Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember vagyok, ha húst...

Rossz ember vagyok, ha húst és egyéb állati eredetű ételeket fogyasztok?

Figyelt kérdés
Bevallom, sokszor már annak érzem magam, viszont nincs mit tenni, nagyon szeretem a sajtot, a halat, a süteményeket (amikben általában tojás van) stb. Talán a saját önzőségemből adódóan nem tudok lemondani róluk. Aztán lehet csak én mozgok olyan körökben, ahol az ilyet általában megvetik. (a barátaim 90%-a vega/vegán) Mit tudok tenni? Hogyan mondjak le ezekről az élelmiszerekről? Vagy hogyan fogadjam el, hogy én nem vagyok vega/vegán, és nem tudok az lenni?

2020. szept. 22. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz ember.
2020. szept. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Csereld le a barataidat, ha a huseves miatt ugy erzed ok rossz embernek tartanak.
2020. szept. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
ez így azért elég értelmetlen... az akinek "átáll" az agya arra, hogy az állati termékek fogyasztása gyilkosság/környezetre káros (tehát akár erős etikai, akár környezettudatos döntés), az nehezen tud ezután is jószívvel sajtot és húst zabálni. Az, hogy mit eszünk és mit nem, nem egy ördöngös döntés, pláne ha van mögötte egy erős elhatározás.
2020. szept. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Rossz nem vagy, de szellemileg nem lehetsz toppon, ha ez felmerült benned.
2020. szept. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Én 22 éve vega vagyok nem vagy rossz ember
2020. szept. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Én vegetáriánus vagyok, nagyon régóta. A párom viszont nem az, és mégis nagyon szívesen megcsinálom neki a husis kaját 😀


Egyáltalán nem ez határozza meg az embert, szóval nyugi, nem vagy rossz ember attól, mert eszel állati eredetű ételeket.

2020. szept. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem miért kellene lemondanod ezekről az ételekről.. mert mások másképp gondolkoznak vagy máshogy látják?? A saját dolgod és döntésed hogy mit eszel meg. Ha meg "el akarnak téríteni", nem kell hagyni hogy bele szóljanak.
2020. szept. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy vagy rossz ember
2020. szept. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
A húsevés nem bűn.
2020. szept. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

Az ember mindenevő, nem lesz valaki rossz attól, hogy állatokból készült ételeket eszik. Más fajok egyedek is megesznek más állatokat. Ez a természet rendje, hogy közhelyes legyek.


Viszont az is tény, hogy komoly etikai kérdések merülhetnek fel azzal kapcsolatban, hogy a mai világban hogyan is működik a feldolgozóipar, mekkora terhet ró a környezetre és egyáltalán hogy vannak az állatok tartva. Nem csodálom, hogy valaki aki beleássa magát ebbe a témába, úgy dönt végül, hogy nem akar ebben részt venni, és inkább vega lesz. De egyébként ezt úgy is meg lehet oldani, hogy a szupermarketes csomagolt húsok meg műanyagdobozos szeletelt sajtok helyett közvetlenül a termelőktől szerzi be az ember az ételt. Drágább, körülményesebb, de tisztább maradhat a lelkiismeret. És az is sokat javíthatnak a dolgokon, ha végre a fejlett világ emberei rájönnének, hogy az egy téveszme, hogy mindennap húst kell enni, mert az az étel, a többi csak köret. Ez annyira nem igaz, hogy egészségtelen is a túlzott húsfogyasztás.

2020. szept. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!