Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tabu, miért nem lehet...

Miért tabu, miért nem lehet ma felvetni sem a modern nő felelősségét a népességfogyás mögött?

Figyelt kérdés
Nem a Budaházy Eddás kőkonzervatív elmebajt akarom behozni. De igenis probléma, hogy nem születnek Magyarországon gyerekek, miközben csodálkozunk, hogy egyre csak veszik el a nyugdíjat, mert nincsen, aki kitermelje. A mai modern nők véleményem szerint nem akarnak szülni, leginkább fiatalok maradni örökké és férfiak rajongásával meg a többi nő irigységének aurájával körbevenni magukat. Felelőssétudat, felnőni akarásra való hajlam, minden, ami az anyasághoz kellene, zéró. Jövőkép kizárólag anyagi szinten létezik és csak a következő utazásig, nagyobb kecóig és autóig terjed. Eközben megy az elfogadásra meg a ő döntéseinek a tiszteletben tartására való mutogatás, ha bárki fel meri emlegetni a a társadalom felé való kötelezettségeit, mivel a saját maga érdekkörén túlmenően ilyesmit nem ismer.

2020. okt. 22. 09:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%

Ki akar csori vagy egyedülallo anya lenni?

Azert egy gyerekvàllalàs nem sètagalopp

2020. okt. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%
Na és a modern férfiak felelőssége? :D Nekem a párom egyáltalán nem akart gyereket, én meg kettőt is. Egyelőre egyben kiegyeztünk... 36N
2020. okt. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
30%

Azért tabu mer a férfiak fosnak már beszélni is.

Hidd el ha a férfiak jelentős többsége ha a sarkára állna születnének gyerekek...

Vagy több dildó fogyna.. XD

Nem olyan nagy baj az, hogy egy kicsit visszább esik a populáció.

Így is kell már 352635266 diploma 1 csomagoló álláshoz meg beszélj már németül is mer' Fritz a főnök de angolul is mer'a szoftver stb stb...

2020. okt. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
97%
Azért nem, mert egy nő sem képes önmegtermékenyítésre a tudomány jelenlegi állása szerint. Magyarán két ember képes egy gyereket nemzeni, ebből kifolyólag kettő embernek kell akarni azt a gyereket. Az, hogy a mai emberek miért nem akarnak az másik kérdés, de nem lehet kizárólag az egyik nemre tolni a felelősséget.
2020. okt. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
97%

Olyan mintha nagyon sokan elfelejtenék hogy a gyerek nem odáig tart hogy megszületik, hanem fel is kell nevelni azt. Ehhez mondjuk jó ha van egy apuka. Namost szerintem mindenki hallgatja a statisztikákat, hogy mennyien maradnak egyedül gyerekekkel, mert apuka lelécel (fordítva is van így,de ez a gyakoribb). A másik dolog meg az, hogy kéne egy anyagi környezet amiben szívesen vállalsz gyereket, hogy legyen egy hely ahol élünk, tudjon tanulni a gyermekem, alapvető dolgok működjenek.

És ez egyébként nagyon nehéz. Nagyon nehéz hallgatni azt hogy szidják a nőket hogy miért nem szülnek, de közben senki sem beszél a körülményekről (meg arról hogy a férfiak miért nem akarnak gyereket!).

És igen, azt a nőt aki egyáltalán nem szeretne csemetét tiszteletben kell tartani, az ő teste, az ő élete és az ő döntése, nemmellesleg nem szokott jót tenni ha úgy születik egy gyerek, hogy az anyuka nem akarja.

2020. okt. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%

Egy kicsit el vagy tévedve. Nem azért nem termelődik ki a nyugdíj, mert nem vállnak gyereket, hanem mert akinek van egy kis esze, az kimegy külföldre. Nekem is rengeteg ismerősöm van kint, kint vállalnak gyereket, mert 2x-3x annyit keresnek, mint itthon. Akkor minek maradjanak nyomorogni?


Amíg a cigányok szaporodnak és 0 munkával veszik fel a segélyeket meg majd a nyugdíjat is (akármilyen kevés is), addig majd a hülye magyar termelje ki neki, nem?


Egyébként oldd meg a problémát, semmi nem tiltja, hogy csinálj 20 gyereket, ha el tudod őket tartani.

2020. okt. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem szüljön az, aki akar.


Nem tudom felfogni, hogy miért akarnak az emberek random nők méhe fölött rendelkezni. Nem fér a fejembe egyszerűen.

(Különösen érthetetlen, amikor férfiak fejtegetik, hogy másnak mennyit kéne szülnie. Kíváncsi vagyok, ezek az urak hány utódot hordtak már ki és hányat szültek meg. Jah, nullát, csak más farkával könnyű verni a csalánt. Mintha a terhesség és a szülés olyan egyszerű dolog lenne. :D )


Amúgy milyen népességfogyás? Túl vagyunk szaporodva már most ezen a szerencsétlen bolygón, bírom ezt az "elfogy a nemzet!!!444!!44" dumát, vicces. :D

2020. okt. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
5: igen, ahol válás esetén minden a nőnek kedvez. Viszi az össze kölköt meg a fele királyságot. Erre sokan életformát építenek, így csinálta nővérem is. Lebabáztatta magát a férjével, akit soha nem szeretett, egyfolytában csalta. Aztán amikor a szerencsétlen maga is elkezdte másban keresni a vigaszt, az anyjuk belenyúlkált a telefonjába és a saját gyerekeikkel olvastatta el az üzenetváltásaikat. Így fordítják a nők a gyerekeket az apjuk ellen, ami mellé meg a törvény is 100%-ban asszisztál, mert a szegény nők.
2020. okt. 22. 10:58
 9/30 A kérdező kommentje:

7: a másik dolog ez a mártíromság, amit a szülés köré rendeznek a nők. Mintha nem lenne az élet magától értetődő része, mintha egy életen át tartoznánk nekik mindennel, csak mert teljesítettéka kötelességüket. Miközben el van felejtve, hogy a férfi ezalatt dolgozik és hordja haza a lóvét az otthon tv-t néző meg internetező, szerencsétlen sorsú kismamának. Utána folytatódik ez 3 éven keresztül.

Valóban nagyon rossz nekik.

2020. okt. 22. 11:01
 10/30 anonim ***** válasza:
99%

#9

Nézd, nekem anyukám meg anyósom is sokszor elvetélt, több ismerősömnél is súlyos komplikációk léptek fel a terhesség vagy a szülés során. Gondolom te már 4 gyereket hordtál ki és szültél problémamentesen, tök szuper, csak így tovább. De van aki nem kér belőle.

"el van felejtve, hogy a férfi ezalatt dolgozik és hordja haza a lóvét" - Így meg, hogy nem szülök, én is dolgozok és hordom haza a lóvét, jobban járunk. :)

2020. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!