válasza:
69%

Önmagában az, hogy kiállsz magadért nem feltétlenül vált ki ellenérzéseket, inkább annak a hevessége, stílusa. Nyilván aki le akar annak nem tetszik, hogy ellenállásba ütközik, meg vannak olyanok is, akik félnek mindenféle konfliktustól.

Nem biztos, hogy érdemes ezen gondolkodni, de én elárulom neked, hogy azért utállak, mert nincsen rajtad sapka! Ha meg van, akkor meg azért!

2020. szept. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A keves informacio alapjan, elsore onbizalomhianyra gondolnek, egyebb kisebbsegi erzesre. Mert mi masert akarna valaki allandoan bizonyitani. At kene gondolni, lehet-e onbizalom hiany amogott, hogy rosszul turod a jogos vagy jogtalan kritikat, szivatast, gunyolodast.

Ez miatt tul erzekenyen reagalsz, es igy gyakoriak a konfliktusok.

2020. szept. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod megfelelően kezelni a konfliktusokat és élből agresszívan nekirontasz annak, aki valamilyen formában degradál téged vagy pedig csak provokál, akkor ezen ne lepődj meg. Ha ebbe belemész, akkor hasonló érzetet nyújt, mint ha te szólnál be mindenkinek.


Egyszerű példával van egy ózdi és egy enyingi család, ha a két család közül valamelyik beszól a másiknak, nyilván tudod mi lesz. (utána tudsz nézi) Na most, ha emiatt egymásnak esnek netán, akkor te különbséget fogsz tenni a kettő között? Hogy márpedig ő szólt be neki, akkor teljesen jogos a reakció.. Persze, hogy nem, kívülállóként téged baromira nem érdekel, az ő nézeteltérésük. Egymás közötti "pénisz méregetés" senkit nem érdekel, inkább kiábrándító.

2020. szept. 17. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan azért ilyenek, mert szembesülnek azzal, hogy lám, más megmeri tenni, én nem, és ezért frusztrálódnak.
2020. szept. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én az érvelő, meggyőző, intelligensen vitatkozó embereket kedvelem. Velük tudok mit kezdeni és sokszor még arra is képes vagyok, hogy megváltozzon a véleményem, mert meggyőztek.

Az erőből ordibálók, hangoskodók pont az ellenkező hatást érik el. Egy idő után szánalmassá válnak.

2020. szept. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. És mit tudnék tenni, hogy normálisan reagáljam le az ilyen szituációkat?


#7 sehol sem írtam, hogy ordibálok.

2020. szept. 17. 10:48
 9/14 A kérdező kommentje:
Kicsit tényleg önbizalomhiányom van, valamint nekem fontos, hogy mit gondolnak rólam az emberek.:/ Tudom ez nem jó, de valahol mégis rosszul esik, ha kimondottan nem szeretnek.
2020. szept. 17. 11:35
 10/14 anonim ***** válasza:

#8 Kezdetben gondolkodj előre, hogy milyen következményei lesznek a te "harcaidnak". Ha ezeket elkerülöd, akkor nem te leszel az utálat központjában. Gyakran van olyan, hogy ezek amúgy tök feleslegesek, és tök simán ki tudsz belőlük szállni győztesen úgy hogy bele sem mentél.


De segítek abban , hogy egy rossz környezetbe hogyan tudsz beilleszkedni, úgy hogy te legyél az , akit minden klikkbe szívesen látnak, legalábbis az én szerény tapasztalataim szerint.


A legnagyobb hátránya, hogy egy lépés távolságot mindenhol tartani kell, mert ha túl közel kerülsz valakihez, vagy valakikhez, akkor máris a többi klikkben van egy rossz pontod.


Legfontosabb, hogy nem szabad pártolni egy-egy konfliktusban senkit, minden megerősítő kérdésből ki kell hátrálni, vagy pedig valami semleges választ kell adni. Soha senkire egy rossz szót sem mondunk.

Ha valakiről kérdeznek valamit, valami pletykát szeretnének megtudni a legjobb válaszlehetőségek: Nem tudom, észre sem vettem, nem láttam semmit, stb...

Mindenkihez pozitívan állj hozzá, ha valaki valami negatív dolgot mond rólad vagy valami nézeteltérésed lesz, akkor is. Baromi nehéz, de nem adhatod ki magadból, senkinek.

Ha valakinek valami segítség kell, te nyújtsd a kezedet, hiszen már egy kicsit javult a szemében a rólad alkotott kép, emellett attól függően mi volt az, egy kicsit le is kötelezted.

Ha valakivel netán mégis sikerül összeszólalkozni, akkor beszéld meg vele rögtön. Nincs a háta mögött variálás. Mindig mindenkivel legyél korrekt és ha valamit mondasz az vagy legyen úgy, vagy ne mondj semmit. Mindig tudd előre, hogy mit miért mondasz és hogy mit akarsz vele elérni, olykor elég egy problémát úgy elintézni, hogy valamit elhintesz. Próbálj mindenre úgy válaszolni, ahogyan azt a közösség elvárja, vagy legalábbis a nagyobb része.

Ha valaki a hátad mögött valamit terjeszt vagy kibeszél és vissza hallod, akkor te is intézd el, hogy ő vissza hallja, hogy te tudod ám, az éppen elég ciki neki..


Nagyjából ennyi jut az eszembe, dolgoztam csak Nőkkel, ott végig kellett taktikázni az ottlétemet, de ezt a részét is élveztem és engem mindenki szeretett és én is nagyon kedveltem őket, azon felül, hogy egymást szét gyilkolták.

2020. szept. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!