Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy látod, ha a biztonsági...

Hogy látod, ha a biztonsági őr rászól valakire, akinek lecsúszott az orráról a maszk?

Figyelt kérdés

A minap egy üzletben az egyik vevőre - aki ugyan viselt maszkot, de nem volt rajta az orrán is -, rászólt a biztonsági őr, hogy húzza fel az orrára is a maszkot. A vevő erre azt válaszolta a biztonsági őrnek, hogy akkor maga meg vegyen fel pelenkát, nehogy beszarjon félelmében, majd felhúzta az orrára, de látszott, hogy másodpercek múlva bepárásodott a szemüvege és alig látott valamit. Az őr mondta, hogy akkor rendőrt hív, erre vevő is, hogy rendben, hívjon. Persze nem hívott.

Én azt éreztem, hogy a biztonsági őr (egy kb. 25 éves iskolázatlan senki) élvezte, hogy most hatalma van és kiélheti, hogy parancsolgathat másoknak, és mivel én is szemüveges vagyok, megértem a vevőt, de biztos vannak, akik meg félnek és azt szeretnék, ha mindenki állandóan viselné az orrán is a maszkot. (Bár a másfél métert senki sem tartotta be és az nem volt problémája senkinek.)

Ti hogy látjátok, mit gondoltok ilyenkor?



2020. okt. 24. 15:32
A kérdező szavazást indított:
A vevő oldalán állok, legalább volt humora a srácnak, nem kell ezt ennyire túlzásba vinni.
Az őr oldalán állok, most minden apróságnak jelentősége van, hogy megfékezzük a járványt.
Nem érdekel, nem szoktam az ilyenekkel foglalkozni, elengedem a fülem mellett.
103 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%
Én azt gondolom, hogy a biztonsági őrnek ki van adva, mire kell figyelnie és miért kell szólnia, ez a munkája. A vevő meg tartsa be, vagy ne menjen be a boltba. Avagy vegyen olyan maszkot, amitől nem párásodik be a szemüveg.
2020. okt. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%
Leszarom
2020. okt. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem igaza volt az őrnek. Megbüntethetik a boltot ha nincs jól fent a maszk. Szerintem az ilyen hozzátok hasonló embereknek akkor nem kell boltba menni. Most ez a szabály, tök mindegy hogy van-e szerinted értelme, senkit nem érdekel róla a véleményed, és senki nem akar az ilyen öntudatos fogyatékosok miatt megbüntetve lenni, akik abba bele akarnak halni, hogy maszkot kell hordani. Ha nem vagytok képesek felfogni, hogy a biztonsági őr a munkáját félti, nem direkt akar szívózni, akkor jobb is mindenkinek ha nem mentek emberek közé. Akkor persze menne az ajvékolás ha kiraknának a boltból kiszolgálás nélkül. Érzékenyen érint a téma, mert nekem is napi szinten kell az ilyenekkel vitatkoznom, aki nem fogja fel, hogy vagy vegyen maszkot, vagy nem szolgálom ki. Mert nem akarok kirúgva lenni az ő baromságaik miatt. Mondjuk én tényleg ki is küldöm a francba őket, nagyon szoktak hápogni. Pláne tegnap, mikor más bolt nem volt a környéken.
2020. okt. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
65%
Az őr a munkáját végezte, ti meg parasztok vagytok hogy nem fogjátok fel ezt.
2020. okt. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
30%

Régebben volt egy kérdés, hogy miképp lehet megakadályozni a szemüveg bepárásodását maszkviselés közben.

Lepontoztak, amikor azt írtam, hogy katonaságnál a gázálarcot (ott ám roppant nagy a jelentősége, hogy ne párásodjon be az üvege) ún. glicerinszappannal párátlanítottuk, mégpedig sikeresen!

Civil életben nem találkoztam még glicerinszappannal (szilárd glicerinnel), da kapható folyékony formában. Ezzel kell VÉKONYAN bekenni a szemüveget, sőt puha ronggyal letörölni, hogy csak vékony film legyen az üvegen.

Aki ebben sem bízik, akkor mi, sofőrök, jól tudjuk, hogy az autó belső szélvédőjét mivel kell párásítalanítani. Na, ezzel a textildarabkával kell bekenni a szemüveget!!!

2020. okt. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
73%

A munkáját végezte b+, én már csak azért se lázadozok emiatt mert nem akarok más munkáját nehezíteni.

Ez olyan mint amikor szerencsétlen eladónak kiadják hogy tukmálja a betérő vevőkre a törzsvásárlói kártyát és az eladót küldik el a picsába, holott neki ezt adták fentről, kirúgják ha nem végzi el, de lefogadom ugyanolyan kellemetlenül érzi magát mint akire tukmál..

2020. okt. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
70%

Én is szemüveges vagyok, egyből párásodik a szemüvegem ami elég nehéz. De feltudom rendesen venni a maszkot és megoldom a dolgot. Nem kell parasztnak lenni azért mert valaki a munkáját végzi. Ha azért szól rád, mert a zsebedbe pakolsz dolgokat akkor is a biztonsági őr a szemét?? Ez van neki most kiadva, ő se szereti, de ha nem szól akkor meg őt csesztetik miatta. Annyi emberség van bennem hogy a másik munkáját könnyitem, nem azért szól rám mert ő erre veri, hanem mert ezt kell tenni. A helyében én mondjuk ki is vágtam volna a boltból a kis szarost, mert nincs olyan hideg vérmérsékletem mint ennek az úrnak és jogomban is állna, mint ahogy a jegyvizsgáló is leszállíthat ha nem hordom rendesen a maszkot. A betegségek sem kifogások már, nemhogy a párás szemüveg.


(Azt aláírom, hogy nagyon rossz vaklálva keresgetni valamit szemüveg nélkül, vagy párásodó szemüvegben. De attól mert valaki a munkáját végzi amit pluszba rá raktak csak tehernek, nem kellene vele ilyen alpári stílusban beszélni)

2020. okt. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
72%

Véleményem szerint is a biztonságiőrnek van igaza, hiszen tényleg csak a munkáját végezte. Van ismerősöm aki egy plázában biztiőr, és ki van neki adva hogy ha valaki nem veszi fel szólításra sem a maszkot, akkor rendőrt kell hívnia. Most én nem akarok arról vitatkozni hogy kell e a maszk vagy sem, mert mindenki mást gondol, és nekem is megvan a saját véleményem, de nem akarok ezzel is vitát generálni. Ha én biztonsági lennék, biztos hogy én is mondanám hogy húzza fel, hiszen ez a munkám, illetve ráhívnám a rendőrt is ha úgy van, mivel nem szívesen veszíteném el a munkámat egy ilyen dolog miatt.

Arra pedig hogy a srác valami putris hozzászólást hozzávágott a biztonságihoz arra nem tudok mit mondani..

2020. okt. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
77%

Persze, csakis egy tanulatlan hatalommániás senkiházi lehet.

Véletlenül se kapja fentről az utasitast hogy szóljon rád. Ahogy az ő felettese is még fennebbről kapja az utasitast.

Es ha valami gebasz van, kinn szokott csattanni az ostor? Na tippelj.

2020. okt. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
78%
Szapannal vagy mivel kell dörzsölni a szemüveget hogy ne párásodjon
2020. okt. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!