Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gyakori az ha valaki...

Mennyire gyakori az ha valaki nem közvetlen az érettségi után kezd bele felsőfokú tanulmányaiba?

Figyelt kérdés

Pl 20-as évek közepén átgondolva.

Érettségi után hajlamos az ember valamit csak úgy választani esetleg rosszul is választani. Aminek lehet negatív vonzata.

Van olyan aki így később fogott bele a jövője érdekében?

Nyilván már az a feelingje már nem lesz mint amit egy 19 éves bulizós egyetemista átélhet.

Levelező szakon külföldi(munka) mellett mennyire kivitelezhető egy olyan szak ami nem túl gyakorlatias?


2020. okt. 26. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Azok alapján amit én látok, elég sokan. Én végzős vagyok jelenleg és a múltkor mikor megkérdezték az osztálytól, hogy merre szeretne tovább menni, a 29 főből csak 9 mondta azt, hogy főiskolára megy. 17-en szakmát fognak kitanulni, ebből szép számmal informatikai irányba. Illetve van 3 fő akinek fogalma sincs arról, hogy mit kezdjen magával.



Szóval ha ezzel számolunk akkor sokan nem fognak egyetemet kezdeni, aztán, hogy utána mi lesz az már jó kérdés.

2020. okt. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Gimnazista fejjel már tudtam pontosan, hogy hol akarok továbbtanulni, de mivel végzős évben volt egy súlyos megzuhanásom mentális egészség terén, nem volt kapacitásom arra, hogy emelt szintű érettségire készüljek. Ebből az lett, hogy elvégeztem egy kétéves OKJ-t még az egyetem előtt (az idő alatt tettem egy szintemelőt töriből). Nem tudom, az ehhez hasonló sztorik számítanak-e. Mindenesetre senki nem tart vissza attól, hogy most fogj bele a felsőfokú tanulmányaidba, az számít, hogy azzal foglalkozhass később, amivel szeretnél is, nem csupán rákényszerülsz.
2020. okt. 27. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én anno technikusként kezdtem el dolgozni 19 évesen, majd pár évre rá vettem egy lakást, aztán utána mentem mérnökire. 30 évesen diplomáztam, és már volt lakásom, autóm, munkám. Nem kötelező 30 éves korodig a szülők terhére lenni.
2020. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!