Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki járt már hasonló...

Valaki járt már hasonló cipőben? Megosztanátok velem a hasonló történeteket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindez minek a következménye, csak nagyon gyenge vagyok ahoz, hogy saját magamtól rendbe rakjam a fejemben a dolgokat.

Tömören annyi, hogy 24 éves létemre szinte állandóan szorongok, ami betölti a minden napjaimat. Hangulat ingadozásaim vannak, sokszor magamba vagyok rosakadva illetve egyre sűrűbben jelentkeznek öngyilkos gondolataim. Példaként azt tudnám megemlíteni, hogy egyik nap felkelek, jó hangulatom van, örülök meg minden, másnap mindent borúsan látok, egy csődtömegnek érzem magam és olyankor úgy érzem, hogy csak az segíthetne, ha megölném magam. Egyre sűrűbben vannak e fajta gondolataim, úgy érzem, hogy egyre közelebb kerülök ahoz, hogy ténylegesen meg tegyem. Mintha nem lennének alternatív, kissé kényelmetlenebb megoldások.

Szeretnék tenni mindez ellen, de egyenlőre sajnos nincsenek lehetőségeim felkeresni szakembert. Többek közt az is érdekelne, hogy a leírtak alapján milyen mentális betegségem lehet? Tudom, nem olyan, mintha elmennék szakemberhez, amint lehet megyek és addig tudom magamat lelkiekben felkészíteni a találkozókra.



2020. szept. 27. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a szomorú hangulatban vagy, azt mi váltja ki? Tudod, vagy csak jön? És amikor rádjön, akkor miket szoktál gondolkodni, milyen negatív gondolataid vannak. Most jelentkezett ez, vagy már régebben is volt?
2020. szept. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak úgy jön a hangulat ingadozás, van amikor enyhébb, van amikor kritikusabb és fordult már elő, hogy nem keltem fel aznap. Semmi különös nem váltja ki.
2020. szept. 27. 19:14
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

gondolom hogy a válaszom primitív lesz...

de nálam az ilyen érzéseket a pénz meg a dugás el szokta mulasztani.

dugás=emberi kapcsolat,plusz élvezet és öröm.

pénz=lehetőségek tárháza,önmegvalósítás.

nálam e két dolog hiánya ami ki tudja ba szni a biztosítékot ha nincs meg.

én tisztában vagyok ezekkel nálam ez ezért is nem probléma.


én a helyedben ugyanúgy ahogy én tettem,megpróbálnám kideríteni a dolgaid kiváltóit.

2020. szept. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szorongasos depresszio. 23 eves vagyok, en is ezzel kuzdok, pontosan tudom milyen es hogy iranyithatatlan. Ezt a penz es a szex nem tudja elmulasztani. Ideig oraig orulsz valaminek, aztan egyszer bumm. Utana pedig magadat ostorozod emiatt, hogy semmi nem eleg jo es miert vagy ilyen. Nekem megerto parom van, neha o is kiakad ezeken, de aztan mindig rajon, hogy ez nem amiatt van, mert elegedetlen lennek. A legrosszabb, hogy ritka olyan embert talalni, aki ezt hosszutavon is kepes megerteni. 3 evvel ezelott engem ez brutalisan ledontott, nagyon elhagytam magam es minden emberi kapcsolatomat leepitettem a paromon kivul. Szornyu volt, meg arra is keptelen voltam, hogy kitakaritsam a lakast. Kozben folyton szorongtam, a lakasbol sem mertem kimenni csak ejszaka. Nekem teljes nyugalomra van ahhoz szuksegem, hogy ezen atlenduljek es meritsek egy kis erot. Rengeteg pozitiv visszajelzes is kell a kornyezetemtol. En mar azota a 3 evvel ezelotti idoszak ota itthon vagyok (mas okokbol is, sajnos muszaj). Most tervezunk elkoltozni valamelyik kornyezo kisebb telepulesre a jovoben, ahol nem er ennyi inger, mint itt a varosban (Budapest). Nyugalom, termeszet, a kutyaim, a parom, home office munka. Ugy erzem rajtam ez fog segiteni. Szakemberhez nem fordultam, mert feleslegesnek tartom, nekem 100%, hogy nem segitene, de lehet neked igen. Meg kell probalni ezt is, hatha. Sajnalom, hogy te is ezen mesz keresztul, de tudd, hogy nem vagy egyedul. Most mar en is tudom ezt legalabb :)
2020. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, milyen gondolataid vannak ilyenkor? Az öngyilkosságra hogyan gondolsz? Megijeszt, vagy úgy érzed tényleg ez a megoldás. Azt tudom neked most a következő ilyen esetre javasolni, hogy jegyezd meg, hogy ilyenkor az érzelmek nagyon eltorzítják a gondolkodásod, ezért ezek a gondolatok átfutnak a fejedben, de akkor ne dönts, írd le, ha szeretnéd, és később, nyugodt állapotban nézd meg őket és gondold végig megint. Ezek nem reálisak, ez nagyon fontos. Ezt majd juttasd eszedbe, ha megint előjönne. Sajnos ez magában nem megoldás, ennyi nem elég, de segíthet, legalább azt tudod, hogy most csak azért érzed így, mert az érzelmek uralnak.
2020. szept. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


3. Sajnos az általad javasoltak nem igen lendítenének előre a hangulatomon. Tudom ennek az egésznek a kiinduló pontajit, viszont magamtól eddig nem találtam megoldást arra, hogy tegyek mindez ellen.


