Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy bunkó...

Miért van az, hogy bunkó vagyok ok nélkül?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy nagyon bunkó vagyok ok nélkül az emberekkel pedig tudom, hogy ez nem én vagyok. Érzem a késztetést arra, hogy ironikusan és flegmán, lenézően beszéljek azzal a személlyel aki épp hozzám beszél. Sajnos, próbáltam kedves lenni, de egyszerűen nem megy. Amikor ez megtörténik akkor utána érzek bűntudatot, de akkor sem tudok bocsánatot kérni, mert egyszerűen nem engedi az agyam vagy nem tudom elmagyarázni rendesen. Tudom, hogy ha így olvasod amit írok akkor azt hiszed, hogy egy közönséges bunkó ember vagyok, de tényleg nem tudom mi a baj velem nem akarok ilyen lenni, de egyszerűen nem megy. Valaki megtudná mondani mi a baj velem?

Pszichológushoz nem mehetek, mert régebben az édesanyám vert és még nagyon durva dolgok történtek a gyerekkoromban és, ha ezeket elmondom akkor bajba fogom sodorni. Lehet, hogy valamilyen személyiségzavarom van?

17/l


2020. okt. 7. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam. A sérült emberek sokszor ilyenek. Mikor késztetést érzel arra, hogy bunkó legyél, akkor számolj el 10-ig, akár tovább, mielőtt kimondanád. Gondold át, hogy kell-e ez. Vagy hogy fordított esetben neked ez hogy esne. Nekem ezek segítettek, néha még mindig érzek rá késztetést, de ritka.
2020. okt. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is előfordult, hogy késztetést éreztem, arra, hogy bunkó legyek valakivel, igaz nekem csak időszakosan fordult elő, és inkább azokkal voltam szemét, akikkel nem álltam közeli kapcsolatban. Utána nekem is bűntudatom volt, és nagyon akartam rajta változtatni. Úgy döntöttem minden nap elmondom magamban a fogadalmamat, hogy nem leszek bunkó ok nélkül, és ezt minden nap megismételtem. Ez azért segített, mert ha bunkó voltam, akkor eszembe jutott, és egyből befejeztem. Egyébként így utólag visszagondolva, csak azért viselkedtem így, mert menőbbnek akartam tűnni, persze utána rájöttem, hogy ettől nagyon nem leszek az.
2020. okt. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi! És egyébként mist rosszabb is lett a helyzet, mindenkit ellöktem magamtól, a 10 éves barátságomat is csak annyival lerendeztem, hogy letiltottam mindenhol. A baj az, hogy nem hiányzik senki és egyedül szeretnék lenni.
2020. okt. 7. 19:41
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Teljesen egyértelműen a gyerekkorodból adódik ez.. Nekem apám alkoholista volt, anyámmal folyamatosan veszekedtek egész gyermekkoromban. Ugyanolyan lettem mint te.. Hogy mit lehet tenni nem tudom.. Pszichológus.. Oké, azt nem akarod. Én nem találtam megoldást :(
2020. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, én valami olyasmit érzek ilyenkor, hogy bosszút szeretnék állni az egész világon.. Haragszok mindenre és mindenkire. Ez nem személyiség zavar, ne gondolj ilyesmire, egyszerűen ilyen hatása van, ha nem boldog és felhőtlen a gyerekkor.
2020. okt. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Pont ugyanez volt velem is, és anyám ráadásul megcsalta több ferfivel is es mindig nekem kellett neznem mikor jon haza apam, hogy rohanjak szolni neki, hogy tegye el a laptopot (ne lássa apám) és rengetegszer lebukott ezért kiabaltak anyam apamnak ugrott es verekedtek ezert mindig nekem kellett leallitanom oket vagy rohanntam a szomszedhoz sirva:(
2020. okt. 8. 07:28
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát ennyi, ez sajnos ehhez vezetett, hogy ilyen lettél, meg én is:( nekünk volt hogy a rendőrt hívta ki anyám, mert apám részegen a szekrényeket borította fel meg ilyenek.. Én nem tudom, hogy mi baja volt, mért csinálta, de mindig részeg volt. Egyébként ezt vissza lehet fogni, mármint ezt hogy bunkó vagy, lehet hogy kell egy kis idő, és kicsit gyakorolni kell, de belül szerintem nem múlik el soha az érzés, vagy lehet hogy valami hosszú terápia tudna segíteni, de az rengeteg idő és pénz.
2020. okt. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja és olyan is volt, hogy anyám mondta nekem, hogy menjek át szólni a szomszéd néninek, hogy segítsen, mert ők is egymásnak estek.. Én meg nem mertem, és nem tudtam mit csináljak.. Mindez 5-6 éves koromban volt, de igazából 0 éves koromtól olyan 15-20 éves koromig tartott.. Volt persze rengeteg jó dolog is, meg mikor nem ivott normális volt, de ez nagyon mély nyomokat hagyott sajnos..
2020. okt. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy átkellett élned ezt:(
2020. okt. 8. 10:34
 10/13 anonim ***** válasza:

Menjél csak pszicholóushoz, nehogymár te szívjál, mert anyád egy rossz ember, és rosszul bánt veled. Itt nem őt kell védeni (mert miért is kéne?) hanem magadat, mert téged ért sérelem, magadért vagy felelős, nem anyádért, főleg, hogy ő hibáotr. Megérdemled, hogy segítséget kapj szakembertől. Anyád nem érdemli meg, hogy falazz neki.

Egyébként, a bunkózás, amit a kérdésben írtál, egyértelmű, hogy frusztrációból adódik, ezt már én is észrevettem magamon, ritkán fordul elő velem, de abszolút egybecseng az alkalmi ilyen-olyan frusztrációimmal.

2020. okt. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!