Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem nem igaz ez az...

Csak szerintem nem igaz ez az idézet?

Figyelt kérdés

"Sosem gondoltál még arra , hogy amikor arra vágysz, hogy neked több jusson, mások nyomorúságát kívánod??"


Szegény családban élek, mégis nem értem, hogy ez a két dolog hogy függ össze.



2020. szept. 25. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Ez baromság, mondjuk én nem is hallottam még soha, de annyi hülyeség terjed mostanában a neten.
2020. szept. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Azért van ez így, mert van egy örök egyensúly. Azért élhetnek néhányan olyan fényűző életet hogy te azt el sem tudod képzelni, és már nem tudnak mit kezdeni a pénzükkel, mert van olyan akinek még azért is harcolnia kell hogy meg tudja szerezni magának a napi 2 liter vizet, hogy ne haljon szomjan.

A világ 100 leggazdagabb emberének annyi pénze van mint 4 milliárd embernek.

Ez kicsiben nem jelent semmit, azért nem érted ezt az idézetet. De ha belegondolsz hányan gazdagodtak meg mondjuk a világháborúból, míg a legtöbb ember csak szenvedést látott benne...

2020. szept. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Egy buta példa: A világ összvagyona 100 össznépesség 10 fő

Ha 2 ember birtokol 60-at a maradék 8-nak osztozni kell a maradék 40 egységen. Igazságos vagy sem, az egyensúly fennmaradt, hiszen a 100 egységnél se több se kevesebb

2020. szept. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Honnan van ez az idézet? :D
2020. szept. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
17:45, egy ismerős írta ki a Facebookra. De nem írta oda, hogy kinek az idézete ez xd
2020. szept. 25. 17:52
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem túl népszerű vélemény, én mégis azt gondolom, hogy mindenkinek juthatna elég. Bárki (akár mindenki) lehet sikeres, ha hajlandó megküzdeni a vágyaiért és akár 100x is újra felállni és nulláról kezdeni. Szóval nem értek egyet az idézet üzenetével, hogy azzal, hogy én sikereket értem el az életemben, más miattam lett sikertelen.

Nekem ez az idézet, egy gyenge ember szavai, aki nem akart/tudott elég energiát/erőt/időt fektetni a sikereibe, ezért nem jött össze neki, és könnyebb ezt mondania, hogy a másik miatt nem sikerült neki, mint beismernie, hogy nem tett meg mindent, vagy hogy a tőle telhető legjobb, még mindig kevés volt és fejlesztenie kéne magát.

2020. szept. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz.

Pl minel nagyobb egy cég annal több embernek tud munkat adni, minel többet keres egy csalad annal több jut a gyerekeinek/nagyszülöknek, alapitvanyoknak stb


A pozitiv növekedes közeleben növekszik a környezet is

2020. szept. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen mindenkinek jutna elég, de ha mindenki elégedett lenne és nem vágyna többre, akkor senki nem menne el dolgozni minimálbérért, amiből nem lehet jól élni, csak el lenni a kövi hónapig. Ha meg mindenki tanulna, ezeket az alja melókat senki nem akarná elvégezni, hiszen "nem ezért tanult" és amúgy is több lenne a kínálat mint a kereslet felsőfokon. Ja minél nagyobb a cég, de attól te ugyanúgy a minimálbért kapod és ennyi. Bármilyen multihoz mész el dolgozni a nettó mindenütt a legalja, ezt amit a 7-es mond csak a cégvezetők gondolják így. Nézd meg Afrikát. Sz@rásig gyémánttal meg drágakővel mégsem az afrikai él meg belőle, robot munkával kitermeltetik velük valamelyik gazdag amcsi,kína,orosz vagy isten tudja milyen származású gazdag cég.
2020. szept. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Képzelj el egy tortát, ami mondjuk 10 szeletes, erre a tortára 10-en vagytok, ha te két szeletet szeretnél ebből a tortából, akkor a másik 9 embernek 8 szelet tortán kellene osztozkodnia, valakinek vagy nem jutna vagy mindenkinek kisebb szelet jutna.


A gazdaságban a vagyon nem egyenlően oszlik el és az ezzel kapcsolatos törvényszerűséget egy Olasz közgazdász Wilfredo Paretto írta le.

Mégpedig azt hogy a társadalom által megtermelt javak 80%-át a társadalom 20%-a birtokolja, míg a javak 20%-át a társadalom 80%-a.


Azaz a tíz szeletes tortádat elképzelve, olyan mintha 8 ember sütne egy tortát, amiből a tiéd és még valakié 4-4 szelet a 8 ember pedig két szeleten osztozna.


Ha most az mondod hú de igazságtalan ez, akkor azt mondom igazad van, ugyanakkor nagyon jó esély van arra, hogy egyébként "szegény" létedre a világon benne vagy ebben a 20% vagy rossz esetben a 30%-ban. Nem a Pista bácsinak lesz kevesebb a 2/B-ből, hanem Hashiri varja meg a világban valahol két marék rizs áráért a márkás ruhád, meg Csen rakja össze bagóért az új telefonod. Így is a világ gazdagabbjaihoz tartozol, főleg azzal, hogy mondjuk megbízható ivóvíz folyik a csapból, van fűtés, világítás.


Bár sohasem láttam ezt a mondatot még, igazából arra hívja fel a figyelmed, hogy ha többet kívánsz másnak kevesebb jut a tortából.


Nem értek vele egyet... Ugyan is juthat neked úgy is több a tortából, hogy értéket adsz másoknak, hogy Te sütöd a tortát. Ha értéket teremtesz, munkahelyeket teremtesz és értéket adsz másoknak, akkor nem okozod más nyomosúságát.

2020. szept. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


"Nem értek vele egyet... Ugyan is juthat neked úgy is több a tortából, hogy értéket adsz másoknak, hogy Te sütöd a tortát. Ha értéket teremtesz, munkahelyeket teremtesz és értéket adsz másoknak, akkor nem okozod más nyomorúságát"


Valami ilyesmire gondoltam én is, ezzel nagyon egyet tudok érteni.

2020. szept. 25. 18:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!