Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szabadulhatnék meg a túl...

Hogy szabadulhatnék meg a túl erős igazságérzetemtől?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy minden szélhámosság, csalás, ármányság, korrupció és disznóság ami ebben az országban megtörténik nap mint nap, egyszerűen annyira a lelkemre veszem, és nem tudok elmenni anélkül ezek mellett, hogy ne keltsenek benne iszonyatosan rossz érzéseket, és ezzel meg is valósítom tökéletesen a saját létrontásom. Hogy tudnék egyszerűen csak közömbössé válni ezekkel kapcsolatban?
2020. okt. 11. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pl elfogadod azt, hogy ezeket mindannyian elkövetjük, téged is beleértve, csak piciben, és talán át is siklunk felette. Nincs a Földön ember, aki teljesen makulátlan, és ez akkor is igaz, ha ezt elképzelni sem tudod önmagadról.
2020. okt. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

@13:16


Attól hogy néha bizonyos boltban számla nélkül vásárol az ember, nem fog becsődölni az álam. A különböző kiadók is ugyan úgy fürdeni fognak a csillió dolláros vagyonukban, attól hogy léteznek kalóz letöltések.


Gondolom ilyenekre gondolsz.


Ezt akarod olyan szembe helyezni olyan dolgokkal, amik egyszerű emberek tömegeinek a nyomorát okozzák?

2020. okt. 11. 13:23
 3/5 Thispain ***** válasza:
Én a helyedben inkább felhasználnám.
2020. okt. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Én nem akarok "szembe helyezni" semmit, az biztos fájna :)

Szóval a kis disznóság nem disznóság? Csak a nagy? A kis csalás se csalás igazából, csak a nagy? :) Én nem azt mondom, hogy a nagyobb hibák nem minősítő körülmények, hanem csak azt, hogy ezeket a hibákat mindannyian elkövetjük, csak piciben. Igen, pl a számlaadás is ilyen, szemet hunyunk felette, mert senkinek nem ártunk vele. Így van. De olyanért ne legyen már olyan fene nagy az az igazságérzet, amit én is elkövetek (csak kicsibe, ugye). Én csak ennyit akartam elmondani neked, mintegy megoldásként, hogy hátha sikerül közömbösebb lenni. Ne edd magad, magyarul, úgyse tudsz rajta változtatni.

Másrészről tudod ugye, hogy "a korrupció az, amiből téged kihagynak?" :)

2020. okt. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az igazságosság minden másnál fontosabb.
2020. dec. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!