Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elvileg a zsidók nem ehetnek...

Elvileg a zsidók nem ehetnek sonkát se semmit ami disznóból van.Viszont ismerek egy srácot aki zsidó származású és mégis megeszi. Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
2020. okt. 6. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerinted az arabok tényleg soha nem piálnak? 😏
2020. okt. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Azért mert ő nem tartja a hagyományokat az nem azt jelenti hogy a többi zsidó ember se. Aki vegánnak tartja magát se biztos hogy nem eszik sült csirkét ha úgy kívánja.
2020. okt. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%
2. Az nem vegán. Az nem egy étkezési szokás, hanem egy életfelfogás, és életvitel.
2020. okt. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
El ne hidd 3as. Amennyi divat vegán ismerősöm van .. Instán megy a vegán recept meg a kaja fotó aztán este küldi nekem hogy rendel mekiből és ott zabál. Napközben meg isteníti a vegánságot.
2020. okt. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
4. Oké, de ők nem vegánok. Attól, hogy fizikusnak mondom magam, nem leszek fizikus.
2020. okt. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Az antiszemita szelsojobbos politikusok egy tekintelyes resze is zsido szarmazasu. Nem gondolod komolyan, hogy a vallas es a szarmazas az egy es ugyanaz?
2020. okt. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy zsidó származású, még lehet ateista is.
2020. okt. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Egyszer megkérdeztem az emírségbeli arab cimborámat, hogy ti tényleg nem isztok?Erre ő mondta nekem vigyorogva hogy elvileg nem, de megvan rá a mód.
2020. okt. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

A zsidóság egy vallás. Attól hogy ő olyan származású, még nem biztos, hogy mélyen vallásos és mindent betart.

Én pl katolikus származású vagyok. Meg vagyok keresztelve, sőt katolikus iskolába is jártam. De ettől még nem járok minden vasárnap templomba, van hogy néha káromkodom és még nem vagyok házas, de szexeltem már emberekkel. Na akkor most mi van?! Ez kb ugyan olyan...

2020. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
A zsidóság egy nemzet. A judaizmus egy vallás. A judaizmus (főleg) a zsidó nemzet vallása, mivel a judaizmus istene JHVH Ábrahámmal zsidó prófétával, a judaizmus ősatyjával kötött szövetséget, ennek a szövetségnek az egyik legősibb jele a körülmetélés férfiaknál, ezért mondják leegyszerűsítve zsidó vallásnak is. Már a konzervatív és ortodox (nem ultraortodox) judaizmusba is nagyon nehéz betérni, ha nem vagy zsidó származású, legalább apai ágról, de a zsidóság anyai ágon öröklődik, tehát hogy a vallásjog szerint zsidó legyél, az anyukádnak is zsidónak kell lenni. Viszont ennek ellenére is vannak olyan zsidó vallásúak, akik nem zsidó nemzetiségűek (például a kazárok is ilyenek voltak) vagy olyan zsidó nemzetiségűek, akik nem zsidó vallásúak (például lehet keresztény, ateista stb.). A kóser étkezés a zsidó vallás, vagyis a judaizmus előírásaihoz tartozik.
2021. júl. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!