Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes spórolni, ha már...

Érdemes spórolni, ha már megvan mindened?

Figyelt kérdés

Most ezen gondolkozom. Itt vagyok én, 45 éves, egyedülálló, gyerekem már nem lesz, nem is akarok.

Van saját tehermentes lakásom, autóm.

Kb. mindenem megvan, amire szükségem van. Oké, hogy legyen az embernek egy biztonsági tartaléka, 1-2 millió ft, vész esetére.

De nekem most jelenleg van 16 millió ft-om. Nem kellene ezt elköltenem (legalábbis egy nagy részét)?

Mert mi van ha meghalok, és akkor azért spóroltam egész életemben, hogy másra hagyjam?

Szóval ha úgy halnék meg, hogy nem költöttem el, nagyon mérges lennék.


2020. szept. 27. 18:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. szept. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Azért fontos spórolni, mert az úgymond észnél tart.


Most nem arra gondolok, hogy neked szárazkenyéren kellene élned vagy épp gyertyát gyújtani villany helyett, hanem arra, hogy ha az ember elengedi magát, sokkal jobban szétfolyik, mint ahogy azt gondolná.


Jó példa erre a fizetésemelés. Nekem tipikusan olyan a szakmám, ahol az idővel szinte törvényszerűen nő a bér, évente olyan 10-20%-al. Mikor pályakezdő voltam, spóroltam, hogy tudjak egy normális életszínvonalat biztosítani magamnak. Nem engedtem meg magamnak sok luxust, figyeltem az árakat a boltban. Aztán mikor hozzám vágták az első 50-es emelésem, úgy éreztem, most már igazán jól fogok élni. Néha rendeltem ételt, néha a nekem tetszőt vettem le a polcról (Bonduellet a CBA-s helyett, cheddart trappista helyett, mellet comb helyett apróságok). Hagytam éjszakára menni a fűtést, nem kapcsolgattam mániákusan a lámpát le. Hát konkrétan semmivel nem éreztem magam jobb színvonalon és elszállt az 50-es úgy, hogy észre sem vettem. Ugyanez volt, mikor ismét emeltek, egy kicsit többet engedtem meg magamnak, semmi luxus kifejezetten, csak nem gondolkodtam úgy, mint akinek 200 nettó a fizetése. És nyom nélkül eltűnt az a pénz is. És ez így ment tovább. Pedig nem voltak nagy vágyaim. Mindegy, a végére, mikor már azért elég szép összeget értem el, visszafogtam magam kicsit. Fel sem tűnt pár héttel később, hogy ismét figyelem kicsit az árakat, mégis 100 ezer fölött takarítottam meg havonta. Ezzel azt akarom mondani, hogy könnyű hozzászokni ahhoz, hogy nem kell spórolni és könnyen fel tudja élni az ember a tartalékait is adott esetben. Egy kis étterem, egy kis nyaralás, egy kicsit drágább ez meg az, hiszen már nem kell spórolni annyira. Aztán ott vagy, hogy igazán semmi különlegeset nem csináltál, mégis képtelen vagy nem csutkára elkölteni egy 500-700-as bért apránként semmiségekre, amiknek nincs is látszata...

2020. szept. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hiába kérdezed, baszki, ha eddig spóroltál, nem fogsz egycsapásra költekezővé válni. Egyszerűen így érzed jól magad, és ez nem fog változni.
2020. szept. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3. De most hogy érzem hogy közeleg a halál órája, elgondolkodtam.

Nem akarom ráhagyni valami másod-unokatestvérre.

2020. szept. 27. 18:50
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Jobb spórolni, sose tudhatod, mit hoz a jövő... Azt senki se tudja megmondani szerintem, hogy "x millát költs el belőle" "de a többit tedd félre"...
2020. szept. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, felmondok, és ebből elélek 8-10 évig, és ha elfogy, utána eladom a lakásom, és elmegyek albérletbe, és annak az árát is felélem 8-10 évig, így kb. 65 évesen már úgyis meghalok kb. És nem hagynék hátra semmit.
2020. szept. 27. 18:51
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
16 milliobol szerintem nem fogsz kenyelmesen elni annyi ideig alberletben. En elkoltenem, de nem ugy, ahogy te irod, szimplan belekezdenek egy uj hobbiba, esetleg vallalkoznek, ha nem erdekel mar a jelenlegi munkam, stb. Olyat semmikepp nem csinalnek, hogy felmondok aztan abbol elek.
2020. szept. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem halsz meg 65 évesen?
2020. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
8. Onnantól már kapok nyugdíjat.
2020. szept. 27. 19:35
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Az nem lesz túl sok, ha ezután már nem szándékozol dolgozni. És szinte biztos, hogy a nyugdíjkorhatárt is felemelik addigra. Szorulhatsz ápolásra, drága kezelésre, gyógyszerekre, egy jobb öregotthon sem olcsó.
2020. szept. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!