Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mihez kezdjek magammal, ha 28...

Mihez kezdjek magammal, ha 28 évesen még nem bontakoztam ki semmiben? Mi vár rám így az életben?

Figyelt kérdés

Megpróbálok egy kis hátteret adni a történetemhez: nagyon vidám, okos kissrác voltam még gyerekként, de kamaszkoromban mintha kicseréltek volna. Egy családi krízisben kellett helyt állnom, és ezzel párhuzamosan az akkori osztálytársaim kiutáltak, és valami megváltozott bennem. Elkezdtem szégyellni magam. Állandóan azzal foglalkoztam, hogy mit gondolnak rólam mások - ha például elmentünk iskolaidőben nyaralni, belebetegedtem az aggodalomba, hogy kiutálnak, ha majd visszaérünk, és egy percét se tudtam élvezni a családi nyaralásnak. Továbbra is tehetséges voltam, iskolai versenyeken vettem részt, éltanuló voltam, de féltem kibontakozni, úgy éreztem, hogy nem vagyok olyan jó, mint mások, nem mertem célokat állítani és belekezdeni dolgokba, és ebben a zavaros állapotban fejeztem be a középiskolát. Gyakorlatilag azóta ebben vagyok. Van képesítésem és állásom, de ezek nem a valódi személyiségemet tükrözik. Nagyon nehéz ezt elmagyarázni, mert valami olyasmi nem működik nekem, ami másnak teljesen természetesen, nevezetesen, hogy kövesse a természetes hajlamait, érdeklődéseit, és felvállalja magát. Nekem ezek közül semmi nem volt meg, egy merő görcs és szorongás voltam egész fiatalkoromban.


Most már fiatal felnőtt vagyok, de még mindig cipelem ezt az örökséget, és ha interjút nézek emberekkel, akkor mindig sírni támad kedvem. Általában mindenben, amibe belekezdek, jó vagyok, és van pár dolog, amiben kifejezetten tehetséges vagyok - abszolút körüli hallásom van, és szerintem a színészethez is van tehetségem, mert pont az identitászavarom miatt nagyon-nagyon jól le tudom másolni mások gesztusait, mimikáját, hanghordozását, stílusjegyeit, egyszóval jó utánzó vagyok. Igazából arra lett volna szükségem, hogy legyen olyan tehetséggondozó ember, aki felmér és ha lát bennem valamit, felkarol, de ez soha nem történt meg, a családom részéről pedig szintén nem kaptam ilyet. Közben meg egy csomó embertől hallom, hogy hiába járatták a túlbuzgó szülei zenélni, mert botfüle van, nekem meg elfacsarodik a szívem, ha rágondolok, hogy hallás után le tudok játszani dolgokat zongorán, de ez soha nem lett kifejlesztve bennem. Teljesen kimaradt nekem a kísérletezés, önkiteljesítés ideje, mert féltem élni.


Mit kéne csinálnom, hol kéne kopogtatnom ennyi idősen, hogy megtudjam, mire születtem? Semmitől nem rettegek jobban, minthogy soha, senki nem fogja rajtam kívül tudni, hogy mennyi mindenre vihettem volna ezeket a területeken, és hogy örökre középszerű maradok.


2020. okt. 23. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell valamiben extra tehetségesnek lenni születetten. Elég kevesen azok. Inkább azt figyeld meg, mi az amit igazán szeretsz csinálni. Amihez lenne kitartásod, lelkesedésed. Amit akkor is szívesen csinálnál, ha nem fizetnének érte. Ha megtaláltad, amit szeretsz, onnantól csak gyakorlás kérdése. Lehetsz benne szuper jó. Csak ne add fel a kudarcoknál, hanem tanulj a hibáiból, használd fel a fejlődéshez!

Sok sikert!

2020. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Részben mintha az én történetem lett volna (vidám gyerekkor, kamaszkorban csúfolódás, stb hatására minden megváltozott), én is keresem az utamat.

Felnőttkori pályaválasztási tanácsadó (ha van ilyen) jó lehetne. Egyszer rákerestem hasonlóra és találtam teszteket.

Nem késő elkezdeni szerintem semmit, a net lehetőséget ad ahhoz, hogy pl. zenét illetően keress magántanárokat, döntsd el milyen hangszeren szeretnél játszani. Továbbtanulni sem késő egyáltalán.

Keress rá erre: pályaválasztás felnőtt

Adott szakirány szempontjából szakkönyveket is olvashatsz például, hogy eldöntsd: szeretnéd -e az adott szakterületet. Laikusként nem tudom: színészetről hozzáférhetőek -e ilyenek, de feltételezem: igen.

2020. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed szövegstílusa alapján valóban jófejű diák lehettél. Sok mindent felsoroltál magadról. Állíts magad elé célokat (Te tudod, mi legyen a legelső) és addig gyötörd magad, amíg nem éred el, amíg nem látod, hogy sikered van. Nem kell óriási nehezen elérhető célokkal kezdeni, mert egy kis kudarc végleg elkedvetlenít.

Sok sikert. Kezdeni sosem késő.

2020. okt. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mihez kezdjek magammal, ha 28 évesen még nem bontakoztam ki semmiben?" Kezdd el 29 évesen kibontakoztatni magad.

"Mi vár rám így az életben?" 28 évesen nem "vár" az emberre semmi, hanem az lesz az élete, amit megvalósít.


Mindhárom, előttem szóló válaszolónak igaza van. A te korodban már nem valami elegáns 10 éve elmúlt dolgokon morfondírozni, meglehetős időpocsékolás szvsz. Szóval tessék összeszedni magad. Önbizalom és felelősség-tréninggel kezdd!


Jó tanulást.

2020. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne fecséreld az idődet, mert ugyan még 40-45 évesen is lehet váltani, de akkor is megmarad az önmardosás, hogy: "miért nem váltottam hamarabb?"
2020. okt. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!