Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett természetes az,...

Miért lett természetes az, hogy ha valakinek más a véleménye valamiről, akkor azt rögtön alpári módon pocskondiázzák és gusztustalan jelzőkkel illetik azok akik nem értenek vele egyet, csak azért, mert az illető másként látja az adott dolgot?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem itt a gyakorikérdéseken, a facebokon, illetve más fórumokon is, hogy teljesen természetessé vált az, hogy az emberek annak ellenére, hogy azt sem tudják kiről van szó, (kicsoda, milyen iskolát végzett, mit tett le az asztalra, stb.) csak azért, mert más a véleménye az illetőnek, azonnal alpári stílusban, kocsmai szinten oltanak le mindenkit magukat értelmesnek valló emberek. Olyan szintű gyalázkodás megy, amire egyszerűen nincs magyarázat. Az emberség, a tisztelet és az illem minimális csírája is eltűnt, meg sem hallgatja, hogy miért gondolja a másik úgy, meg sem fordul a fejében, hogy lehet valami ok, amiért a másik más véleményen van, amit ő nem ismer, ha nem egyezik az ő véleményével az illető nézete, akkor a legvulgárisabb módon hordják el az illetőt mindennek, olyan jelzőkkel illetve, amit le sem merek már ide írni. Jó, vannak akik adott esetben tényleg hülyeséget írnak, de akkor sem biztos, hogy ezt kellene elviselnie érte, miért nem lehet ezt kultúráltan megfogalmazni? De mondom a legtöbb esetben csak a véleménykülönbség az oka a pocskondiázásnak.

Milyen lelkiviláguk van ezeknek másokat degradáló, pocskondiázó, észt osztó egyéneknek?

És azt sem értem, hogy miért nem lépnek fel ez ellen is az adminisztrátorok vagy a gépi szűrők?

Vagy csak én vagyok az, aki szerint ez nem helyénvaló? Szerintetek el kell fogadni, hogy ez lett a természetes módja a kommunikációnak és ide süllyedtünk? (Mert ha igen, akkor ez engem nagyon elszomorít.) Vagy ha nem, mit lehet tenni?



2020. okt. 20. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
2020. okt. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vuk-91 ***** válasza:
Én ezt úgy fogom fel, hogy leginkább akkor dördül el a puska, ha valaki valami kisebbség kiírtását követeli, ami már rég nem érdemli meg a civilizált reakciót.
2020. okt. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Minden ember értelmesnek vallja magát, holott a 99%-uk hülye, mint a sokévi átlag. Némelyik annyira ostoba, hogy az már szinte elképesztő, és még ő hülyéz le másokat...

Igen, ez lett a természetes az utóbbi években, amikor már a legprimitívebb létformák is felfedezték az internetet. 10 éve ilyen még nem volt.

2020. okt. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sok az indulat ma Magyarországon az emberekben.


Gondolj pl. arra, hogy az autóközlekedésben is néha úgy összekapnak emberek, hogy kiszállnak az autóból és összeverekszenek.

Ezt a politika csinálja az emberekkel gyakorlatilag a rendszerváltás óta: nem jövőképet fest, amivel a társadalom kisebb-nagyobb része azonosulni tudna, és rájuk szavazna, hanem ellenségképet kreál, akit utálni lehet, és akinek ellenében egységbe lehet tömörülni. Számomra döbbenetes élmény, hogy mennyire vevők az emberek erre, és mennyire nem látják át, hogy manipulálva vannak.

Márpedig ha az emberek hozzászoknak, hogy ellenségnek nézzék a fél országot (amelyik nem ugyanarra a pártra szavaz, mint ők), akkor ellenségnek fogják látni a másik közlekedőt, az eltérő véleményű fórumozót stb. stb.

Hogy miért vehetők rá az emberek ilyen könnyen az ellenségkép elfogadására, azt viszont én sem értem. Mint ahogy azt sem tudom, más népek mennyiben viselkednek hasonlóan vagy eltérően.

2020. okt. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1: Nem trollkodásra gondoltam elsősorban, hanem a kapásból lehülyéző, le...zó válaszokra, ahol csupán azért kapja az illető a jelzőket, mert más a véleménye az adott dologról, mint a válaszolónak.

Nem vagyok sznob, de én úgy vélem, hogy egy minimális szintű intelligencia esetén már nem reagál így normális ember, de vagy valóban ennyire sokan vannak, akik nem érik el ezt a szintet, vagy valami más oka van ennek a trendnek, ami számomra ugyan nagyon elszomorító, de mások számára meg természetes. Meg lehet mondani kultúráltan is, ha nem értünk egyet, érveket is fel lehet sorakoztatni, de attól nem lesz hitelesebb a válasz, nyomósabb az érv, nem lesz jobban igazunk, ha kinyilatkoztatjuk, hogy a másik szerintünk micsoda.

2020. okt. 20. 10:31
 6/8 anonim ***** válasza:
A sznob nem ezt jelenti.
2020. okt. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TR75 ***** válasza:

#3

"10 éve ilyen még nem volt."

Dehogynem. Meg 20-30 éve is. Meg még régebben is. Legfeljebb nem volt ennyire szem előtt. A legtöbb ilyen ember maradt a kis közösségében, és legfeljebb 100-200 embert boldogított.

Nézz meg néhány szocio tárgyú dokumentumfilmet 40-50 évvel ezelőttről.

2020. okt. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vannak bunkó emberek és trollok.

Meg megint másik kérdés az, hogy mégis, mi az a szélsőséges vagy másokkal szembemenő állítás, amire vki válaszol.

Van, ami mellett nem lehet máshogy elmenni, mert annyira felmegy az emberben a pumpa. Amikor vki más embert kiirtana a bőrszíne vagy a vallása miatt, amikor vki pl. isteníti azokat az inceleket, akik belehajtanak a tömegbe kocsival és példaképként tekint rájuk, aki olyat ír, hogy a nők hülyébbek és csak a konyhában tudnak hasznos dolgot művelni... amikor 13 éves kislányokat lekisk..znak vagy azt mondják, egészséges az, hogy felnőtt férfiak szexre becserkészik őket... azt elég nehéz megállni, hogy az ember ne ilyen dühvel válaszoljon vissza. Mondjuk az ilyeneket nem is lehet amúgy észérvekkel, meg kedves-bájos-választékos válaszokkal meggyőzni.

2020. okt. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!