Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy anyám...

Miért van az, hogy anyám minden egyes méteren beleszól a vezetésembe?

Figyelt kérdés

18 vagyok, fél éve van meg a jogsim. Miután megkaptam a kártyát nem vezettem, csak picivel később pár úton amikor anyával/apával mentünk valahova.

Apa teljesen normális volt, egyszer nem szólt semmiért. nem is volt miért szólnia. Kreszvizsgán 2 hibám volt, nagyon pacekül megtanultam. És értem is. Vezetési stílusom kimondottan nyugodt. forgalmi vizsgán hiba nélkül mentem át dicsérettel! Oktatóm szavaival élve talpraesett intelligensen alkalmazkodó sofőr vagyok. Hát én ennek nagyon örülök. a szakember szerintem érti a dolgát és bízom benne.

Semmi kapkodás.

Száguldozás meg főleg nem!

Tapasztalatból mondom, hogy felesleges gyorsan menni. 60-as táblánál 90-el előz meg, de a következő lámpánál úgyis ott állok mögötte :( :( :(

Az volt a különbség, hogy neki 10x annyiba került az a szakasz mint nekem.


Anyámmal megyek mostanában, neki segítek menni ide-oda.

Hát basszus mindenbe beleszól. 90%-ban olyanba amit ő hisz rossznak.

ahol 90-el lehetne menni, neki még 60 is sok. 25 től fölfele már kapaszkodik.

Annyira idegesítő. Olyan lenézően beszél velem csak azért, mert utasként rossz az ítélőképessége és neki már 30 éve van jogsija, napi használattal.

Hát de basszus. 90nél megyek 60-al. És még ő szól rám, hogy ez már nagyon gyors. Mögöttünk már akkora sor áll, anyázik mindenki a dupla záróvonal miatt.

Mivel anyám szinte sosem ült anyósülésen, ezért folyamatosan szól, hogy ne menjek ennyire közel a járdaszegélyhez. Miközben meg pont a záróvonal mellett vagyok 30 centivel. A SOFŐR tudja jobban, ő látja a tökröket!

mm pontosan mutatják az autó helyzetét. Deeee ő jobban tudja, mert "látja"

Egyszer megálltam villogtatva egy üres út közepén, pontosan ott ahol mentünk. Kiszálltunk és megkérdeztem. Anya. ha az út bal oldalán van az autó akkor szerinted nekimegyünk a szegélynek? És megsértődött...

Még van sok sok minden amibe beleszól. Alapból nagyon alacsony vérnyomású, neki 30km/h már intergalaktikus sebesség ő nem bírja ezeket. Térlátása meg háát. szerintem hagyjuk.



Olyan jó lenne már, hogy ha normálisan vezethetnék. De ő ebből ítél meg. És ezért nem hagy egyedül vezetni. Vagy én vagyok a hülye, hogy hagyom magam? 18 elmúltam. Nagykorú vagyok, elvileg nem szólhatna bele. Saját kocsival meg azt csinálok amit akarok. Megint leszögezném, hogy szerintem "hülyén" vezetni felesleges.


2020. szept. 22. 15:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Mit tegyek? Olyan jó lenne, hogy ha úgy bizonyíthatnék anyának, mint ahogy az oktatómnak és a vizsgabiztosnak is bizonyítottam!

Higgyétek el, hogy én nem az a fajta "tini" vagyok aki egyből kimegy a vácira gyorsulgatni, meg össze vissza megy katasztrófálisan.

Számomra ezek teljesen felesleges dolgok. Nekem az tetszik ahogy a leges legtapasztaltabb f1-es pilóták vezetnek forgalomban. Magyarán hibátlanul legjobb reakció idővel. Mindig ők a példaképeim.

Én szeretek nyugodtan vezetni. Tempomat a barátom. 60-at táblánál benyomom 55-re, aztán ha valaki siet majd megelőz. Nekem van időm.

