Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki buta,az azért van...

Ha valaki buta,az azért van mert nem tanul,nem fejleszti magát,vagy pedig olyannak született?

Figyelt kérdés
Én például azt hiszem mindig is buta voltam.Bàr annyi jó azért van, hogy legalább felismertem,tisztàban vagyok vele hogy buta vagyok.Azt hiszem akkor voltam a legbutàbb,amikor bàr ostoba voltam,mégis okosnak hittem magam.Ma màr tudom hogy soha nem voltam okos.És màr nem is leszek az szerintem.Egyébként sokat olvasok,sokat tàjékozódok,de mégis úgy érzem nem ér semmit.Nem jó butànak lenni,de úgy érzem nem tehetek ellene semmit.

2020. szept. 20. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Is-is. Nyilván saját kútfőből is lehet előbbre jutni de a genetika és a szociális helyzet azért alapvetően meghatározza hogy kinek milyen jövőkép a reális. Magyarországon egyébként (természetesen) EU szinten a legrosszabbak a társadalmi mobilitási mutatók (amik azt nézik hogy társadalmi rétegek között mennyire tudnak "ugrálni" a magyarok).


Kettő, az "okosság" mint olyan relatív. Az intelligenciának sok fajtáját megkülönböztetjük, attól még hogy valaki egy főként logikai-matematikai fókuszú IQ teszten elhasal, még lehet jó zenész, vagy táncos, vagy bármi más, ehhez is mind intelligencia kell, csak másmilyen.


Három, hidd el kérdező hogy azzal hogy képes voltál felismerni azt hogy nem tudod mindenre a választ és nem minden szavad szentírás, azzal már okosabb vagy mint a magyarok 90%-a.


Én is egy dologban vagyok egyre biztosabb, ahogy idősödöm, hogy mennyi mindent nem tudok még.

2020. szept. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 rossz érzés volt,amikor rájöttem hogy én egy buta ember vagyok.Nem csoda hogy mindig elutasítottak a lányok.Talán megszokom egyszer és elfogadom,hogy buta vagyok.
2020. szept. 20. 15:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább keresned kéne valamit, amihez a gyakorlás jobban kell mint az ész, hogy jó legyél benne. Attól, hogy nem tudsz differenciál egyenletet megoldani, még lehetsz érdekes és művelt is. Ezekhez nem ész kell,hanem érdeklődés, gyakorlás.
2020. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az agyi szint nem fejleszthető.

Semmi köze a tudáshoz.

2020. szept. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!