Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan mutassam meg, hogy már...

Hogyan mutassam meg, hogy már többé nem vagyok az a félős kislány és hogy senki ne szóljon hozzám paraszt módjára?

Figyelt kérdés

Költözöm külföldre, és új munkatársaim lesznek, ezért nagyobb bennem a feszültség (+idegen nyelvi kommunikáció rátesz még 1 lapáttal). Tényleg akarok végre egy normális társaságot, amibe beletartozom. (3 évig semmit nem kommunikáltam az emberekkel) Sehol sem éreztem magam jól. Folyton szorongtam.

Nagyon nyugodt típus vagyok és amikor valaki piszkált, soha nem szóltam vissza semmit. Ha valaki hozzámszólt, kedvesen bántam vele, mert ez ilyen természetes reakcióm volt. Halk, elfolytott hangom is zavart már engem, de nem tudtam kinyitni a szám.

Mindenki azt mondja, hogy ha ignorálom azokat, akik bántanak, akkor lekopnak rólam. Nálam nem így történt. Az igaz, hogy egy ideig abbahagyták, de hosszútávon nem volt hatásos. Értem én a dolgot, hogy valaki szeret belerugni a gyengébbe, de most már hogyan szóljak vissza nekik?

Online fórumokon már könnyen megy, mivel tudatosan védem meg magamat. Sokan gyengének hisznek online is, de azt hiszem már ez kezd megváltozni, aminek örülök. Azért élőben más a helyzet. Leblokkol a testem.



2020. okt. 21. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy kifogsz egy jó társaságot, és nem is fognak piszkálni.
2020. okt. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Amíg úgy érzed, hogy ezt bizonygatnod kell, addig nem értél el semmilyen stabil személyiségfejlődést...
2020. okt. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Azt még senkinek sem sikerült elérni, hogy soha senki ne szóljon hozzá bunkón, neveletlenül, vagy sértőn. Ezt Te sem fogod tudni elérni.

Ha új társaságba kerülsz, az viszont jó lehetőség arra, hogy az új emberek között egy öntudatos, magabiztos és szerény személyiségről tegyél bizonyságot. Sok sikert kívánok Neked!

2020. okt. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1# Én is gondoltam erre. Majd bevonzom :D


Többieknek is köszi. A szerénységem megtartom csak legyen bátorságom kiállni magamért.

2020. okt. 21. 13:04
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
Külföldön normálisabbak. Ott tartalmasabb az életük annál, hogy ilyenben vezessék le a feszültséget. Nekem is voltak ilyen gondjaim, míg otthon éltem, de a 12 év alatt, amióta Hollandiában vagyok, szinte sehol nem tapasztaltam.
2020. okt. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
16%
Hívd ki egy kick-box-meccsre.
2020. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!