Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolja egy szülő azt,...

Miért gondolja egy szülő azt, hogy az állandó kritizálással jót tesz, mert később jó hatással lesz az, hogy már hozzászokott és maximalista lesz (nagyrészt)?

Figyelt kérdés
2020. okt. 7. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez a szülő nem látja át a helyzetet és nem a gyereknek akar jót, hanem a saját kihagyott dolgait akarja kompenzálni. Ilyen esetekben a gyerek csak eszköz.
2020. okt. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy amit az első írt vagy az ,hogy a szülő nem tudja hogy mi mással tudná a gyereket motiválni/terelni/ kihozni belőle a legjobbat. Nem túl jó nevelési módszer az biztos.
2020. okt. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sokan vannak, akik úgy próbálnak "nevelni", hogy negatívan kritizálnak és nem bátorítanak.
2020. okt. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom.

Én a dicséretben hiszek, mint motivációs eszközben.

Magam is olyan voltam gyerekként, hogy amelyik tanár megdicsért valamiért, annál tepertem ezerrel, hogy ne csalódjon bennem, aki meg folyton kritizált, annál úgy voltam vele, hogy oly mindegy, úgysem fogok neki megfelelni. Szerintem ez a szülőkre is igaz.

2020. okt. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az ilyen szülővel is hasonlóan bántak gyerekként és ezt a mintát tanulta meg. Annyi ész pedig nem mindenkibe szorul, hogy változtatni tudjon az elavult és semmi jóra nem vezető nevelési stratégián.
2020. okt. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát... az én szülőm azt mesélte, nagyi is hasonló volt, de ő ezt elfogadta, és tényleg hasznosnak bizonyult (bár elmondás alapján, ennyire nem vitte túlzásba).
2020. okt. 7. 13:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát veled is így viselkednek a szüleid?

Sokat tesznek azért, hogy önbizalomhiányos, neurotikus, szorongó ember legyen belőled. Aki pl. párkapcsolataiban is értéktelennek fogja magát érezni, ezért folyamatosan alárendelődik.

Ha netán te nem ilyen vagy, akkor is a szüleid nevelése ELLENÉRE nem lettél ilyen. Mondjuk azért, mert másoktól kaptál elismerést, és ez tudta a rossz nevelést kompenzálni.

Mindenesetre te semmiképp se légy ilyen a te gyerekeddel.

2020. okt. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak az egyikük. Másikkal minimális a kapcsolatom, neten keresztül.


Elolvastam a neurotikust, és azt hiszem, valamennyire illik rám, önbizalomhiányos is vagyok, és ha azt nézem, hogy nem rémlik, mikor voltam valaha ellazulva, akkor szorongó is.


Párkapcsolatom soha nem volt. Empatikus vagyok, szívesen beszélgetek 1-2 emberrel, ha lelkizni szeretnének, de a nagy társaságokat nem szeretem. Libidóm jól működik, de soha nem vágytam senkire, nem vonzott senki, nem tetszett/nem tartottam helyesnek senkit. Azt meg furcsamód, utálom, ha hozzámérnek, ösztönösen húzódok el, de ha mondjuk a padtársam ahhoz kap kedvet nagy unalmában, hogy a hajamat csavargassa, bíbelődjön vele, az jólesik, szinte mintha simogatna valaki - anélkül, hogy a hajamon kívül bárhogy hozzám érne.


Mivel nagy életkedvvel nem rendelkezek, párkapcsolatom pedig 99%, hogy nem lesz, ahogy nézem, gyerekem se lesz, de igazán nem is vágyok arra, hogy legyen - de ezt foghatnám a koromra, hova siessek.

2020. okt. 7. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!