Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy győzzem le a félelmeimet?

Hogy győzzem le a félelmeimet?

Figyelt kérdés
Újra és újra elkövetem ugyanazokat a hibákat az életembe, nem vagyok bátor, sokmindentől félek, legfőképp az emberektől. Hogy kerekethetek felül a félelmeimen? Nektek hogy sikerült?

2020. okt. 18. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért félsz az emberektől? Egyszerű halandó lények vagyunk. Amúgy legjobb ha istenek képzeled magad és úgy is viselkedsz. Pl egy napot szánjál arra, hogy elmész egy forgalmas helyre és leülsz és megfigyeled az embereket. Akik elmennek melletted, akik beszélgetnek, akik kutyát sétáltatnak...stb. Később beülsz valahova enni és inni, ott is ugyanúgy megfigyeled őket, hallgatózol. Tömegközlekedésen is ugyanígy. Rájössz baromira, egyszerű emberek és könnyen sebezhetőek. Egy keményebb c kategóriás ember, is csak ember, csak olyan vehemenciával és stílussal lép fel, hogy sokakat megrémiszt, de minden ember képes olyanra és többre is. Ha felülkerekedsz saját szinteden, másképpen fogod látni a világot is. Minden hozzáállás kérdése.
2020. okt. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Antiszociális vagy? Én is az utóbbi 3 évben az lettem szerelmi okok miatt, így már egy csajhoz se merek odamenni, így viszonzatlan plátói szerelmeim elhúzódnak (egyenként) akár másfél évig is. Szóval én is az lettem az elmúlt időben és én is keresem a kiutat belőle. Járj sokat vásárolni, közterekre, tömegközlekedésre (maszkban!)... ennyit tudok javasolni én is ezeket csináltam és kezdetnek beválik.

"Aki mer, az nyer."

2020. okt. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Eddig sehogy. Segíteni sajnos nem tudok, csak együttérezni.
2020. okt. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Én is félek az emberektől és ezt meg is érzik rajtam. Szinte egész életemet kis közösségekben éltem le és ha hibáztam, vagy kellemetlen, félreérthető szituációba kerültem, olyanba, ahol úgy tűnt: "valamiért én vagyok a hibás", számíthattam arra, hogy 8-10 év múlva is az arcomba tolják: "hahaha akkor is mi volt, mindennek a teteje" stb...
2020. okt. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlás. Sokszor ilyen helyzetekbe keveredni és szép lassan lesz jobb.


Meg hülyén hangzik, de szerintem az önálló egzisztencia is segít, mert az egy ilyen érzetet, hogy akármi van azért a saját életed megvan.

2020. okt. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy nagyon jó könyvet olvasok jelenleg ezzel kapcsolatban: ezek többnyire régi, gyerekkori berögzött szokásokból erednek, ezen kell változtatni.
2020. okt. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A könyv engem is érdekelne amit olvasol.
2020. okt. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!