Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó szokások bevezetése, rossz...

Jó szokások bevezetése, rossz szokások kiiktatása: hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Lusta vagyok, halogatós, késős. Ezek miatt nem vagyok túl sikeres, pedig szerintem többre is képes lennék. Változtatni akarok az életemen, nem elpazarolni az időt hülyeségekre. Van itt, aki hozzám hasonló volt, de sikerült megváltoznia? Mesélnétek?

2020. szept. 29. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Olyan mint a fogyókúra, nagy akarat és kitartás. Gondolj arra mi a célod.:) A lustaságon nehéz változtatni, de hát minden kezdet nehéz.. utána könnyebb.🙂
2020. szept. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem időről időre feltűnik, ha valami ismétlődő dolog történik velem. Mondok egy példát: egy időben Magyarország vezető hírportálját kezdtem el nézni minden reggel. De olyan sok és olyan hosszú érdekesnek tűnő cikk jelent meg rajta hogy később már munka közben szünetekben is ránéztem, meg hazafelé, meg este. Szerintem 1 vagy max 2 órát biztos ezzel töltöttem. Gyakorlati haszna nem volt, ezt tényként kijelenthetem. Gyakran nem értettem egyet az olvasottakkal, de úgy éreztem, hogy ha egy ilyen népszerű oldal álláspontját nem ismerem, akkor lemaradok valamiről. Lényeg hogy nyakon csiptem egy ilyen időrabló dolgot.

Elengedni sokkal nehezebb volt mint rákattanni. Egyrészt kerestem pótlékot ahol a fontoshogyezthamarmegtudjam dolog jóllakik bennem, találtam is egy technológiai hírportált. Számomra tökéletes, mert napi 1-2 cikk jelenik meg, jóformán nincs is politika ami nagyon megosztó, és még érdekes is.

Aztán a második lépés az amikor még a pótlék után is jön a gondolat, hogy de jó lenne megnézni a másikat, hatha van valami tényleg fontos. Most épp ott tartok hogy már rá tudok magamra szólni, hogy keressek más elfoglaltságot - ami gyakran valami nemszeretem kötelezettség, mert ezek állnak sorban. Viszont az hogy ezekből elővettem párat és megcsináltam az a környezetem számára úgy jön le hogy ez a srác megtáltosodott. Nekem ugyanolyan nyögvenyelős de a külső megítélése nagy energiát ad a folytatáshoz.

És amúgy nem sok, kb fél órával több amim megmarad ezekre. A többit ugye elviszi a pótlék. De így is ilyen az eredmény. Viszont ez az egész kb negyed év volt, és még nincs vége, mert újra meg újra eszembejut hogy hátha van ott fontos. De már nem nyitom ki.

Majd ha ez megszilárdul akkor az akkori helyzetemben megfogom ismét a legnagyobb időrabló dolgot ami nem hasznos, és hasonlóan kukázom.

40F

2020. szept. 30. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#2 ez nagyon ismerős, amit leírtál!

2020. szept. 30. 07:51
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy olyan rossz szokásom, hogy lelkesen elkezdek valamit, tele vagyok ötlettel és lendülettel, de kisvártatva jön valami még izgalmasabb és félbehagyom az előzőt. Ciki, de 20 évesen jöttem erre rá úgy, hogy beleolvastam egy asztrológiai könyvbe és ott írták, hogy ez a csillagjegy hajlamos mindenbe belekezdeni és mindent félbehagyni. Ez volt kb. az egyetlen az egy oldalas leírásban, amiben rémülten ismertem magamra és alá is tudtam támasztani, mert összeszámoltam, hogy addig kb. negyven dologba kezdtem bele és hagytam félbe. Pl. ilyen különóra, olyan különóra/ tanfolyam, ez a hobbi, az a hobbi, ilyen önkéntesség, olyan társadalmi munka stb. És "sajnos" a családom meg jóvá is hagyta ezeket. Akkor elkezdtem erre tudatosan figyelni, nyitottam egy táblázatot arra, hogy mikor kezdtem el valami új dolgot, mikor hagytam félbe (általában így maradtak mindig abba, hogy "szüneteltetem"), s ilyenkor ha 5-10 projekt még nyitva volt befejezetlenül, akkor nem kezdtem újat, hanem inkább visszatértem a félbehagyottakhoz. De maga a mechanizmus még mindig működik sajnos, hogy csinálok valamit lelkesen, aztán már nem annyira, aztán valami új inger jön és cuppannék rá, csak már tudom magam figyelmeztetni. De még majdnem az egyetemmel is így jártam, hogy elkezdtem egy tökmás párhuzamos képzést és így az első diploma csúszott, aztán végre befejeztem, akkor meg már annyira nem volt nagy jelentősége a másodiknak, bár az volt a nagyobb kihívás, ott már tényleg az segített, hogy ráparancsoltam magamra.

A hírekolvasós dolgot is ismerem, és elmondhatom, hogy pont most sikerült a nullára redukálnom a hírolvasást, mert érzékelhetően lehúzott. Pár napig erőltettem magam hogy ne nézzek rá semmire, különösen ne a vírusösszegző oldalakra, és most már egyenesen taszít, hogy megnyissak egy hírportált.

A tévénézés is taszít, de arról az egyetemen szoktam le kényszerűségből, mert nem volt tévénk. :) Ma már kiakaszt, ha öt perc hírműsort meg kellene néznem, annyira röhejesen átlátszó, hogy a szerkesztés, zene, a kiragadott mondatok mind mennyire világosan manipulálnak.

Már csak a gyakorikérdésekről kéne leszokni... :D

2020. szept. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!