Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a fizető szpichologusom...

Ha a fizető szpichologusom fel, válalta hogy neki fontos a pénz attól még lehet jo szakember vagy csak a pénz számít neki?

Figyelt kérdés
Le mondtam e-mail ben a terápiát mert nem volt rá keretem és ezt fel válalva írtam meg neki. Erre vissza irta hogy majd szóljak ha lesz rá pénzem mert az anyagi dolog nagyon fontos.

#szpichologus, terápia, pénz
2020. okt. 17. 10:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"És miből tudjam, hogy nem csak a pénz számít neki?"


A terápiában úgy érezted, figyel rád? Úgy érezted, hogy átgondolja, amit mondasz? Ebből látod, hogy erőfeszítést tesz-e.


Az, hogy jó szakember-e valaki, két dolgon múlik. Az egyik a szaktudás. Ezt nyilván nem tudod ellenőrizni. A másik, hogy odateszi-e magát.

2020. okt. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem akar ingyen dolgozni
2020. okt. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Mindig azzal jön, hogy én mit gondolok ő hogyan tudhatna nekem segíteni. Ezen felül hogy én hogyan látom a dolgokat. De ő sose mondja hogy mit kéne hogy kéne. Ő a szak ember neki kéne mondania azt hogy ő milyen lehetőségeket lát az én problémámra nem tőlem kéne tanácsot kérnie én mit várok el tőle. És ezen felül meg hallgat és ennyit tesz abban az egy órában.
2020. okt. 17. 14:03
 14/21 anonim ***** válasza:
Szerintem kérjél tőle pénzt te is... :DD
2020. okt. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus nem arra való, hogy helyetted oldja meg a problémát, hanem, hogy a megfelelő kérdésekkel téged eljuttasson arra a megoldásra, ami számodra jó.
2020. okt. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
#13, szerintem is teljesen korrekt ez így. Sajnos nem tudja más ember megoldani a problémád. Amit leírtál, így tud segíteni abban, hogy megtaláld magad.
2020. okt. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológusok nem mondhatják meg, hogy mit csinálj. Az a dolgok, hogy rávezessenek téged az útra megfelelő kérdések feltevésével.
2020. okt. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
De mondjuk attól függetlenül, hogy tévedésben vagy, ha azt gondolod, hogy a pszichológusnak az a dolga, hogy megmondja neked a tutit, ha tényleg túl passzív, semmilyen értelmezhető vezetést nem kapsz tőle, akkor tényleg nem ő a te embered, és ha lesz pénzed, legközelebb máshoz menj.
2020. okt. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó szakemeber, se nem jó ember.
2020. okt. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A pszichológusnak az a dolga, hogy rávezessen téged a megoldásra. Nem is mondhatná meg, mit tegyél, hiszem nem ismeri teljes mértékben az körülmémyeket (akkor sem, ha elmondod neki, akkor sem a te életed élte) Ha nem jó az életvezetésed, akkor ezzel fog rábírni, hogy tudatosabb legyél. Az ő feladata az (is) hogy te meglásd a megoldásokat, meglásd az összefüggéseket a saját életedben, melyeket később is tudsz már használni. Teljesen idevág a halász példája (ne halat adj az embernek, hanem tanítsd meg halászni-pontosan ezt csinálnja). Ha nagyon krízisben vagy, akkor különböző módszereket adhat meg egyéb helyzetek kezelésére-de akkor sem a “megoldàst helyetted”. Amíg így keresel szakembert, addig mindig hibára fogsz futni. Mellesleg igen fontos a pénz. Abból él és jelen helyzetben nem sok ember tud felvállalni “önkéntes” munkàt. Főleg ha az a szakember el is ért már valamit a szakmában-a minőségnek is ára van. És onnan tudod, hogy jó szakember-e, hogy nem lesz több ilyen jellegű kiírásod, mert képes vagy megoldani az életed.
2020. okt. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!