Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki sok-sok regényt elolvas,...

Aki sok-sok regényt elolvas, az okosabb lesz?

Figyelt kérdés
Aki több száz regényt elolvas, sok klasszikust és a legújabbakat, az okosabb lesz a mindennapi életben és úgy egyáltalán?

2020. okt. 12. 17:25
A kérdező szavazást indított:
Okosabb lesz
Nem lesz okosabb
Nem tudom a választ
37 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom te mit értesz okos alatt. Én az okost nem erre szoktam mondani. Szerintem inkább művelt lesz és nem okos. Az ismerete mindenképp nőni fog, de a diff. egyenleteket ettől nem fogja érteni. De igen olvasott és művelt ember lehet. Valamint többfajta gondolkodásmóddal is megismerkedik. Persze ez részletkérdés, ezt is hívhatod okosnak, ha úgy tetszik.
2020. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz okosabb, csak több szókincse lesz, mint aki egyáltalán nem olvas.


Egy Szürke 50 árnyalata című könyvtől hogy lesz valaki okos?

2020. okt. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Valamennyi szinten igen, mert a könyvekből is megtudhatunk nagyon sok mindent. Jobban megismerhetjük a múltat, esetleg különleges hobbikat, és egyéb ilyeneket. A mindennapi életben nem igazán, hacsak nem egy hegyi barlangból jött az illető, és a könyveken keresztül igyekszik civilizálódni. Aki olyan sokat olvas, hogy egy átlagos embernek kiszáradna a szeme, ha megpillantaná az óriási könyv-tornyot, és tehetsége is van hozzá, rájöhet, hogy ő igazából hobbi író is lehetne. Vagy akár igazi.
2020. okt. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Ui.: És ne keverjük össze a regényeket a szakkönyvekkel.

A szakkönyvektől lesz valaki okos, nem a regényektől!

2020. okt. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az okos szó direkt ilyen relatív, hogy szerintetek az lesz-e. Beszéltek egy emberrel vagy a segítségét kéritek, esetleg munkahelyre veszitek fel, mindegy. Szerintem önmagához képest okosabb lesz, ez nem kérdés, emellett pedig úgy gondolom, hogy aszociális képességei lesznek jobbak (nem másokra nézve, hanem önmagára vonatkozóan jobban kiismeri az embereket, de ez nem biztos).
2020. okt. 12. 17:38
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, hány regényt olvastál el? Okosabb lettél csak azért, mert regényt olvasol?


Nem leszel okosabb!

2020. okt. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem olyan sokat, olyan ötvenet kb. Mindig nehezen veszem rá magam. Most biosz-magyar szakon leszek és előtte olvastam, de egyre kevesebbet. Valahogy érzem, hogy az az ember, aki egy csomó, látszólag "felesleges" regényt olvas, több, mint aki le se tudja írni Dosztojevszkij nevét, de esetleg mindkét ember kiváló kvantumfizikus.
2020. okt. 12. 18:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Kövezzetek meg de szerintem igen, nem csak műveltebb de okosabb is lesz. A regények is tartalmaznak rengeteg hasznos információt amit később hasznosíthat az illető, mellesleg sokkal gyorsabban, vagy logikusabban fog járni az agya is. Regény és regény között is van különbség.

Pl egy történelmi regény (hiába fikció), ha hű a korszakhoz akkor már eleve oktat.

2021. jan. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!