Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy aki magas, az erősebb is? Ismerek olyat, aki 2 méter magas és 5 év edzés után alig bír kinyomni 100 kilót fekve, egy másik ismerősöm meg 172 cm és 180 kilót kinyom 2 év edzés után.

Figyelt kérdés

2020. okt. 26. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki gondolja ezt? Mert ezt én még nem hallottam. Egyébként maga az "erő" is egy érdekes "jelenség", valahogy szerintem genetika is, és nyilván fejleszthető. Mindenki abban erős, amiben jó. Amivel foglalkozik. Ha valaki csak a konditeremben súlyokat emelget, lehet hogy azthinnéd hogy ez bármire képes, de ha összemérnéd egy Street Workoutossal, saját testsúlyos mutatványokban, hát nagyon lemaradna. Mert a konditermi edzésnek nem az a lényege. Ugyanez igaz fordítva is, ha egy street workoutossal akarnának fekvenyomó versenyezni, valószínűleg nagyon lemaradna. De szerintem önmagában az hogy valaki magas, nem hiszem hogy kapcsolatban áll azzal hogy valaki erős-e. Testépítés, súly, genetika, edzettség.
2020. okt. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Én azt figyeltem meg a terembe, hogy a 190cm nél magasabb egyének ilyen anorexiától elkeseredett alakok akik reménytelenül próbálnak valamit szedni magukra de nem nagyon jön össze, míg az alacsonyabbak igazi bivalyok.


Persze van 1-2 kivétel, de általában ez a tapasztalat.

2020. okt. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Már bocs, de mi köze az erőnek ahhoz, hogy a fehérjetápos szteroidos gyökerek mekkora súlyt tudnak kb, 5 másodpercig megemelni? A fekvenyomás a világ legnagyobb baromsága.
2020. okt. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Nem mindegy, hogy egy 25, vagy egy 15 centi hosszú felkarra kell felnyomni egy bicepszet, illetve ami egy 25 centis felkaron nem látszik izomnak, pontosan ugyanannyit teljesít, mint a kis gnómoknak az izomzata, ami látványosabb.

Hát ezért van a sztereotípia, ami igaz is emiatt.

2020. okt. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az erőről volt szó, az izomzat senkit sem érdekel. A testépítők nagyon gyengék. De egy 56 kilós súlyemelő guggol 230 kilóval
2020. okt. 27. 01:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem valahogy oszzekapcsoljak azt, hogy minel "nagyobb" (magasabb), annal erosebb. Mint a csajoknal, hogy minel kisebb, annal gynegebb (aztan jon az a wow, amikor guggolasnal a csaj bemelegito szettje az elotte levo sracnak a maxa 🤣 - hulye pelda, de ertheto remelem)
2020. okt. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kicsit fejleszteni kéne pár embernek a szövegértést(1), pont az volt a kommentem lényege, hogy az erő nincs összefüggésben ezekkel a dolgokkal.
2020. okt. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!