Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Velem van a baj, amiért...

Velem van a baj, amiért gyűlölöm a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy érzelmi analfabéta vagyok és azért nem bírom őket (lehetséges, mert ökörségeken se tudok nevetni és utálom az olcsó poénokat illetve a romantikus nyáladzást is utálom) vagy pedig azért, mert ez teljesen logikus dolog, esetleg valami trauma és tudatalatti sérelem.

Utóbbi talán azért lehet, mert szűz vagyok 27 évesen és nem valószínű, hogy lesz valaha is barátnőm gyerekem meg főleg nem, hiszen genetikai betegség miatt krónikus beteg vagyok és sosem lesz nő, aki velem akarna vállalni gyereket így tudat alatt meggyűlöltem őket. De a társadalom mégis megköveteli ezt a családmodellt akkor én hogy tegyek ennek eleget, ha nem lesz rá esélyem?



2020. okt. 17. 20:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

"De a társadalom mégis megköveteli ezt a családmodellt akkor én hogy tegyek ennek eleget, ha nem lesz rá esélyem?"


És a társadalom miatt akarsz gyereket?

2020. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek embereket, akik amúgy teljesen egészségesek (mentális értelemben, illetve nincs olyan fizikai problémájuk ami akadályozná a gyerekvállalást) de egyszerűen nem akarnak gyereket, nem repesnek tőlük az örömtől.


És ez így jó, mert ők így döntöttek, senkinek semmi beleszólása.

2020. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1: Figyelj! Egy olyan országban, ahol 10 milliókat adnak vissza nem téritendő pénzt lakásra, szarrá kényeztetik a családokat adókedvezményekkel és orrba-szájba tolják a gyerek nélkül hazaáruló siklótestű libsi vagy propagandát ott baromira nehéz lesz nem felülni az elvárásoknak. Arról nem is beszélve, hogy már egy barátnővel is ezerszer olcsóbb az élet, bérelni albérletet egyedül meg kb. halál van.


A kulturális megbélyegzésről meg nem is beszélve, ami rosszabb mint a gazdasági megbélyegzés.

"Miért nincs gyereked?"

"Jajj, milyen szép a Robi családja bezzeg neked még barátnőd sincs kisapám!"

"Jajj, jövőre várjuk a következő picit és már be van készítve neki az új szoba (3 milliós támogatás az államtól)"


Ilyen közegben egy szingli halálra van ítélve.

2020. okt. 17. 20:15
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne szivass már, egy csomó karrier, utazás orientált nő ismerősöm van aki nem akar gyereket.
2020. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#4: Jó, de az ő mikrokörnyezetük nem követelik meg tőlük és anyagilag sincsenek rászorulva.
2020. okt. 17. 20:17
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, ha csak azért akarsz gyereket, mert megszólnak, nagyon gáz ember vagy.


33 vagyok, nő, szingli, és nem akarok gyereket. Hogy ki mit gondol, nem izgat.

2020. okt. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, a fejedben van a baj, de nem az, hogy nem akarsz gyereket. Szerinted örökké ez az álszent kormány lesz hatalmon? A családot, barátokat meg helyre kell tenni, és kész.
2020. okt. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Jóistengyerele!

Utálod a gyerekeket, de kell egy, nehogy csúnyán nézzen rád a szomszéd néni. És szerinted jó apja lennél annak a gyereknek???? Vagy jó az a társadalomnak, ha újabb elcseszett életű, idegbeteg ember lesz a bolygón?

2020. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Sok nő van, aki szintén nem akar gyereket. Egyikükkel még összekötheted az életed és a szüzességedtől is megszabadulhatsz.

A genetikai betegséged látszik rajtad? Pl. farkastorok? Ismerek embereket ilyen hátránnyal, kettőről tudom, hogy házasok, gyerekeik vannak, sőt ő maga egyetemet végzett, a gyerekei szintén diplomások épek, sőt az unokák is. Mindezt csak feltételezem rólad, illetve nem is feltételezem, csak példaként hoztam fel.

Ne add fel a reményt és emiatt ne gyűlöld a gyerekeket, hiszen ők sem teszik ezt veled!

Ha gondolod - írj privátot.

Minden jót!

2020. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne érdekeljen, hogy a társadalom mit "követel" meg tőled. Ami amúgy sem teljesen igaz. Nem követelnek, csak elvárnak, és próbálnak ösztönözni. De aki nem akar,nem tud, és nem alkalmas rá, arra nem fognak gyerekvállalást kényszeríteni.
2020. okt. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!