Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha van 15 millió ft-om, az...

Ha van 15 millió ft-om, az elég, hogy ne kelljen dolgoznom kb. 10 évig, ha spórolok, meg meghúzom magam?

Figyelt kérdés
Saját lakás van. Rezsi most kb. 40 ezer.
2020. okt. 3. 09:07
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%
55 éves korodtol 65-70 éves korodig munkát keresni, találni, megtartani úgy, hogy nincsenek megtakarításaid, nem lesz valami vidám. Szerintem csináld csak tovább úgy mint eddig, aztan tíz év múlva térjünk vissza a kérdésre.
2020. okt. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagy tisztában azzal a bizonytalansággal, amelyben az ország lakossága lebeg. Próbáld már meg felemelni a "sikertörténetek szőnyegének sarkát", - és vedd már a fáradtságot, hogy benézz alá, mi minden van besöpörve alá! Ennyi pénzből öt (!) évig lehet emberhez méltóan éldegélni - mindenféle nélkülözés nélkül. Számoljál még azért egy-két aprósággal! Mennyi esélyed lesz ezt követően munkát találni, - olyat, amibe nem rokkansz, ill. őrülsz bele idő előtt és fizikálisan is bírni fogsz? Mennyit tol még ennyi idő alatt feljebb az éppen aktuális kormány a nyugdíjkorhatáron? Mi az, amit visszamenőlegesen vagy megelőlegezve elvesznek még ennyi idő alatt az emberektől? Mennyi nyugdíjat fogsz vajon kapni addigra úgy, hogy még ezt az öt évet pluszban nem számolják el neked - ledolgozott évként, - vagy kapsz-e egyáltalán? Betöréssel, rablással, elemi kárral, banki számla kifosztásával, - bármilyen váratlan negatív, lehetséges eseménnyel - számoltál-e? A valóságban te élsz álomvilágban, - az csak egy dolog, hogy most kedvezőnek tűnő helyzetben érzed magad.
2020. okt. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
59%

Kapnék 15 misit, nem henyélném el, pedig én TÉNYLEG lusta típus vagyok. :)


12-13 körül még talán kapnék egy nem lerúgott használt Tesla Model S-t. Letenném a PÁVos vizsgákat és elkezdenék vele Taxizni egy társaságnál. :) Igaz, egyre több az elektromos autó, de ahol én élek (Fejér) még mindég lenne bőven fuvarom. :)

Superchargereket elvileg az S modellekkel ingyen használod...


Szóval, ilyen befektetés lenne, kb. :)

2020. okt. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

Milyen 5 évig?? Ez havi 250 000 ft-ot takarna akkor, és nem számolod bele a 60 ezer jelenlegi kamatot! Jézus,most se költök ennyit megközelítőleg sem, pedig most aztán tényleg nem spórolok annyira.

Nettóban nincs ennyi az átlagkereset, sokan kevesebben visznek haza és mégis elélnek, még hitellel együtt is.

Szóval ez erős csúsztatás, hogy csak 5 évig lenne elég.

2020. okt. 3. 10:50
 25/51 anonim ***** válasza:
100%

"45 éves vagyok, szóval olyan nagyon már nem kellene továbbképeznem magam 10 év után"

Nem 10 év után, hanem a 10 év pihi alatt, hogy mire eltelik, keszenallj. Mindenféle területen rengeteg változás lesz 10 év alatt, és ha nem leszel képben, hogy hol is tart a fejlődés, max valami segedmunkasnak leszel jó.

2020. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
48%
Azért kedves kérdező, megnézném 1 vagy 2 gyerekkel, autóval, személyi hitellel, lakáshitellel hogy élsz el 250 alatt, de te tudod. Ha nem fogadod el senki véleményét, (én az a hozzászóló vagyok, aki részletesen számolt el dolgokkal) akkor ne írj ki kérdést, mert innentől csak provokáció az egész. És, ha már leidiótázhatsz valakit, kérlek én is had tegyem meg, hogy szánalmasnak titulálom a gondolkodásodat, hozzáállásodat az élethez! 45 éves létedre már, ha tényleg ennyi vagy, akkor te eléggé egy álomvilágban élsz, és meggondolatlan vagy.
2020. okt. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
83%

"megnézném 1 vagy 2 gyerekkel, autóval, személyi hitellel, lakáshitellel hogy élsz el 250 alatt"

Egyedülálló és nincs hitele, viszont saját lakása van, komplett ruhatára, minden, ami kell.

2020. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:
28. Te vagy az az élettelen senki, aki itt van 24/24-ben, és minden kérdéshez beírja, hogy ugyanaz az ember rakja fel? De ha nem hiszed, kérdezz meg egy admint vagy moderátort, mert ez már beteges!
2020. okt. 3. 12:13
 29/51 A kérdező kommentje:

26. "Azért kedves kérdező, megnézném 1 vagy 2 gyerekkel, autóval, személyi hitellel, lakáshitellel hogy élsz el 250 alatt, de te tudod."


Te elolvastad a kérdést egyáltalán? Nincs gyerek, egyedülálló vagyok, saját lakás, nulla hitel, kb. mindenem megvan, nincs már szükségem sem ruhákra, sem dísztárgyakra, sem bútorokra, sem műszaki cikkekre (max. ha elromlik 5-10 évente).

2020. okt. 3. 12:15
 30/51 anonim ***** válasza:
19%

Sokan ismerünk, én is már sokszor, sokféle kamukérdésnél megkaptam tőled azt hogy élettelen senki 😂😂 legalább lenne nagyobb szókincsed 😂

Igaz majom? 😂😂


Amúgy ez mekkora öngól, amit arról írtál hogy minden kérdéshez hozzászólnak hogy te vagy 😂😂😂 honnan tudod, csak nem azért mert a tieid?

2020. okt. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!