4. Magamra ismertem az általad leírtakban. Azt tapasztaltam, hogy párom jelenlétében nem hagyom el annyira magam. Rettentően aggaszt, hogy ahogy tellik az idő, úgy súlyosbodik ez a helyzet. Nem is egyszer voltam azon az állásponton, hogy nem biztos, hogy bármit tudna segíteni egy pszichológus. Sajnos a környezetem által kapott pozitív visszajelzések sem maradandóak. Köszi, hogy megosztottad velem!


5. Csak úgy rámtör, mint utolsó választási lehetőség, ha épp úgy érzem, hogy mindent elrontottam, amit lehetett. Nem volt ijesztő vagy idegen a gondolata, inkább úgy kezeltem, mint egy alternatív módot arra, ahova/amibe mendkülni tudnék, ha nagyon összedőlne körülöttem minden. Korábban leírtam a gondolataim, mikor rendben voltam érzelmileg, akkor vissza olvastam, de arra jutottam, hogy egy kis szomorúság is fel tudja rúgni a sok pozitív ingert.

2020. szept. 28. 11:05
 7/9 Whalala_Yo válasza:

Szia!

18 eves vagyok hasonlo cipoben. Korombol kiindulva, vegzos diak vagyok, eppen erettsegizek. Nagyon kenyelmetlen nekem az iskolam, utalok is ott lenni. Kornyezet sem nekem valo, tul gyerekesnek tartok mindenkit. Volt baratnom 2 evig zsarolt lelkileg, a 3 es fel eves kapcsoltunkban. ( ennek mar masfel eve) akkoriban elloktem mindenkit magam mellol. Nem voltak barataim szakitast kovetoen, teljesen magamba fordultam. Azota alakult egy lannyal aki 2 honap utan egyik naprol a masikra eltunt (o volt az egyetlen ember aki fele mertem nyitni). Minden este szorongok, amiota depresszios vagyok 10 kilot fogytam (nem tunik soknak, de a testalkatomhoz kepest rengeteg) nem birok enni a hanyinger vegett egy falaltot sem. Meg tudom erteni a problemad, en sem talaltam a szorongasbol kivezeto utat, de torekszem ra..

2020. szept. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7. Szia!. Sajnálom, hogy így alakult. Középiskolás koromban nekem sem voltak olyan emberek az életemben, akiket a barátaimnak nevezhetnék. Magamba voltam állandóan fordulva, nekem ez így jó volt, mert csak a sulira koncentráltam. Tetszett egy fiú, valahogy a fülébe jutott, nagyon nem voltam az esete és visszajutott hozzám, hogy valami csúnyaságot tervez ellenem. Korábban volt osztálytársaim megerősítették, hogy az a fiú szokott engem bámulni. Nem ez a lényeg, nagy homály van ennek az emléknek a helyén szerencsére, de később egyetemen nem nagyon nyitottam fiúk felé. Csak évek múlva sikerült nagy nehezen. Akkor mikor azt visszahallottam nagyon rossz volt, de a te eseted még durvább, mert egy olyan személy terrorizált hónapról hónapra, akit szerettél.

Annyit tudok erre mondani, hogy az idő gyógyít. Legalább is nálam az idő által lett jobb. A gyökeres környezet váltás, mert olyan városba mentem egyetemre, ahol senkit nem ismertem. Fura volt, de borzasztóan nagy pozitív töltést kaptam akkor, mikor kezdtem a sulit. Nem tudnám megmondani, hogy konkértan mitől vagy hogyan, lehet a környezetváltás. De jobb lett ez a része az életemnek.

Mindenesetre szorítok, hogy minél jobban sikerüljön az érettségid! Én középsuliban beletemetkeztem a tenni illetve tanulni valóimba, úgy viszonylag hamar elmúlt az a pár év.



Továbbra is várom a válaszokat :)

2020. okt. 8. 11:19
 9/9 Juhász Paci Laci ***** válasza:
Van kiút és jóra fordulhat az életed.Rosszból Jóba.Jóhoz, Aki szeret téged.Most látom a keltezést,3 éve írtál.Ha olvasnád amit írok,örülnék.Aki szeret téged,az ÚR JÉZUS KRISZTUS.Feleségem 17 évesen vonat alá ugrott, nincs lába,de megtalálta a JÓt,és már nem akar öngyilkos lenni.Imádkozz Jézushoz, hogy segítsen rajtad,és Ő fog neked segíteni. Beszélj hozzá,mondd el Neki ami fáj és kér bizalmat magad számára.Ő mindenható,szeret téged.
2023. aug. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!