2020. szept. 22. 15:40
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Volt régen egy kiírás a buszon, amin utaztam: "Kuka utas vésd eszedbe, ne szólj bele a vezetésbe"


Illetve durvánbban: Hü@e utas és ne pofázz :-D


Szerintem elég hasznos mondat, néha érdemes alkalmazni

2020. szept. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Valszeg gyerekkent is szolt már hogy ide oda ne mássz fel, ne nyulj konnektorba, ne igyal hypot stb

Valszeg mást nem is lehet vàrni. Az anyud es nem a szomszed

2020. szept. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ne hagyd, hogy beleszóljon. Ignoráld. Szinte minden friss jogsis átél hasonlót. Szerintem meg is lehet mondani neki, hogy ha mindig beleszól, az téged zavar a vezetésben, és nem érzed biztonságosnak. Úgyhogy vagy ne szóljon bele, vagy ne menjen veled.

És kérlek, ne menj 90-es táblánál 60-nal, mert az ilyenekből lesznek a balesetek, hogy valaki megelégeli, és összemennek a szembejövővel, ha nem jön ki az előzés.

2020. szept. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

renault kocsink van, 2018-as és van benne egy ilyen vezetési stílus figyelő.

pontozza az előrelátást, a sebességváltást, a fordulatszám tartományt(mennyire nyomom neki) stb. anyám 2 éve vezeti az autót és utánam egyből felment.

Nem igaz, hogy nem vezetek jól.

2020. szept. 22. 15:43
 6/14 A kérdező kommentje:

4 igen tudoooom!!! :( indokolatlanul nem tartjuk fel a forgalmat!

Ezért is vagyok gondban! Simán tartanám tempomattal a 85-öt kb, de anyám nem engedi, mert szerinte ez már száguldás.

2020. szept. 22. 15:45
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki, hogy többféle módon tudsz neki segíteni. Az egyik, hogy hozod-viszed és tartja a száját, - ellenkező esetben hívsz neki egy taxit és miután megérkezett a kocsi, kiteszed (akár a préri közepén is) a kocsiból, mert rosszul esik neked, hogy ilyen szinten nem bízik meg benned. A második lehetőség, hogy eleve taxival közlekedik. A harmadik lehetőség, hogy veszel neki egy bérletet havonta (a számára optimális tömegközlekedésre) - és a továbbiakban úgy oldja meg a mobilitását, ahogyan akarja.
2020. szept. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem érdekelne, megmondanám neki, hogy nem fogom feltartani a forgalmat a kedvéért. Amikor én tanultam vezetni, ez volt az első, amit elmondott az oktató, hogy haladjunk mindig a forgalom tempójában. Ha 60-as táblánál 80-nal ment mindenki, nekem is azt mondta, hogy menjünk gyorsabban. Kivéve persze a vizsgán.
2020. szept. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

4 és az a baj, hogy a "ne menjen veled" kiesett. Azért nem enged el egyedül, mert megítélt a saját agybaja miatt. Autópályán meg menjek 50-el csak azért, mert anyám szerint az a normális?

Magától menne 130-is akár, de utasként az neki már repülés.

És úgy ítél meg, hogy én száguldozok, nem tudom tartani a többi autó sebességét, az egész út dinamikáját.

IGEN! pont azét nem tudom, mert kényszerít, hogy ne tartsam!!!

2020. szept. 22. 15:48
 10/14 A kérdező kommentje:

Az oktatóm nekem azt mondta: addig amíg nincs baj és szabályosan közlekedsz, felőlem te úgy rángatod téped, tekered a kocsit ahogy akarod. akkroa sebességgel veszel be egy kanyart amennyivel szeretnél. Jogod az van hozzá.

És b*szki igaza van. ANyámnak utasként akkor jó egy 90fokos jobbra kanyar, hogy 1-esben felengedem a kuplungot és csak gurulunk. Közben már 3x lett piros-zöld-piros-zöld a lámpa, de ha picit is gyorsabban megyek 10km/h-nál akkor már halottak vagyunk.

Eszem megáll.

2020. szept. 22. 15:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!