Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Betegesen spórolós vagyok?

Betegesen spórolós vagyok?

Figyelt kérdés

Diákmunkán voltam a nyáron és sikerült keresnem egy kisebb összeget, amit nagyon nem akarok elköteni. Már a fele elfogyott ruhákra, de még mindig volna mire költeni. Kabát, csizma stb. Az a baj, hogy nincs szívem kiadni érte pénzt, mert utána elfogy és nem lesz mihez nyúlnom. A szüleim persze támogatnak (nem is vagyunk szegények), de nem akarok tőlük kérni, mert szánalmasnak érzem. Tavaly is inkább jártam cipőben télen, mint hogy elfogadjam a pénzt a szüleimtől.

Reggel előfordul, hogy nincs otthon semmi, amit tudnák vinni a suliba kajának, és anya ad pénzt, de én helyett, hogy vennék kaját inkább félreteszem a pénzt. Inkább éhezek, mint hogy költsek.

szept. 29. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a szánalom hogy éhezel, úgy hogy megtehetnéd hogy eszel.

Fogadd el a támogatást a szüleidtől, és vegyél is amit szeretnél.

Ráérsz később spórolni.

szept. 29. 21:07
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha betegesen spórolós lennél, akkor nem költötted volna el a pénzed felét ruhákra.
szept. 29. 21:09
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért vettem ruhákat, mert már alig volt ruhám. De csak turkálóba vásároltam, máshol minden drága.
szept. 29. 21:15
 4/8 anonim ***** válasza:
vicc vagy haver, élj is...
szept. 29. 21:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kérdés. Minek a pénz? Azért hogy vegyél valamit? Akkor vedd meg. Ha ezt nem teszed akkor a pénzed valójában fogy, merthogy az árak emelkednek.

Önmagában a pénz gyűjtése nem lehet cél, csak egy eszköz hogy elérd amit szeretnél. A még több pénz sem lehet cél. Vagyis lehet de eléggé értelmetlen.

Végén ott leszel hogy megvehetsz bármit de nem lesz semmid

Szerintem ne csináld, de amúgy a te döntésed. :)

szept. 29. 21:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyse ebbol a penzedbol fogsz megelni kesobb, nem ebbol fogsz lakast venni hidd el :D koltsd csak el most nyugodtan.
szept. 30. 07:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell értelmetlen hülyeségekre elszórni, de ettől függetlenül amire szükség van, arra igen is költeni kell. Pl. tök jó, hogy nem veszel csizmát, mert jó a cipő, de majd ha maradandó egészségkárosodásod lesz a felfázások miatt, visszasírod, hogy sajnáltál erre 15-20 ezer forintot. Vagy ha kimarja a gyomrod a sav, mert állandóan éhezel, akkor szintén visszasírod, hogy miért nem vettél 50 forintért egy zsömlét, meg 150-ért két szelet felvágottat bele. Nyilván ez sarkítás, de vannak dolgok, amire költeni kell.

Nem értem a spórolás értelmét, bár a betegestől tényleg messze van, mert akkor ruhákra sem költöttél volna.

szept. 30. 08:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Az az abszolút minimum, hogy az ember, ha van pénze, nem fázik, és nem éhezik. Ne sajnáld azt a pénzt, vegyél ami kell, szerintem azért kerested, nem? Szép dolog a takarékosság, de te átestél a ló túloldalára. Gondolom a szüleid kérés nélkül is adnak pénzt ételre és ruhára, fogadd el, egyáltalán nem szánalmas, amíg tanulsz. Pont az a szánalmas, amit most csinálsz.
szept. 30. 10:29

További kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!