Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valamit én helyesen írok,...

Ha valamit én helyesen írok, a másik személy meg nem, akkor ő engem gondol hülyének?

Figyelt kérdés

Pl én mindig helyesen j-vel írom, hogy muszáj, míg a sógornőm ly-al.

A mostoha nővéreim pedig a menj helyett írnak mindig mennyt :D


Ilyenkor el szoktam gondolkodni, hogy ha szerintük az a helyes és bár rengetegszer használjuk ezeket a szavakat egymást követő üzenetekben, mégsem néznek utána és kezdik el helyesen írni, akkor ők vajon úgy gondolják, hogy én írom rosszul?


2020. okt. 4. 01:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is szoktam gondolkodni, hogy vajon ők tartanak-e engem a hülyének😀 Pl. olyan volt már, hogy az igekötő elhelyezkedése miatt külön írtam 3 szót, (pl. “meg kell tanulni”) erre kijavít a másik, hogy az “megkell tanulni”... Hát, oké😀 Olyan is volt, hogy egy exem megszólt, amiért “egyelőre”-t írtam “egyenlőre” helyett. Mellesleg ő használta rosszul, na mindegy. Ne agyalj ezen sokat amúgy, nyugodtan gondolhatnak hülyének, te tudod, hogy igazad van.
2020. okt. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem figyel a saját írására, az a tiedre sem fog. Magyarán nem fogja érdekelni, hogy te máshogy írtad. Neki csak a tartalom a lényeg, az meg átmegy ígyis-úgyis. Neked meg a közlési forma is számít a tartalom mellett.
2020. okt. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem is a helyesirassal de amugy rz igy van hogy altalàban a hülye nézi hülyének a màsikat amikor öt kijavitja vki
2020. okt. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szüleim írnak szörnyen, de messengeren rendszeresen beszélgetünk.

Ők is rendszeresen elkövetik, hogy "mijen", "mennyjél", "sokk" (sok helyett) stb.

A "mijen"-t rendszeresen kijavítom (a többit inkább hagyom is), de 10+ év alatt nem jegyezték meg. Egyszerűen nem érdekli őket. A hivatalos leveleiket átküldik előtte nekem, én átjavítom és csak úgy kerül elküldésre.

Érdekesség, hogy anyukám nagyon sokat olvas, de valahogy nem ragad rá a helyesírás. (Én meg így tanultam meg.)

2020. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legjobb barátnőm ilyen, szerintem ő is tudja, hogy hogy kell helyesen írni bizonyos szavakat, csak leszarja. Eleinte kijavítottam, nekem a "lessz" szúrta nagyon a szememet, aztán leb..szott, hogy nem érdekli, nem az a lényeg. És azóta is úgy írja minden egyes alkalommal, még akkor is, ha én helyesen használom rögtön utána. Egyszer láttam, facebookon egy kommenténél is kijavította egy idegen, meg én is taggeltem már be erről szóló meme-nél, de továbbra sem érdekli. Még a pszichológust is "szihológusnak" írja.

A másik halálom, amikor valaki nem használ vesszőket egyáltalán. Múltkori beszélgetésünk:

Ő: szeretnék egy kisfiút

Én: Nem kislányt?

Ő: Nem kisfiút

Egy fél percre elgondolkodtam, hogy játsszam-e a hülyét, hogy nem értem, de inkább ráhagytam, úgysem érdekli.


Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy vannak emberek, akik egyszerűen csak leszarják, mert nem gondolják, hogy ez fontos lenne, még akkor is, ha tisztában vannak vele, hogy hogy kell helyesen írni. A miértjét mondjuk nem értem, de nem akarok ezen összeveszni a barátnőmmel, ennyi év után megtanultam, hogy inkább csak ráhagyom.

2020. okt. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!