Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől alakulhat ki az hogy...

Mitől alakulhat ki az hogy alacsony az önértékelésem és szorongok?

Figyelt kérdés

Folyamatosan olyan gondolataim vannak, hogy nem vagyok elég jó senkinek, a páromnak se.. hülyén nézek ki, és biztos mindenki észreveszi. Folyton a legrosszabb dolgokra gondolok, mondjuk hogyha valamelyik barátom lemond egy programot, akkro biztos azért, mert nem akar látni. És ehhez hasonlóak, amikkel nem tudom miért frusztrálom magam, de jönnek. Másokhoz hasonlítom magam, folyamatosan.

Miért alakulhat ki ez? És mi segít rajta? (Most tegyük fel pszichológuson kívül.)

24L


2020. okt. 3. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
Mentalitás, csalódások, rossz tapasztalatok, tanult viselkedés. Mi segít? Sikerélmények, önismeret, pozitív gondolkodás. Ezeket tanulni is lehet, de mindenképpen gyakorlást igényel. Szóval kialakult egy gondolkodásod, stílusod 24 év alatt, azt nem lehet 2 nap alatt átformálni. Hónapok, de inkább évek. Ami nekem segített az az önismereti, pszichológiai könyvek olvasása, és megtanulása (!!!) NEM a Szabó Péter féle sületlenségekre gondolok, hanem hiteles, komolyabb emberek írásaira, pl Popper Péter, Bagdy Emőke, Feri atya ( ő nem a vallásról papol, hanem brutál jó pszichológiáról, önismeretről)Hajrá, sok sikert!
2020. okt. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. okt. 3. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!