Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az a magyar...

Szerintetek az a magyar anyanyelvű hülye, aki tudja a magyar helyesírsás szabályait, de mégsem tud helyesen írni?

Figyelt kérdés

Bármilyen random betű vagy szabály tévesztéséről van szó.

Pl.: "x" helyett "k"-t ír, "t" helyett "g"-t, "ly" helyett "j"-t, "d" helyett "b"-t "," helyett "'"-t stb. Tudja mikor kell elválasztani az igekötőt az igétől, mégsem úgy írja.



2020. okt. 19. 16:57
A kérdező szavazást indított:
Férfi szavazó vagyok - Szerintem hülye
Férfi szavazó vagyok - Szerintem nem hülye
Női szavazó vagyok - Szerintem hülye
Női szavazó vagyok - Szerintem nem hülye
28 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb hülye nem is ismeri a helyesírás szabályait, azért nem is ír helyesen.
2020. okt. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem diszlexiás, csak igénytelen? Attól, hogy igénytelen, még nem hülye, hiszen tudja hogyan kellene, csak nem törődik vele. Ha viszont buta (tanulatlan), az sem kimondottan hülye (mentálisan sérült).
2020. okt. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Diszlexiás.
2020. okt. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
hüje hejesírási szabájok
2020. okt. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tud helyesen írni diszgráfiás, nem az olvasási készségével van baj. Ettől még senki nem lesz hülye.
2020. okt. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, kevertem.
2020. okt. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem hülye, csak igénytelen. Az anyanyelv az alapműveltség része. Diszgráfia és puszta lustaság között hatalmas ám a különbség, de mindkét csoport tehetne a hibái ellen, ha akarna.
2020. okt. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért, mindenki tökéletes ebben az országban, hogy most ez a legnagyobb baj(od)?
2020. okt. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Más valamit tudni, és megint más művelni. Aki nem ír-olvas eleget, óhatatlanul is kiesik a gyakorlatból, és hamar megkopik a fiatalkori rutin. A magyar nyelvtani szabályok különben is tartogatnak meglepetéseket még az azt profi szinten ismerőknek is.
2020. okt. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Érkezett egy érdekes válasz amit töröltek idő közben, de reagálnék rá.

Mindenki szíve joga eldönteni ki mit tolerál a másiktól, de az elég szomorú, hogy azon az igen magas lovon nem sikerült elolvasni egyeseknek a kérdésemet...

Hiszen engem az érdekelt volna, hogy buta/hülye/kissebb mentális kompetenciájú az átlaghoz képest az a személy aki a szabályok ismerete mellett (tehát nem a tanulatlansága okán) nem képes helyesen írni, nem pedig az, hogy kit mennyire bosszant az ilyesmi.

Nem akartam ezt leírni, mert féltem, hogy az "álszenteskedés" miatt "empátia szavazás lesz", de én az agyrázkódasom óta elvesztettem a régi nyelvi és koordinációs készségemet, úgyhogy produkálom mindazt amit leírtam.

Hogyha tudnám hogyan kell összeszedni magam akkor megtenném, de sajnos még a haladás rögös útján vagyok.

2020. okt. 19. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!