Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki le tudná nekem írni...

Valaki le tudná nekem írni köznyelven, hogy milyen emberre mondják hogy liberális? Mit takar ez a kifejezés ha egy hétköznapi emberre mondják?

Figyelt kérdés
2020. szept. 29. 21:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Elfogadó személyiség.
2020. szept. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%

1.


Jó vicc:D

2020. szept. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Megengedő, nagylelkű, toleráns. Szabadelvű, vagyis abból indul ki, hogy az embernek alapvetően joga van olyan cselekedeteket végrehajtani, amivel másoknak nem okoz kárt, fájdalmat, szenvedést. Nem korlátoz csak azért, mert "úgy szokás", nem erőltet vélt társadalmi elvárásokat másokra. Nem tartja zsarnoki módon a saját örömét, érdekét előbbre a másikénál.
2020. szept. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Kiegészítés: "vélt vagy valós társadalmi elvárásokat"
2020. szept. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ. Egyesek mindenkit mocskos libsiznek, aki nem veri a nyálát minden szarra, aminek semmi létjogosultsága. Én liberálisnak tartom magam, de csak azért, mert energiát spórolok azzal, hogy felháborodjak bármin is és megrögzötten pörögjek bármin is, amin az "öregek". Például azon, hogy ki hogy néz ki, ki kivel dug, ki miben hisz... Én ezeket a pletykára hajazó rinyatengereket rohadtul unom és vele mindenkit, akit ez a műsor szórakoztat, magasról leszarom. Márpedig, a konzervatív és hasonló nézetekben sok az ilyen nonszensz fszság...
2020. szept. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem ítélkezik elhamarkodottan, félinformációkból nem tételezi fel, hogy XY jó vagy rossz ember.

Ha például hírét veszi, hogy XY agyonverte a szomszédját, nem ítéli el automatikusan, hanem elképzelhetőnek tart olyan szituációkat, körülményeket, amelyek racionálisan megmagyarázhatják XY cselekedetét.

2020. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Virágnyelven nyílt,elfogadó,szabadelvű,viszont a mai értemezésben ehhez társul egy sokak által el nem fogadott tulajdonság is,jelesül az,hogy egyes szélsőségesen liberális emberek megengedőek komoly devianciákkal is(legyen az nekrofílila,családon belüli szex,vagy akár pedofília stb..) valamint elég sok szintén ilyen szélsőséges alak támogatja minden áron a multikulturalizmust is,és tulképp mindent,ez az alapvető lényege,hogy az egyén boldogsága a legfontosabb,és ehhez lehetőleg minél több lehetőséget kell biztosítani...
2020. szept. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
15%
Például a szemkilővető Gyurcsány Ferencre is azt mondják hogy liberális.
2020. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Szomorú, hogy vannak, akik még erre a kérdésre is politikai alapon válaszolnak. Pedig a napnál is világosabb a kérdés: hétköznapi értelemben mit jelent az, hogy valaki liberális természetű? Nem a Politika kategóriában van, és nincs is semmi köze a politikához.


Tőlem például távol áll a politikai konzervativizmus, de tudom magamról, hogy hétköznapi emberként sok mindenben régimódi (konzervatív) vagyok. Ugyanígy egy politikailag jobboldali embernek is lehetnek liberális tulajdonságai.


Szóval a két dolog, a szó politikai és hétköznapi értelme, nagyon nem ugyanaz!


Egyébként nagyon jó a kérdés, és örülök, hogy végre valaki megpróbál rávilágítani arra, hogy eredendően mit jelent a liberális emberi természet.

2020. szept. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó (meg persze a többieknek is)


Igazából annyi sok pozitív dolog van a szó mögött, hogy nem is értem miért tud szitokszóvá válni. De akkor ha minden igaz, akkor itt két ugyanúgy írt és ejtett szóval van dolgunk. Egy politikai és egy hétköznapi. Jól értem?

2020. szept. 30. 04:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!