Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A buszsofőrök egy része miért...

A buszsofőrök egy része miért nem tartja magára nézve kötelezőnek a: “tömegközlekedésen viseljünk maszkot” szabályt?

Figyelt kérdés
Hangsúlyozom, biztos van, ahol a buszvezetők felteszik, tisztelet a kivételnek, nem általánosítani szeretnék. Azonban, sajnos az én tapasztalatom az, hogy ez jellemzően elmarad.

2020. szept. 18. 10:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert ő a kis lukjában van, nem a tömegben az utasok között.
2020. szept. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igaz, de oldalról nyitott. Az utas meg itt száll fel, ez nem elfogadható érv szerintem
2020. szept. 18. 10:23
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs elsőajtós felszállás.
2020. szept. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Nekik nem kötelező. Nálunk mindig magukra csukják az ajtót, akkor is, ha áll a busz, felesleges is lenne. Nem is nagyon járok olyan buszon, ahol nem üvegfal mögött ülnének (Bp.). Nyilván ha egy légtérben vannak az utasokkal, elvárható, hogy felvegyék ők is a maszkot.
2020. szept. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%
Azért, mert nem egyszerű egész álló nap maszkban lenni. Az utasok feladata a maszk hordás, így védve vannak a soffőrök. Illetve szerintem balesetveszélyes is lehet a maszkban vezetés.
2020. szept. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Mert nála van a kormány .
2020. szept. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

Urameg, gondlkozz!


Mert nekik NEM kotelezo, fal mogott ulnek, es nem biztonsagos a vezetest tekintve sem. Leesik, elcsuszik, szemebe log...balesetveszelyes lehet.

2020. szept. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Némelyik jobban orra húzódó maszkban alig látok magam elé, nem látom, hova nyúlok, ha fel akarok venni valamit. Nekem az a véleményem, hogy a buszvezetők a mi épségünkre, az útra koncentráljanak, és ne újabb frusztráló tényezők tereljék a figyelmüket elfelé a vezetésről. Van már így is elég. Légzést is nehezíti, kábul tőle az éberség. Normális esetben eléggé el van zárva az a vezetőkabin, szerintem legfeljebb nyitott vezetőállású járműveken, illetve volánbuszon a jegysefteléses ötpercre jöhetne szóba a maszkolgatás.
2020. szept. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők egy kalitkában ülnek.
2020. szept. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%
Mert maszkban veszélyes vezetni. Amerikában egy ember maszkban vezetett autót, és mivel így kevesebb levegőt kapott a szervezete, nem tudott úgy koncentrálni, árokba borult az autópályán.
2020. szept. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!