Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen az idegennyelv-tudásod/...

Milyen az idegennyelv-tudásod/mennyire használod a mindennapokban?

Figyelt kérdés

En nemetul tudok jol, angolul atlagosan.

Magyarorszagon elek de nemet a munkanyelvem, a telefonom is nemetre van allitva, nemet mediakat "fogyasztok" stb. neha az az erzesem hogy tobb a nemet nekem mint a magyar hasznalat szazalekat tekintve.


Ti hogy vagytok ezzel?


2020. okt. 3. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A munkám miatt sokat olvasok angolul (igazából kivételes, amikor magyarul kerül elém valami). Beszélni sajnos ritkán van alkalmam. Ritkán az erősen kopott orosz tudásom is jól jön, de ez nagyon ritka
2020. okt. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Angolul folyékonyan beszélek,barátom angol anyanyelvű ezért mindennap használom. Gyakran többet beszélek angolul mint magyarul egy nap. Németet csak gimiben tanultam, de soha nem tudtam megszeretni. Megértem,de folyékonyan beszélni viszont nem tudok.

Nemrégibem franciául kezdtem el tanulni, csupán azért mert tetszik a nyelv és szeretem a francia zenéket. Még az alapoknál járok, de legalább egy B2 szintre szeretnék eljutni.

2020. okt. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Napi szinten kell használnom, amit mondjuk nem bánok, mert imád az idegen nyelveket.

Angliában vagyok egyetemista, így azt napi szinten használom, míg a szobatársam, akivel lakást bérlek olasz, így vele olaszul beszélek. Mindkettőből meglett a felsőfokú nyelvvizsgám huszonegy éves koromra, az olaszt már Angliában tettem le és elég sokat segített a szobatársam a felkészülésben. Egy éve elkezdtem oroszul tanulni, ami jelenleg "csak" az orosz magántanárommal és az orosz levelezőtársammal való beszélgetésben és írásban merül ki, meg néha próbálkozok egyszerűbb szövegek fordításával.

Nekem a magyar használat kimerül abban, hogy néha felnézek ide és, hogy magyarul írok a családomnak és a magyar barátaimnak. Ha olyan a kedvem, akkor olvasok valamilyen magyar verset vagy regényt, de azt is elég ritkán.

23/L

2020. okt. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Napi szinten angolul olvasok és levelezek - sajnos a beszéd nálam elmaradozik. Elvileg jövő ilyenkorra már beszélnem is kell angolul heti szinten pár órát (aggódom is miatta, sok különböző akcentusú ember).
2020. okt. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Érdekes, hogy a gyk-n mindig mindenki folyékonyan beszél 2 nyelvet, Msc-je van és min nettó 500 ezret keres. Hol vannak az átlagemberek akkor, csókolom?
2020. okt. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt vagyok, mint átlag ember.

Középszintű nyelvvizsgám van angolból és a passzív tudásomat a youtube segítségével igyekszem is szinten tartani. Németet is elkezdtem 1 éve tanulni és talány egy szerény középhaladó szinten tartok benne.

A munkámhoz nem szükséges az idegennyelvtudás.


26/f

2020. okt. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Angol filmezésnél jön jól, orosz meg ha párommal akarunk úgy beszélni hogy más ne értse. :D
2020. okt. 4. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Malajziaban elek. Angolul jol tudok, nem vagyok perfekt, mert nem tanultam soha. Az van, ami autodidakta modon ramragadt.


Malajul szinkrontolmacs szinten, indonezul eros kozepfokon, thaiul nagyon alapszinten es ngoko javaiul egy kicsit, amit most 2 honapig gyakorlok az indonez epitomunkasokkal, akik a szomszedban meloznak.


Malajul kommunikalok napi szinten.


36F

2020. okt. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0. Semmire sem használom.
2020. okt. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy középfokú nyelvvizsgám németből, de már nem tudok németül, mert soha nem használtam a nyelvet és teljesen el is felejtettem mindent. Angolból egy felsőfokú nyelvvizsgám van, amit egyelőre még nagyjából tartok is, de ezt is igazából legfőképpen csak az egyetem miatt használom (angol nyelven tanulok). Valamint van egy alapfokú kínaim, de hát most az nyilván nem a használható nyelvtudás kategória.

Én iskolán kívül soha nem használom és soha nem is használtam egyik tanult nyelvet sem. Oké, olvasni, filmet nézni, videókat nézni stb. szoktam (leginkább angolul), de ezt egyáltalán nem érzem elégnek. Szükségem sem volt soha egyik nyelvre sem a hétköznapok során. Nem szeretném elfelejteni az angolt is, de nagyon úgy néz, hogy ugyanaz lesz a sorsa, mint a németnek...

2020. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!