Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfire ha vérvételtől elájul...

Férfire ha vérvételtől elájul miért mondják hogy hisztizik?

Figyelt kérdés

Nekem sajnos így reagál a testem a vérvételre. Nem a vér látványától mert nem nézem, nem a stressztől és nem is a tűtől: infúzió volt már karomban órákig és attól nem ájulok.


Valami hirtelen vérnyomás esés történik nekem vérvételkor és ugye az agyban ha egy meghatározott érték alá csökken a vérnyomás akkor automatikusan ájulás következik be.


Szóval vérvételkor én magasra felteszem lábam és fejemet meg hátra lelógatom és akkor minden rendben.


De mikor elmondom hogy nekem ilyen óvintézkedéssel kell vért venni akkor azért néha megkaptam, hogy ne hisztizzek már férfi létemre.


Mondtam már egyszer hogy ha szeretné megnézni az ájulás utáni görcsös rángatózást akkor szívesen bemutatom. :D (ugyanis nem simán elájulok hanem még rángatózik is a testem utána és legalább 1 percig eszméletlen vagyok, alig bírnak magamhoz téríteni)



2020. szept. 19. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert a legtöbb emberbe ostoba társadalmi elvárások rögzültek.
2020. szept. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy az #1-es írta. A legtöbb ember nem gondol át tök egyszerű dolgokat.


Amúgy én is hasonló eset vagyok. Volt, hogy lefejeltem valamit és folyt a fejemből a vér, nem ájultam el. Simán meglehet bökni tűvel, nem ájulok el. A vérvételt is simán végignézem... de, utána még ülnöm kell egy kicsit. Egyszerűen szédelgek és ha hamar felállok, akkor el is ájulok.

2020. szept. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem attól van. Attól a minimális vérveszteségtől nem alakul ki vérnyomáskülönbség.


Ez bizony stressz. Attól hogy te nem érzed magad annak, még a tested ezt érzékeli. Ettől esik le a vérnyomásom, és ezért kell a lábad megemelni, hogy visszálljon a kellő vérkeringés.


Egy példa. Ha valaki (mondjuk a párod) nagyon megbánt és dühös/csalódott vagy és mondjuk 2 napig nem tudjátok rendezni a konfliktust, akkor hiába tereled el a gondolataid pl munkával, sporttal stb, este nem tudsz olyan jól aludni, nem tudsz ugyanúgy pihenni mintha minden rendben lenne, mert az agyadban (a háttérben) ez ugyanúgy benned van, szóval te nem érzed a stresszt, de a tested igen.

2020. szept. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
3-as, ez marhaság. Én nő vagyok, terhes is voltam és a terhesség alatt volt kismillió vérvételem, abszolút hidegen hagy már, ha szurkálnak, de minden vérvétel után 1-2 perccel totál falfehér lesz az arcom és a fülem is zúg, és ha nem ülök vagy fekszem 5-10 percig nyugiban, akkor el is ájulok. Ennek nálam köze nincs a stresszhez. Tini koromban is volt egyszer ugyanilyen majdnem elájulásom, amikor a gimis beiratkozásnál már több mint fél órája sorban álltunk és meleg volt, párás idő volt, nekem meg aznap reggel jött meg a menstruációm és elég erősen véreztem. Aztán amikor pont sorra kerültünk, rám néztek, hogy jól vagyok-e, mert falfehér vagyok, kb az volt az utolsó pár másodperc az ájulás előtt, úgyhogy pont leültettek meg adtak vizet, és utána minden oké lett. Ott se voltam stresszes, sőt már baromira untam és mehetnékem volt haza. Nekem amúgy alacsony a vérnyomásom, mondhatni a béka segge alatt van. De abszolút nem vagyok ájulós típus, a fent leírtakon túl soha nem kerültem még ájulás közelébe.
2020. szept. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

# 3


De infúzió is volt már bekötve 4-5 órára. Akkor mégsem ájultam el. Ez miért lehet?

2020. szept. 20. 11:20
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Kedves 4-es, szerinted az a 3 kis fiola vér ekkora gondot okoz, hogy ennyitől elájulna valaki? Szerintem kezdj el tanulni egy kis biológiát, de minél gyorsabban. A stílust amivel pedig közlöd a mondandód anyuka kérésre ideje lenne átgondolni, mert elég paraszt.
2020. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

# 6


De hát tény hogy nekem ájulást okoz, "szándékosan" nem tudok elájulni, nem??? :D


Direkt szívatom a nővért az ájulással, hisztizek??? :D


Az a kellemetlen, hogy úgy veszik az emberek hogy erről én tehetek, hogy szándékosan van az egész, "direkt" elájulok csak hogy csináljam a feszkót!


Ez azért abszurd nem? :D

2020. szept. 20. 12:08
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Kedves 6-os, ennyire megütött az elején a marhaság szó, vagy a béka segge alatt kifejezést nem bírod, esetleg a baromira is gondot okoz? :D Ezen kívül milyen stílusbeli kivetnivalót találtál még benne? Tanultam biológiát, jelenleg is tanulok, de az eddigi 35+ évnyi tapasztalatom alapján írtam, amit írtam. Biztos rosszul működik a testem, ez van, rábactam rendesen. Hoppá, újabb szó, amin ki lehet akadni. :D Sebaj, további szép napot neked! :)
2020. szept. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

Amúgy, kérdező, az első válaszoló leírta a lényeget. Engem nőként sosem szóltak meg ezért. Minden vérvétel előtt jelzem, hogy utána rosszul szoktam lenni, és minden alkalommal segítőkészen reagálnak. De ugye egy férfi nem sír, nem fáj neki semmi, nem lehet csak úgy rosszul valamitől...

(Amúgy az a vicc, hogy oltásoknál szabályosan remegtem, annyira irtóztam tőlük, de sosem lettem még rosszul oltás után, illetve szülésnél kanült kaptam az antibiotikum miatt, és az is olyan stressz volt, hogy egész szülés alatt azt kérdezgettem, hogy ki lehet-e már végre venni, mert a kezemet nem tudtam/mertem vele mozgatni. Ettől se ájultam el, pedig sokkal rosszabbul éltem meg, mint egy egyszerű vérvételt.)

2020. szept. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
övsömör miatt oltásra kellett járnom, jó sokat kaptam. Rácsaptak a seggemre, benyomták mindig megkérdezték, és rohadtul untam: Jól van? Jól hát. Aztán a sokadiknál... jól van? Igen. Nem. Paff már nem is hallottam nem is láttam semmit, dobtak fel az ágyra, a seggrepacsizós nővérke valami angyalszerű lénnyé nemesült, és nem volt rajta melltartó se... aztán magamhoz tértem.
2020. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!