Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Nincs időm"- kifejezés...

"Nincs időm"- kifejezés tényleg hazugság emberek részéről?

Figyelt kérdés

Szokták emlegetni azt az állítólagos statisztikát hogy egy átlag magyar napi 4-5 órát nézi a tv-t, böngészik céltalanul neten stb., miközben azt mondja mind hogy neki nincs ideje igazán arra, hogy sportoljon, lefogyjon, a családjával, barátaival legyen, célokért dolgozzon, tanuljon stb.


Ti hogy látjátok ezt a kérdést?



2020. okt. 1. 19:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
39%
Mi közöd van ahhoz például, hogy ki mennyit van a családjával, mennyit tanul, hany kiló stb..... Felesleges kérdés.
2020. okt. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Mindenhez, amit felsoroltál nem csak idő, de energia és életkedv is kell. Ha egy nap csak 4-5 óra szabadidőd van akkor valószínűleg egyik sincs meg. Az sem lehet, hogy a nap minden percében robotolsz.
2020. okt. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
46%
Többnyire igen.
2020. okt. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%
Nem feltétlenül hazugság, lehet, hogy aki mondja, tényleg úgy hiszi - csak téved, mert pusztán azért érzi így, mert nem tudja jól, jobban beosztani az idejét. Meg az is lehet, hogy igenis fontos neki, hogy 4-5 orat bámulja a tévét, hogy végre kikapcsolhassa az agyát, és regenerálódni tudjon,ezert nem akar erről lemondani.
2020. okt. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
16%
Több évvel ezelőtt valóban ez volt, ma már kérdéses, mert a sok motivációs tréner és társai azért megtette a hatását sokaknál.
2020. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Sokszor hazugság,de elfordul ,hogy nem . Pl ha valaki 12-14 órákat dolgozik naponta ,vagy két munkahelyen ,akkor tényleg nincs sok ideje a munkán és az utazáson kívül.
2020. okt. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
lehet hogy van ideje pl. tanulni munka mellett és emiatt nincs ideje sportolni, mert az már sok lenne. Igen, pihenni is kell! Sokan jönnek azzal a phaszsággal, hogy "arra van időd amire szakítasz", ítélkezni mindig könnyű. De egy nap 24 órából, áll és márpedig nem jut mindenre.
2020. okt. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
Nem minden esetben. Mondjuk valaki 12 órán át végez kemény fizikai munkát, hazaér estére, örül, ha lefürdik, eszik, netezik egy kicsit, és alszik. De van, hogy ettől többet dolgoznak az emberek, és van aki hétvégén is melózik(sok ilyet ismerek, hogy napi 12-15 órát lenyom, és nem megy el szabira).
2020. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
86%

Ez mind nem csak idő, hanem energia kérdése is.

Nekem pl időm lenne, energiám az egész napos, stresszes munka után kevésbé.

2020. okt. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
95%

Én eléggé introvertált vagyok. Nem utálom az embereket, csak szimplán több én-időre van szükségem.


Számomra ez az "üresmenet" - tévé, gépezés, kádban ázás... - fontos időtöltés, én így töltődöm fel.

2020. okt. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!