Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Konfliktuskerülésről hogyan...

Konfliktuskerülésről hogyan neveljem le magam?

Figyelt kérdés

Bár attól tartok kicsit késő, hiszen 40 éves vagyok, ez bevésődhetett jellem szinten.


Viszont furcsa hogy úgy 20-as éveim elejéig nem voltam az, utána alakult ki.


Bennem konfliktuskor olyan félelem van, hogy mi van ha megvernek, és önmagában a konfliktushelyzet miatt azt érzem én vagyok az alárendelt fél és ez erős szégyennel tölt el.



2020. okt. 12. 23:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Végső esetben konfrontálódok csak, ha már fizikailag kell fellépni. Akkor fura módon eltűnik a félelem.
2020. okt. 12. 23:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha meg tudod magad védeni az önbizalmat fog adni.

Ha úgy érzed megtudnád, akkor probáld meg szépen kozolni a problémád a fenyegető aurással. Mintha emberként tekintenél rá. Ha neméred el ilyen konnyen a célod, akkor nem muszáj szóval, provokáld tevékenységgel. Pl dobáld meg valami random szarral. Az durván lealacsonyító, nem dog vitatkozni. Oda fog menni h bántson, de ezt meg kezeld le te. Nem hiszem hogy szabadna tippeket adnom a folytatásra.

2020. okt. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy tudod hogy az élet része, és valójában csak feszültséget tapasztalsz, ami ahhoz használható, hogy magadat, másokat illetve dolgokat megérts. A konfliktus esetében, ha értésre is törekszel át tud váltani párbeszédbe, ami közös nevezőre jutást tud eredményezni, és így felszabadultságot hozhat. A konfliktus ha csupán fizikai szinten történik, és nem törekszünk megérteni, mit csinálunk, miért, kivel, hogyan stb... , biokémiailag az üss/fuss reakciót "eredményezi" a testünkben, azt tapasztalhatjuk.
2020. okt. 13. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az okokat, a miérteket érdemes lenne felkutatnod magadban. Ez többnyire gyerekkori problémák, élményekből adódik. Tudatosítani kell magadban, hogy már nem vagy gyerek, hanem felnőtt. Ennek a megértéséhez van egy nagyon jó könyv.
2020. okt. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!