Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azokat az emberek, akik...

Azokat az emberek, akik szerint az életben erős kell lenni, mi élteti őket abban az esetben, ha nem találják meg a boldogságot?

Figyelt kérdés
Miért kell kitartani szerintük ha az életben nincs amiért élni?
2020. szept. 21. 08:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen típusú emberek mindig találnak olyan dolgokat, amiért érdemes élni.
2020. szept. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A boldogsagon kivul meg szamos dolog miatt lehet elni. A boldogsag egy allapot. A sajat, vagy a csaladod, pl gyerekeid egeszsege, sikeressege, a munkad hatekonysaga, az eleted hasznossaga, az elkepzelt celok megvalositasa stb, mind olyan osszetevo, ami a boldogsag reszet kepezi. Tehat, hogy mi eltet, ha epp nem vagyok boldog? A kituzott celok elerese mindenkepp.
2020. szept. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

2


És arra nem szoktál gondolni, hogy minden mulandó? Hogy minden erőfeszítés felesleges mert úgyis öregszel, az idő repül el feletted és a boldogságot nem találtad meg csak potyára hajtasz?

2020. szept. 21. 08:56
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadom az életet olyannak amilyen.Olyat nem tudok elképzelni, hogy valaki örökké boldog legyen,ilyen csak a mesében van, aki ezt várja az élettől az álomvilágban él. Boldog pillanatok vannak amik között a hétköznapok küzdelmei teszik ki az idő nagy részét.Egy általános elégedettség érzés van bennem, mert kerestem és találtam olyan dolgokat az életben amik örömmel töltenek el.Kerestem és találtam kihívásokat magamnak amikben végül helyt álltam és ezektől nőtt az önbecsülésem.Igyekeztem nyitott lenni minden iránt és új élményekkel gazdagodtam. Az élet nekem a tapasztalatszerzésről, megismerésről szól, ezek lehetnek jó és rossz dolgok is, ezek együtt alkotják az egészet.A negatív érzések megélése nélkül nem tudnám igazán átélni és értékelni a boldog pillanatokat.
2020. szept. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem gondoltam ilyenre. Nem számít, hogy öregszem. Öreg koromban is boldogságot fog adni egy szép virág, egy finom fagylalt, egy jó étterem, egy érdekes film, egy tartalmas beszélgetés, egy unoka látogatása stb.
2020. szept. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Az a bajod, hogy a boldogságot úgy képzeled el, mint valami megfoghatatlan nagy valami, ami egyszer rádtalál és örökké ott marad veled. De ilyen nem létezik. A boldogságot nem lehet így definiálni. Vagyis lehet,de így sosem találod meg.
2020. szept. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem statikus az eletben. Minden pulzal, minden valtozik, minden elmulik es megujul. Rossz nelkul nincsen jo. Vannak jobb es rosszabb idoszakok, a korulottunk levo vilag allandoan valtozik, ahogy a sajat harmoniank is. Az eletunk es az elet korulottunk allando korforgasban van.

Azt gondolom, hogy a boldogsagot fuggove teszed a parkapcsolattol, de a boldogsag nem csak errol szol.

2020. szept. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a motivációmmal van a “gond”, vagy legalábbis abban vagyok más mint ti és sokan mások. Nem tud motiválni engem semmi ami nem a boldogságkereséssel kapcsolatos. Tehát ha tudom, hogy egy cél nem fog boldoggá tenni, akkor nem is tudok küzdeni érte.
2020. szept. 21. 09:20
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem ebben különbözünk. Más sem tud olyan célok megvalósításáért dolgozni, ami nem ad örömöt. Abban különbözünk, hogy te még nem találtál olyan dolgokat, amik boldoggá tesznek.
2020. szept. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%
Ki mondta, hogy az életnek a boldogság az értelme? Ez nem igaz. A boldogság az egy pillanat, amit véletlenszerűen megélsz, aztán elmúlik. Ez nem kiszámítható, nem tudod előre mitől érzel majd boldogságot. A boldogság nem összetévesztendő az elégedettséggel, ami viszont tartós állapot is lehet.
2020. szept. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!