Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit ronthattam el? Miért volt...

Mit ronthattam el? Miért volt gond, hogy érdeklődtem a szomszédom állapota felől?

Figyelt kérdés

Kétlaki vagyok, hétköznap Budapest hétvégén vidék.


Szeptember elején egyik barátomtól hallottam, hogy a szomszédom (beszél viszonyban vagyok velük) karanténba került. Inteligens embernek tartom magamat, érdeklődtem az állapota felől közvetlenül tőle. Szerencsére minden rendben volt, megfázás stb, ezt én megemlítettem neki, hogy ebben az év ebben az időszakában én is megfigyeltem, hogy megfázik; és ne aggódjon, legyen kitartó addig, míg felszabadul.


Ahol a második otthonom van mindenki ismer mindenkit és tudott a karanténról.


Sajnálatos módon visszahallottam, hogy a nemtetszését fejezte ki az érdeklődésemmel kapcsolatban és különösképpen, hogy "megfigyeltem az év ebben a szakaszában meg van fázva", mert a megfigyelő stílust ki nem állhatja.

Kicsit rosszul esett, de sikerült lapoznom, mert egyik kedves barátom azt mondta, ne foglalkozzak ezzel. Örüljön, hogy érdeklődött valaki a messzi távolból.


Lassan már bocsánat, hogy élek szituáció van.


Mi a véleményetek?



2020. okt. 6. 09:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%

Semmit nem rontottál el, hülye a szomszédod. Ezután a köszönésen kívül semmit se beszélj vele.

Föl nem foghatom, minek kell mindenen fönnakadni. Ezzel csak azt éri el, hogy senki nem áll vele szóba. El nem hiszem, hogy jó így élni.

2020. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
30%
Nem kell minden hülyével foglalkozni. Aki mindent meghall, hamar meghal. Mi a megfigyelők megfigyelőinek megfigyelői vagyunk és megfigyeltem, hogy mindig feleslegesen aggódsz az évnek ebben a szakában:)
2020. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
46%

Nyilván az esett neki "rosszul", hogy ezek szerint te megfigyeled őt úgy, ahogy a falusi vénasszonyok szokták. Az már elég súlyos tényleg, ha te kb. tudod, hogy mikor szokott beteg lenni évekre visszamenőleg.

Őszintén szólva, én sem örülnék neki, ha egy majdnem idegen ilyen szinten nyomonkövetné az életemet

2020. okt. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem fura, hogy ebből ilyen nagy ügyet csinálsz.

Nagyon furcsán fejezted ki magad. Tényleg mintha minden egyes évben megfigyelted volna, évekre visszamenőleg. Bocsi, de nekem fogalmam sincs róla, hogy melyik szomszédom, mikor volt beteg. És nem azért, mert nem vagyunk jóban. De konkrétan arra sem emlékszem, hogy én mikor voltam pontosan utoljára megfázva.

Ő elmondta, hogy neki nem tetszik a megfigyelés. Ennyi. Igaza van. Visszahallottad. Oké. De nem kell belőle ügyet csinálni.

2020. okt. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
46%

A szomszedokkal altalaban akkor is talalkozol majdnem napi szinten, ha nem akarod. Ha marcsak heti egyszer-ketszer osszefuttok veletlenul eleg ahhoz, hogy lasd beteg-e. Nyilvan ha valaki, panelban el, hallja, ha beteg a szomszed. Kertesben is lehet hallani a kohogest, tusszogest, orrfujast, ha csendes az utca es nyitva az ablak. Amugy meg en olyan ember vagyok, hogy akaratlanul is minden aprosagot eszreveszek a masik emberen, lehet a kerdezo is ilyen.

En orulnek neki, ha ilyen figyelmes szomszedom lenne es meg erdeklodne is az allapotom felol.

2020. okt. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
69%

5: persze, észreveszem. De nem jegyzem meg x évre visszamenőleg, hogy mikor volt pontosan :D Aztán meg összehasonlítom az éveket, hogy mikor melyik időszakban volt.

Ez tényleg olyan, mintha figyelte volna, aztán feljegyezte :DD

2020. okt. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
38%

6-os oké, te nem ilyen vagy, a kérdező meg ilyen. De miért baja van ezzel a szomszédnak? Méghozzá annyira baja van, hogy másnak még vissza is mondja. (Aki meg visszamondja a kérdezőnek, mondjuk ezt se értem, minek mindent kipletykálni.)

Szóval, rájöhetne a szomszéd, hogyha így tesz, akkor egy idő után inkább senki semmi személyeset nem szól hozzá, csak annyit, hogy "jó napot", meg "hogy van - köszönöm jól". Nem akarja senki, hogy valami jó szándékú gesztusa után őrajta pörögjön. És ez neki jó? Hogy mindenki úgy él mellette, mint egy idegen?

2020. okt. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
58%

Rosszul fogalmaztál"

Ha a "megfigyeltem" helyett "észrevettem"-et használsz, akkor még örömet is okozHATtál volna szomszédodnak.

Miért "figyeled" meg szomszédod? Ebbe azt is bele lehet magyarázni, hogy megfigyeled, mikor megy el hazulról és mennyi időre, vagy azt, ki és mikor megy hozzá.

.

Sokan észrevesszük, ha a szomszéd köhög, de nem jegyezzük meg mikor, mennyi ideig, sem magunknak, sem neki.

.

"megfigyeltem" = "kémkedek utána".

2020. okt. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
53%

#7: Még hányszor legyen leírva, hogy ez kb. azt az érzetet kelti, hogy megfigyelik elég keményen.

Aki azt tudja mikor beteg évekre visszamenőleg az azt is tudja, mikor milyen levele jön, mikor jár nála a szeretője, mikor olvassák a gázóráját és még lehetne sorolni. Egyáltalán nem csoda, ha valakit aggaszt, ha ilyen szinten figyeli valaki

2020. okt. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de én örülnék neki, ha a szomszédom figyelmes lenne velem kapcsolatban.

10:21-es szerintem félreértetted. Baromira nem érdekel ki miért megy hozzájuk. Mivel pánikolt a Covid-19 miatt gondoltam megemlítettem neki, hogy az év ebben az időszakában beteg. Korábban egyébként említette, hogy nem tudja idén mi lesz, ha megfázik.....

2020. okt. 6. 10:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!