Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez esetben érdemes...

Szerintetek ez esetben érdemes legalább egyszer fenn maradni egész éjjel? (Tanulás)

Figyelt kérdés
Csütörtökön okj-s vizsgám lesz. Az utóbbi két hétben végigmentem a 95 tételen. Azt terveztem, hogy ezen a héten átisnételem a tételeket, de sok, és lassan haladok (némelyikre alig emlékszem már). Ti mit csináltatok a helyemben? Tudom, az alvás fontos, de talán megéri az egyik éjszakát beáldozni. Vagy bízzak abban, hogy azokat a tételeket, amelyeket nemrég vettem át, gyorsabban át tudom majd ismételni?

2020. okt. 26. 20:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*átismételni


Sorrendben haladtam akkor is, és most úgy haladok.

2020. okt. 26. 20:09
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Hát én azt csinálnám, hogy ezt az éjszakát ezt már azután betervezném, hogy végigértem. Szóval, hogy pénteken van a vizsga, de te nem szerdára tervezed ezt, hanem mondjuk előtte péntekre. Így meglátod mennyire haladsz gyorsan, ha nem megy, akkor én beáldoznék egy éjszakát, ha meg megy, akkor még van rá egy heted, el tudod osztani egyenletesen.
2020. okt. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem voltam érthető. Most csütörtökön lesz a vizsgám. Szóval ezenkívül van még 2 napom. És így 3 éjszakám. Vizsganap előtt mindenképpen ki akarom magam aludni, szóval van 2 éjszakám, amit beáldozhatok, de kizárt, hogy bírnám, ha mindkettőt beáldozom. Szóval úgy döntöttem, most majd elmegyek aludni olyan 11 fele. Holnap korán kelek, és megnézzük hogy haladok. Ha nem elég jól, még ott lesz a keddről szerdára virradó éjszaka.

Vélemény?

2020. okt. 26. 21:05
 4/12 A kérdező kommentje:
Végül is ez csak ismétlés már. Legalábbis annak kéne lenni.
2020. okt. 26. 21:06
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Told végig most két napig 6 óra alvással. Utolsó éjszaka pedig aludj 8 órát. Ezen kívül csak a tanulással foglalkozz. Gondolj arra, hogy mekkora szerencsétlen vagy, hogy 95 tételt 2 és fél napra akartál bezsúfolni, és hogy mennyi minden múlik egy sikeres/sikertelen vizsgán. Most ezt nem bántásból, hanem tényleg ostorozd magad és motiváld ezzel, hogy legalább ebből a 2-3 napból hozz ki annyit amennyit tudsz.


Oszd be, hogy egyik nap jut tisztán 12-14 óra a tanulásra, meg a másikon is 12-14. Minden tételre szánj 20 percet és akkor nagyjából beleférsz, hogy végigfuss mindegyiken legalább 1x.

2020. okt. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mint írtam 2 hét alatt végig vettem az összes tételt. Tehát nem zsúfoltam semmit, csak egyszerűen azzal nem számoltam, hogy mivel igen sokrétű az anyag, elveszek benne, és muszáj lesz ismételni.


De akkor az lesz, amit te is írtál.

2020. okt. 26. 21:27
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Első vagyok, szerintem is legyen ez így, hogy mindkét nap alszol, de csak kevesebbet és a vizsga előtt kialszod magad. Sok sikeret, remélem menni fog. :)
2020. okt. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. okt. 26. 22:30
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Én próbáltam már az éjszakázást, nem éri meg. Ha túljutsz a határodon akkor már egyszerűen nem képes befogadni az agyad, semmire se emlékszel belőle.
2020. okt. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Én utoljára érettségi előtt csináltam ilyen mikor hajnal 3 kor kezdődött a Trónok harca másnap meg matek :D :D
2020. okt. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!