Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktátok úgy érezni, hogy...

Szoktátok úgy érezni, hogy van egy szofisztikált és egy közönséges oldalatok is, és változó, hogy informális közegben éppen melyik jön elő?

Figyelt kérdés
2020. okt. 22. 19:38
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem. Mindig, minden helyzetben az intelligens megnyilvánulásra törekszem, és egész jól szokott menni.
Nem. A legtöbben valószínűleg prolinak tartanak, de így vagyok önazonos.
20 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer találtam erre egy jó mondást: "Ne téveszd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok, a viselkedésem attól függ, hogy te ki vagy."

Kb. ez igaz is rám.

2020. okt. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el, hogy minden ember egy halmaz, amiben színes pontok vannak. Megszámlálhatatlanul sok pont van minden emberben. Amikor a környezetedben járkálsz, találkozol emberekkel, azokat a színes pontokat fogod előhozni magadban, amelyek a másikban is megvannak, hogy azonosulni és kommunikálni tudjatok egymással. Ezt lehetne hívni rezonanciának is.


Minél több embert ismersz meg, annál több oldalból ismerheted meg magad, hisz mindig mást hoznak ki belőled. Kivéve, ha egyszerű és kicsi személyiséged van. Akkor hiába találkozol izgalmas, különleges emberekkel, nem fogod őket felismerni, mert te magad sem vagy olyan.

2020. okt. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A gyári alapbeállításom szerinte székely kocsisokat megszégyenítően mocskos pofájú, szókimondó és a bunkóságig őszinte vagyok; nálam ez reflex, mert alsós korom óta folyékonyan káromkodom, ami azok számára talán közönségesen hathat, akik először hallják, de az ismerőseim eddig még mindig megszokták egy idő után. Tudok udvariasan, választékosan is beszélni, ha a helyzet megkívánja; olvasmányaimnak köszönhetően képes vagyok összetett mondatokban megfogalmazni a véleményemet (bár ez nem azt jelenti, hogy magamban nem az első pontban leírtak szerint fogalmazom meg ugyanezt, ha a beszélgetőpartner kihozza belőlem az ősi ösztöneimet).
2020. okt. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!