Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják mostanában...

Miért mondják mostanában egyre többen, hogy " nem érdekel, ha másnak nem tetszik, nekem tetszik és csak ez számít"?

Figyelt kérdés

Mostanában barátaim sok mindent változtatnak magukon. Furcsa frizurákat nyiratnak, mindig festik a hajukat, telelyuggattyák magukat piercinggel, tettkót csináltatnak, 19 évesen azt mondják 16-nak érzik magukat, úgy hogy nem sikerült összejönniük a kiszemelt pasival azt mondják biszexek;, pánszexuálisok vagy lezbikusok. Ha csak a külsejük változna nem lenne vészes, de ezzel azonosítják magukat is. Még az elején mondtam, hogy ezt inkább ne vagy gondolkozz még rajta, de mindig megkaptam: "Nekem tetszik és csak ez számít" .

Miért lehet ennyivel letudni? Nekem ez nem megfelelő válasz, nagyon fura ahogy egyre jobban kinéznek, én nem ilyen barátokat akartam, viszont sok év után nem szeretném megszakítani velük a kapcsolatot emiatt, de engem nagyon zavar a mostani viselkedésük. Mások miért nem tudják visszafogni magukat, ha kilépnek otthonról? Miért kéne mindent elfogadni?



2020. okt. 8. 02:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Mert igazuk van. Felnőttek, azt csinálnak amit akarnak, joguk van hibát is elkövetni. Neked meg nem kell az orruk alá dörgölni, okos ember a más kárából tanul.
2020. okt. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Igazuk van, én is így állok hozzá ezekhez a dolgokhoz.

Szerintem viszont ha nem tetszik a viselkedésük, nincs közös téma, próbálj meg másokkal is ismerkedni. Ne szakítsd meg velük a kapcsolatot, de maradjatok csak haverok vagy nem tudom.

Nem érdemes valakit csak azért a barátodnak tudni mert régen azok voltatok.

2020. okt. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Auth Csilla már korábban megénekelte: "...nem érdekel, hogy mennyire tetszem neked, vagy bárki másnak".
2020. okt. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Mert alapvetően ez a jó hozzáállás az élethez. Nem más emberek véleményétől függően kell élni. Persze azért vannak már extrém esetek, amikor átmegy valaki polgárpukkasztó stílusba, aztán dobálózik azzal, hogy őt nem érdekli más ember. Hát igen, csak azért na. Az a szint legyen normális és nem sértő és káros senkire se nézve.
2020. okt. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Megfordítom. Miért kellene mindenbe beleszólni? Miért kéne, hogy tetszenek neked? Emberek jönnek és mennek az életünkben, pont ezért. Megváltozunk, nem egy irányba tekintünk már.

Ha neki így jó, akkor legyen. Meg lehet próbálni barátként felhívni a figyelmüket arra, hogy nem jó irányba változnak, de ők nem kell hogy megfogadják a tanácsaidat. Maximum a barátságotok látja kárát.

2020. okt. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
****
2020. okt. 8. 09:30
 7/14 Sunshinedoll ***** válasza:
88%

Mert jól teszik. Nem lehet egy életet úgy leélni, hogy mindig csak másokat veszünk figyelembe, magunkat meg nem.

Tök jó, hogy a barátaid már ilyen fiatalon rájöttek erre, és nem 50-60 évesen döbbentek rá, hogy tökre nem úgy szerették volna az életüket alakítani, ahogy végülis alakították társadalmi/családi/baráti nyomásra.

2020. okt. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Mert végre felnőttek és levedlették magukról az ostoba megfelelési kényszert mindenféle jöttment felé. Igazuk van, így a helyes, nekik legalább veled ellentétben boldog életük lesz.
2020. okt. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
$#&%!
2020. okt. 9. 10:25
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Azért, mert ez a normális. Hogy nem nézed rettegve, hogy mit szól a szomszéd meg a telepi Pisti... és attól, hogy valami fura, még nem biztos, hogy rossz. Ennyi erővel fent kellett volna maradnunk a fán, mert milyen gáz az, hogy valaki lemerészkedett róla.
2021. nov. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!