Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy kocsiba ül egy nő és...

Ha egy kocsiba ül egy nő és egy férfi és mindkettő rendelkezik vezetői engedélyel miért csak ( nagyobb %-ban ) a férfiak vezetnek? És ha feleség és férj ül egymást mellet akkor miért a férj vezet?

Figyelt kérdés
Először is leszögeznem ez nem valamilyen feminista kérdés. Ez csak a megfigyeléseim alapján merült fel bennem a kérédst . A normális értelmes válaszokat előre is köszönöm. Aki pedig csak trollkodni szeretne kerüljön köszönöm
2020. szept. 28. 16:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
0%
Mert az asszony csak nyomja a gázt megtanulta nagy nehezen, de nem tud jól és kíméletesen vezetni. Szóval nagyon nem mindegy hogy vezet. A férfi az tud általában. Nálunk is mikor barátnőmnek lett jogsija olyan büszke volt magára, én meg csak nevettem magamban. Sokat ő se vezet, szerencsére, de azért bizonyítani kellett hogy ő is meg tudja csinálni a jogsit, meg tud vezetni.:D
2020. szept. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon jó kérdés.

Nálunk is ez van, fogalmam sincs miért. Pedig kb 7 évvel korábban szereztem jogsit, mint a férjem, és nem is vagyok bamba sofőr, mégis ha mindketten ott vagyunk, mindig Ő vezet. Megszokás, fogalmam sincs miért.

2020. szept. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
75%

Hát...

Anyut és aput tudom mondani. Anya is szeret vezetni (úgy ahogy) és tud is. De nálunk is inkább apa vezet.

Apa szereti kímélni anyát, mert egy hosszabb út azért megterhelő, meg jobb mindkettőjüknek, ha amúgy anya "navigál", ugye régebben a térkép, lehajthatók/kereszteződések nézése, ma már inkább csak a táblak meg egyéb dolgokat nézi anya és szól apának, hogy már megint gyorsan megy vagy hogy pl itt és itt lesz majd pihenő, meg itt lehet majd enni. Apa jól vezet, de hosszabb távon néha elfeledkezik egy egy tábláról, vagy nem is látja jól. Szóval nekik ez inkább a régi berögződés, hogy anya jobban navigál, meg apa szereti ha anya pihen.

(Ezt több mint 20 éve látom, működik a rendszerük, sokszor vezet anya is, de rövid távon inkább, meg ismerős helyeken. Másoknál nem tudom így van-e, de náluk igen, valamint pár hárzaspárt akit még ismerek náluk is ez a berögződés, hogy a nő jobban tudott navigálni, több dologra tudnak figyelni. )

2020. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem legnagyobb részben azért, mert a férfiak szeretnek is vezetni, a nők pedig általában szükségből vezetnek. A nők általában alacsonyabbak, rosszabbul látnak ki az autóból, nehezebben érik el a pedálokat, nagyobb kihívást okoz nekik az egész, gondolom azért is engedik át szívesen a vezetés feladatát a férfinak.
2020. szept. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
4%
Ja meg még annyi, a nő nem érti az autó működését. Csak kezeli nagy nehezen, szóval mivel nem érti mi csinál ezért nem tud olyan jól vezetni mint egy férfi, aki érti.
2020. szept. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint nem szeretek vezetni, szóval szívesebben átengedem a feladatot bárki másnak (akár férfinak, akár nőnek). Jobban szeretek az autóban hátradőlni, becsukni a szemem és relaxálni. Vezetés közben a csukott szem nem lenne túl szerencsés választás. :DDD
2020. szept. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Értem nagyon köszönöm a válaszokat. Szerintem is egy berögződés lehet hogy a férfiak vezetnek akkor inkább . Nekünk is ha ott ül apa ( hiába válltak el a szüleim és anya vette a kocsit a keresetéből) Akkor is apa vezet mondjuk lehet azért mert ha anya merne a saját kocsijában puffogna apám.
2020. szept. 28. 17:32
 8/30 anonim ***** válasza:
Ez a megszokás. Ha ezt látod szülőktől, akik szintén ezt látták a szüleiktől, akkor ez marad meg a tudatalattidban, és furcsa lenne eltérni tőle.
2020. szept. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Ja és az első kommentelőnek üzenem , hogyha letette a barátnőd a vezetői engedélyt akkor igenis hogy büszke lehet magára.És bátorítsd ne húzd vissza (én is ezt csinálom anyával) És sokkal jobban tud már vezetni.
2020. szept. 28. 17:43
 10/30 A kérdező kommentje:
8-as van benne valami de ha megfordítsuk ezt a mi gyerekeinkel? Akkor mi lesz a normánk?
2020. szept. 28. 17:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!