Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet egy embert hibáztatni,...

Lehet egy embert hibáztatni, ha nem elég okos ahhoz, hogy befejezze a gimnáziumot?

Figyelt kérdés

Tehát nem azért, mert mert egy suhanc. Ott van minden órán, otthon is tanul, de nem érti a fizikát, matematikát. Ezért otthagyja a gimnáziumot.


Ezt a kérdést azért teszem fel, mert az emberek általában lenézik kinevetik az ilyen embereket. Ma este viszont, egy balul elsült fizika óra után gondolkodtam el azon, hogy időpocsékolás gimnáziumba járnom. Ott vagyok az órákon, aktív vagyok, kérdezek. Otthon is tanulok, gyakorlok. De a számolások abszolút nem akarnak belemenni fejembe. Pedig ma betegen is bementem az iskolába.


Nem lehet tehát azt mondani, hogy nem teszek meg mindent. Voltak olyan tervek, hogy egyetemre megyek, de úgy néz ki, a műveltség nem az én utam. Túlbecsültem a képességeimet. Nem tudom, mit teszek még.


2020. szept. 24. 21:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%

Nem, sőt!

Szemétség, hogy mindenkit elvernek az érettségiig.

Így a valódi tudás teljesen leértékelődik.


Járj magánóra, korrepetálásra ha mégis kell neked ez.

Attól még lehetsz művelt, hogy műszakiból nem megy.

2020. szept. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ismeretlenül nagyon nehéz erre választ adni, ezért ne is vedd kézpénznek amit kapni fogsz.


Nem írod hogy mégis mennyire nem megy a matek/fizika. Amikor én középiskolás voltam nagyon rossz tapasztalataim voltak azzal ahogyan tanítják meg azokkal akik tanították. Lehet, hogy nem is te vagy az oka, hogy nem megy. Mindenképp javaslom a magántanárt, matekból minimum.


Azt csak te tudhatod, hogy mennyire vagy okos, de ne keseredj el ennyire ha csak a matek/fizika nem megy. Remélem azért van olyan tárgyad amihez van tehetséged, továbbtanulásnál azt erőltesd.

2020. szept. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A mai napon a fizika volt az, ami kiborított, ugyanis a számolásokból semmit sem értek. És az a baj, hogy a tanár szerint ennél nehezebbek jönnek majd.


Szóval nem tudom. Most olyan állapotban vagyok, hogy már következő alkalommal be sem mennék. Még lehet adok magamnak egy kis időt. Bár igazából az fáj a legjobban, hogy csalódtam magamban, hogy még az egyszerű egyenleteket sem értem.

2020. szept. 24. 21:59
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Az ilyen emberek mellé kell egy "oktató", aki megtanítja őket tanulni. Többnyire csak az a gond, hogy önmagában iskolai foglalkozás és az otthoni nem mindig elegendő ahhoz, hogy az illető ténylegesen meg is értse a dolgokat, képes legyen a részeket összerakni.
2020. szept. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
2020. szept. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
Ne mááár!! Ne add fel,! Bekerültél gimibe tehát olyan hülye azért nem lehetsz. Keress egy magán tanárt. Általában matek-fizika szakos úgyis együtt van mindkettőben tudna segíteni.
2020. szept. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
a fizika nem érettségi tárgy. 2-esre ki tudod húzni
2020. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Vannak olyan iskolák szerintem, ahol nincs fizika. De nekem se ment sőt szinte sekinekaz osztályból, humán gimnáziumba jártam.valahogy összejött a hármas puskázással, súgással. Matekból jó voltam mindig, de fizikából folyamatosan olyan xar tanáraim voltak, hogy általánostól kezdve nem értettem semmit. Szerencsére nem érettségi tárgy,és nálunk nem is vették komolyan a tanárok mert látták hogy az egész osztály segxhxlye belőle.

Érettségim elsőre jó lett, persze nem fizikából érettségiztem, és több diplomát szereztem azóta.

Tehát ne írd le magad! Szinte mindenki leérettségizik, pedig a fizikát alig érti valaki.

2020. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%

A fizika elméleti részével mi van?

Mert ha csak a számolásokkal van ekkora baj + a matek se megy, akkor lehet, hogy diszkalkulia tesztet kellene csináltatni. Állítólag gimiben már kicsi az esély, hogy megadják, mert azt mondják, aki tényleg diszes, az már az általános iskolában elvérzik, de egy próbát megér. Amíg nappalin tanulsz, ingyenes. De csak addig kérheted, amíg le nem zártak a 12. osztályban. Estin fizetős.

2020. szept. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
22%

Igen.


Akkor egy semmirekellő, haszontalan, lusta, önmagára igénytelen teszkós dolgozó leszel vagyis már vagy ha nem fejezted be.

És feleséged sem lessz soha meg kocsid se és csak parizert ehetsz :D

2020. szept. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!